تفاوت بین به تعویق انداختن بازپرداخت وام مسکن و شکیبایی و مدارا با وام گیرندگان

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

صاحب خانه های زیادی به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 در جستجوی کاهش بازپرداخت وام مسکن هستند و گزینه هایی مانند به تعویق انداختن اقساط وام و تحمل و شکیبایی از جانب وام دهندگان برای بازپرداخت وام مسکن به آسانی در دسترس افراد نیازمند قرار می گیرند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد دو گزینه تعویق و شکیبایی در رابطه با بازپرداخت اقساط مسکن توضیحاتی را ارائه می دهد.

به تعویق انداختن اقساط وام (Deferment) و شکیبایی (Forbearance) از جانب وام دهندگان، به وام گیرندگان این امکان را می دهد تا بطور موقت پرداخت ماهانه خود را متوقف کنند، اما این دو موضوع در آنچه بعد از آن اتفاق می افتد با هم تفاوت دارند. سارا سینگاس (Sara Singhas)  مدیر اداره وام در Mortgage Bankers Association توضیح می دهد که در پایان دوره شکیبایی، میزان پرداختی های معوقه به صورت یکجا پرداخت می شوند. با این حال، وام دهندگان ممکن است تصمیم بگیرند که برای ایجاد یک برنامه پرداختی، با وام گیرندگان همکاری کنند.

از طرف دیگر، تأخیر در بازپرداخت به وام گیرندگان امکان می دهد پول را به مرور زمان بازپرداخت کنند یا آن را به پایان دوره وام خود اضافه کنند. کریستا آلرد (Krista Allerd)، یکی از بنیانگذار وام مسکن، به realtor.com®  گفت: “از نظر فنی، توافق در مورد تعویق در بازپرداخت وام مسکن هنگامی صورت می گیرد که احتمالاً دارای دیرکرد هستید و وام دهنده موافقت می کند که در این دوره شکیبایی، بازستانی ملک صورت نگیرد.”

آلرد می گوید: ” در حال حاضر از لحاظ اخلاقی کار درست این است که با وام دهنده خود تماس بگیرید.” ” فرض را بر این نگذارید که می توانید مبلغ یک قسط را پرداخت نکنید. با آنها تماس بگیرید، به آنها اطلاع دهید و هماهنگی را انجام دهید”.

شکیبایی و به تعویق انداختن بازپرداخت وام تنها گزینه ها برای شما نیستند. برخی از وام دهندگان تغییرات و اصلاحاتی نیز درمورد وام انجام می دهند.

حرف آخر این است که وام دهندگان می خواهند به وام گیرندگان یادآوری کنند: هیچ چیز رایگان نیست.

ماری بل کارلسون (Mary Bell Carlson)، یک برنامه ریز مالی معتبر که وبلاگی را با نام ” Chief Financial Mom” راه اندازی می کند به realtor.com®  گفت: “پرداخت اقساط وام رایگان نیست. این پول رایگان نیست. [شکیبایی] به طور موقت دکمه مکث در پرداخت وام شما را فشار می دهد.” “این امر لزوماً بهره ای که به شما تعلق می گیرد را متوقف نمی کند، و این بدان معنی است که شما باید بعداً مبلغ اصلی و بهره آن را بپردازید.”

ترجمه: مسکن آمریکا منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.