سقوط بورس سهام و ترس از ویروس کرونا در آمریکا، انتظارات افزایش قیمت مسکن را بر هم می زند

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

در حال حاضر تنها 32 درصد از خریداران و فروشندگان خانه انتظار دارند که قیمت مسکن در دوره رکود اقتصادی بعدی افزایش یابد، در حالی که در ماه دسامبر سال 2019 تعداد این افراد 56 درصد بود.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت redfin، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

مطابق با دو نظرسنجی انجام شده توسط ردفین، تقریباً یک سوم از خریداران و فروشندگان خانه انتظار دارند که در زمان رکود اقتصادی بعدی قیمت خانه افزایش یابد، اما تقریباً سه ماه قبل از آن 56 درصد از افراد مورد نظرسنجی، انتظار افزایش قیمت مسکن در دوره رکود اقتصادی بعدی را داشتند. در ماه دسامبر، 25 درصد از خریداران و فروشندگان مورد نظرسنجی انتظار داشتند که قیمت مسکن در منطقه آنها در دوره رکود اقتصادی بعدی کاهش می یابد. از ماه مارس، این تعداد به 44 درصد رسیده است. نتیجه این نظرسنجی در عکس زیر قابل مشاهده است.

داریل فیرودر (Daryl Fairweather)، اقتصاددان ارشد Redfin عنوان کرد: “زمانی که احساس می کنید رکود اقتصادی حتمی است، ترسیدن آسان است، اما مهم است آنچه را که در رکودهای اقتصادی گذشته اتفاق افتاده است را به خاطر بسپارید. قیمت مسکن در دوره رکود اقتصادی بزرگ، که با سقوط مسکن آغاز شد، بسیار کاهش یافت، اما در رکود اقتصادی سال 2001 قیمت مسکن به دلیل حبابی از ساخت و سازهای جدید مسکن و جا به جایی دلارهای سرمایه گذاری از بورس سهام به بازار املاک افزایش یافت. کاملاً منطقی است که انتظار داشته باشید رکود اقتصادی سال 2020 مانع از افزایش قیمت خانه نشود، زیرا عرضه خانه برای فروش بسیار محدود می باشد و نرخ سود وام مسکن در همه زمان ها پایین است.”

بزرگترین تغییر برای انتظار قیمت خانه در بین افراد زیر 45 سال به وجود آمد. پیش از رکود اقتصادی فعلی، 62 درصد از این افراد انتظار داشتند که قیمت مسکن در دوره رکود اقتصادی بعدی افزایش می یابد و فقط 21 درصد انتظار کاهش قیمت ها را داشتند. از ماه مارس، سهم سن جوان که انتظار دارد قیمت خانه افزایش داشته باشد، به 31 درصد کاهش یافت در حالی که سهمی که انتظار کاهش قیمت خانه را دارند، به بیشتر از 47 درصد رسید.

با توجه به اینکه در دوره رکود اقتصادی بزرگ 2009-2007 قیمت خانه تقریبا در همه نقاط کشور کاهش یافت، در ماه دسامبر تعجب آور بود که اکثر مردم انتظار نداشتند که در طی رکود اقتصادی آینده قیمت خانه تحت تأثیر منفی قرار بگیرد.

فیرودر ادامه داد: “حتی اگر به احتمال زیاد قیمت خانه در دوره رکود اقتصادی بعدی هیچ تغییری نکند، ایده خوبی است که هر صاحب خانه بتواند پس انداز اضطراری را در صورت از دست دادن ارزش خانه خود و همزمان با کاهش درآمد خود داشته باشد. صاحب خانه های جوان که هنوز پس انداز یا سرمایه زیادی ندارند، باید به بدترین حالت ها فکر کنند.”

  • روش نظرسنجی

ردفین در ماه دسامبر سال 2019 مطالعه ای درمورد بیش از 3000 نفر ساکن آمریکا انجام داد که در سال گذشته ملکی را خریداری کرده یا به فروش رسانده بودند، یا در 12 ماه آینده برای خرید و فروش برنامه ریزی کرده بودند، و نظرسنجی دیگری را در  ماه مارس 2020 انجام داد در مورد بیش از 1200 کاربر و مشتری Redfin که برای خرید یا فروش خانه در 12 ماه آینده برنامه ریزی کرده بودند. از تمامی پاسخ دهندگان نظرسنجی پرسیده شد كه انتظار دارند ركود اقتصادی چه تاثیری بر قیمت خانه در منطقه آنها بگذارد.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.