شرط یا بند “افزایش قیمت” در هنگام ارائه پیشنهاد قیمت برای خرید مسکن چیست؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

فروشندگان، در بازاری که موجودی محدودی دارد، عمدتا با چندین پیشنهاد خرید روبرو می شوند. بسیاری از خریداران می خواهند بدانند که چگونه پیشنهاد خود را برجسته تر کنند. یکی از راه حل ها, افزودن شرط یا بند “افزایش قیمت” می باشد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در luxurysocalrealty، مطلب زیر در مورد این که شرط افزایش قیمت چیست، چطور کار می کند، و چرا ممکن است به نفع شما نباشد را به شما تقدیم می کند.

شرط افزایش قیمت یا Escalation Clause چیست؟

شرط “افزایش قیمت” نوعی مزایده زیرکانه است. این یک احتمال در قرارداد فروش است که در صورت نیاز به شما این امکان را می دهد که پیشنهاد خود را افزایش دهید. به این ترتیب، اگر قیمتی بیشتر از قیمت شما پیشنهاد شود، فروشنده می داند که شما مایل به مذاکره برای ادامه رقابت هستید. بند “افزایش قیمت” سه مولفه دارد:

  • قیمت پیشنهاد اولیه شما
  • مقدار تشدید یا میزان پولی که می خواهید بالاتر از قیمت دیگر در صورت نیاز پیشنهاد دهید
  • حداکثر قیمتی که حاضر به پرداخت هستید

اگر شما انتخاب کنید که از این بند استفاده کنید، در مورد تمام این مقادیر با مشاور خود تصمیم گیری خواهید کرد.

این شرط چگونه کار می کند؟

شرط یا بند “افزایش قیمت” یکی از آن مفاهیمی است که در صورت توصیف با مثال، بهتر عمل می کند. در این مورد، تصور کنید که شما با نماینده خود تصمیم گرفته اید که قیمت ها به صورت زیر باشد:

  • قیمت پیشنهاد اولیه شما: 1,500,995 دلار
  • مقدار تشدید: 15,000 دلار
  • حداکثر قیمتی که حاضر به پرداخت هستید: 1,515,995 دلار

به عنوان مثال اگر مبلغ دیگری مثل 1,510,000 دلار پیشنهاد شود، این بند، پیشنهاد شما را به طور خودکار تا قیمت 1,510,000 دلار افزایش می دهد زیرا این قیمت در محدوده “افزایش قیمت” شما قرار دارد.

با این حال، اگر پیشنهاد دیگر به 1,520,000 دلار رسید، پیشنهاد “افزایش قیمت” شما پذیرفته نخواهد شد چون این قیمت فراتر از قیمت حداکثری شماست .

چرا ممکن است که شما از شرط “افزایش قیمت” استفاده کنید؟

مزیت شرط ت”افزایش قیمت” این است که به شما فرصت دیگری برای مذاکره می دهد. فروشندگان موظف به مذاکره با خریداران نیستند. اگر احساس کنند که پیشنهاد شما خیلی کم است، آن ها می توانند فورا آن را رد کنند، به جای اینکه فرصتی برای افزایش پیشنهاد به شما بدهند. در مقابل، شرط “افزایش قیمت” به طور خودکار به شما این فرصت را می دهد که پیشنهاد خود را بدون اینکه فروشنده مجبور به انجام اقدام خاصی باشد، اصلاح کنید.

برخی از نمایندگان املاک با شرط “افزایش قیمت” آشنا نیستند.

شرط “افزایش قیمت” یک استراتژی پیشرفته برای املاک و مستغلات است و بسیاری از نمایندگان املاک و مستغلات با آن آشنا نیستند. در نهایت به نفع شما نیست که یک شرط “افزایش قیمت” را به نماینده ای ارائه دهید که با نحوه کار آن آشنا نیست.

فروشنده ممکن است ناراحت شود.

اگر فروشنده متوجه شود که شما از اول می توانستید مبلغ بیش تری ارائه دهید و این اقدام را نکردید، ممکن است ناراحت شود و پیشنهاد شما را رد کند.

فروشنده تصمیم گیرنده است.

در نهایت فروشنده تصمیم می گیرد که چه پیشنهادی را بپذیرد و کدام را رد کند. اگر مشاور مسکن فروشنده به طور کامل شرط  “افزایش قیمت” را درک نکند، ممکن است به درستی آن را به فروشنده توضیح ندهد و یک سو تفاهم می تواند باعث نادیده گرفتن پیشنهاد شما شود.

استفاده از بندهای “افزایش قیمت”، تضمین کننده نیستند.

به خاطر داشته باشید، فقط به این دلیل که تصمیم دارید از این بند استفاده کنید به این معنا نیست که شما به طور خودکار این خانه را دریافت خواهید کرد. کسی می تواند مبلغی را که فراتر از مبلغ شماست، ارائه دهد یا فروشنده ممکن است عوامل دیگری که مهم تر از قیمت فروش است را در نظر بگیرد. به عنوان مثال، گاهی اوقات یکی دیگر از خریداران ممکن است پیشنهاد پرداخت پول نقد دهد و یا ممکن است در زمان کوتاه تری اقدام به خرید و واریز پول به حساب فروشنده کنید که در این صورت فروشنده ممکن است پیشنهاد خریدار دیگر را بپذیرد.

اگر قصد خرید یا فروش مسکن در آمریکا رو دارید میتونید از مشاوره رایگان سایت مسکن آمریکا استفاده کنید. کافیست با شماره 2026304803 تماس بگیرید تا یکی از مشاورین ما در تمامی مراحل خرید و یا فروش مسکن همراه شما باشند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: luxurysocalrealty.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.