گاز رادون چیست و چگونه می تواند بر خرید یا فروش خانه تأثیر بگذارد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

عوامل بسیاری برای به هم خوردن معامله یک خانه وجود دارند که ممکن است با آنها روبرو شوید. به عنوان مثال، اگر در حین بازرسی منزل، شکاف در ستون های خانه، سقف آسیب دیده یا مشکل سیم کشی برق مشاهده شوند، می توانند دلایل بسیار خوبی برای انصراف ازخرید آن خانه باشند. یکی از این عوامل وجود گاز رادون (Radon Gas) در خانه است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت fool، در مورد گاز رادون و خطرات آن توضیحاتی را ارائه می دهد.

اگر خانه ای که قصد خرید آن را دارید، دارای گاز رادون باشد، ممکن است بخواهید دوباره در مورد مسئله خرید کمی فکر کنید. به همین ترتیب، اگر شما در حال فروش خانه ای هستید که دارای گاز رادون می باشد، برای رفع این مشکل سریعأ اقدام کنید درغیر این صورت برای از دست دادن خریدار خانه آماده باشید.

گاز رادون چیست؟

رادون یک گاز رادیواکتیو بدون رنگ و بو می باشد که در صورت استشمام بیش از حد، احتمال ابتلا به سرطان ریه و سایر بیماری ها نیز وجود دارد. در صورتی که سطح قابل قبولی از گاز رادون در خانه وجود داشته باشد، بسیار مشکل ساز خواهد بود.

چگونه گاز رادون وارد خانه ها می شود؟

گاز رادون ناشی از تجزیه طبیعی اورانیوم در خاک می باشد، و به طور معمول از داخل زمین از طریق شکاف یا حفره هایی وارد خانه می شود. همچنین می تواند از طریق چاه آب وارد خانه شود. هنگامی که رادون در داخل خانه حبس شود باعث ایجاد مشکلاتی برای سلامتی می گردد.

به خاطر داشته باشید که مسئله گاز رادون تنها مخصوص خانه های قدیمی تر نیست؛ بلکه خانه های جدیدتر نیز می توانند دارای گاز رادون باشند. تنها راه برای تشخیص اینکه آیا یک خانه سطح قابل قبولی از گاز رادون را دارد یا خیر، انجام آزمایش رادون می باشد.

چگونه آزمایش گاز رادون برای خانه ها انجام می شود

خوشبختانه آزمایش گاز راد‌ون برای خانه بسیار آسان است. یکی از گزینه ها استخدام یک شرکت برای انجام آزمایش گاز رادون است، اما هزینه آن زیاد است. یک گزینه جایگزین و مناسب تر، خرید یک بسته آزمایشی رادون می باشد که می توانید با قیمتی کمتر از 150 دلار خریداری کنید و خودتان آزمایش را انجام دهید. با یکی از این بسته ها، شما معمولاً برای چند روز یک وسیله ردیابی را در خانه خود قرار می دهید و تمام درها و پنجره های نزدیک به آن دستگاه را باید با حداکثر دقت بپوشانید.

البته انتظار نمی رود که به مدت چند روز درب را باز نکنید – بنابراین این بسته را تا حد ممکن از درب اصلی دور نگه دارید.

در واقع، شما باید کیت آزمایشی را در پایین ترین سطح منزل خود مثل زیرزمین قرار دهید. اگر درب داخلی زیرزمین و تمام پنجره های زیرزمین را بسته نگه دارید، آزمایش شما دقیق انجام می شود.

پس از تمام شدن دوره آزمایش، دستورالعمل هایی همراه با کیت در مورد نحوه ارسال نتایج وجود دارد که باید دنبال کنید. نتایج پس از پردازش به شما تحویل داده می شود. به طور کلی، سطح رادون بالاتر از 4 پیکچری در هر لیتر هوا یا 4 pCi/L برای یک محیط داخلی ناامن است.

خلاص شدن از شر گاز رادون

اگر خانه شما از ميزان بالایی از گاز رادون برخوردار است، وحشت نکنید – این مشکل برطرف می شود، هرچند که می تواند کمی گران باشد. هیچ راه حل ,واحدی  براي کاهش گاز رادون وجود ندارد. در برخی موارد، اقداماتی پرهزینه مانند آب بندی شکاف ها می تواند یک راه حل باشد. در موارد دیگر، ممکن است شما نیاز به پرداخت هزینه بیشتری برای داشتن وسایلی برای کاهش فشار گازها در زیر ساختمان و از بین بردن شدت گاز رادون داشته باشید.

مشاور مسکن (NASDAQ: ANGI) می گوید که کاهش گاز رادون به طور معمول بین 776 دلار تا 1161 دلار هزینه دارد، که این یک قیمت نسبتاً ناچیز برای برقراری امنیت خانه شما و اطمینان برای فروش خانه می باشد.

چگونه اطمینان حاصل کنیم که خانه ای آلوده به گاز رادون را خریداری نمی کنیم؟

اگر نگران این هستید که خانه مورد نظر شما برای خرید، مشکل گاز رادون داشته باشد، قبل از خرید، اصرار کنید تا آزمایش کامل رادون انجام شود. در بسیاری از موارد، آن تست قبلاً انجام شده است، بنابراین تنها دیدن نتایج، کافی می باشد.

اگر به انجام تست توسط صاحب خانه ای که خانه را از او خریداری کرده اید اطمینان ندارید، می توانید پیشنهاد دهید که با پرداخت هزینه، یک تست حرفه ای برای گاز رادون انجام شود که طبق گفته مشاور مسکن، به طور متوسط بین 150 تا 800 دلار می تواند هزینه در بر دارد. در چنین شرایطی می توانید از فروشنده خود بخواهید تا هزینه را تقسیم کند.

پیش بینی اینکه چه موقع رادون در یک خانه مشکلی ایجاد می کند یا خیر، دشوار است. اگر قصد دارید در آینده ای نزدیک خانه خود را بفروشید، قبل از این که آن را ثبت کنید، می توانید یک تست رادون انجام دهید. و اگر در حال خرید خانه هستید، قبل از این که برای خرید اقدام کنید، اصرار کنید تا تأئیدیه مبنی بر عدم وجود گاز رادون به شما ارائه دهند. اداره حفاظت از محیط زیست Environmental Protection Agency (EPA)  تخمین می زند که تقریباً از هر 15 خانه در ایالات متحده آمریکا، یک خانه سطح بالایی از گاز رادون را دارد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا منبع: fool.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.