5 فرصت مهم برای دارندگان خانه های چند خانواری بعد از پایان بحران کرونا

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

بحران کرونا، واقعه ای است که زندگی همه جهانیان را تحت تاثیر قرار داده. هم اکنون باید به فکر فرصت هایی باشید که بعد از این بحران ایجاد می شوند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت Forbes، پنج فرصت مهمی را که بعد از پایان این بحران برای دارندگان املاک مخصوص چند خانوار یا (Multifamily) ایجاد می شود، ذکر می کند.

  1. افزایش خدمات تحویل کالا

پیش بینی: درصد ساکنینی که برای ملزومات خود به صورت آنلاین اقدام به خرید می کنند، افزایش می یابد، و  مغازه های مواد غذایی آنلاین، از محبوبیت زیادی برخوردار خواهند شد. برنامه های کاربردی خرید و تحویل آنلاین مواد غذایی با نرخی رکورد شکن دانلود می شوند. این روند حتی پس از پایان بحران هم ادامه خواهد داشت.

فرصت: صاحبان خانه های چند خانوار که عملکرد خود را تنظیم می کنند تا انواع بسته ها (از جمله مواد فاسد شدنی و با ارزش) را به بهترین وجه دریافت و در میان ساکنین توزیع کنند، از این کار سود خواهند برد. در حالی که صندوق های پستی هوشمند بخشی از راه حل هستند، اما ایجاد لایه های بیشتری از خدمات برای اطمینان از ایمنی و پاکیزگی، به ویژه برای اقلام فاسد شدنی بسیار ارزشمند خواهد بود.

  1. افزایش سرعت دورکاری

پیش بینی: دورکاری از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهد شد و کارفرمایان به طور فزاینده ای به راهکارهای سریع املاک نیاز خواهند داشت تا انعطاف پذیری را به حداکثر برسانند. در میان این هرج و مرج، ابزارهای دورکاری بسیار خوب عمل کرده اند. این موفقیت کوتاه مدت در کار از راه دور همراه با نیاز شرکت ها به راهکار های انعطاف پذیر املاک، باعث مقبولیت دورکاری در جامعه می شود.

فرصت: ساكناني كه براي بخشي از هفته كاری خود از راه دور مشغول به كار هستند، فضاي سومي را در خارج از خانه می خواهند، بنابراين صاحبان خانه های چندخانواری که می توانند در ملک خود محل کار ایجاد کنند، از این کار سود خواهند برد. مخصوصا فضاهای کاری مختص برگزاری جلسه، برنامه نویسی و رویدادها، از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهند بود.

  1. فضاهای عمومی هوشمند

پیش بینی: تغییر کلی در هنجارها و رفتارهای اجتماعی باعث افزایش استفاده از اتوماسیون در فضاهای عمومی می شود. اجرای انواع فناوری های غیر لمسی، از درب های اتوماتیک گرفته تا آسانسورهای فعال شونده از طریق صدا و سوئیچ های روشنایی بدون نیاز به استفاده از دست افزایش می یابد.

فرصت: مالكانی كه جلوتر از بقیه در زمینه بهبودسازی و اضافه كردن این عناصر هوشمند به ساختمان خود اقدام کنند، منفعت می بینند.

  1. افزایش اهمیت مدیریت املاک

پیش بینی: از آنجا که ساکنان وقت بیشتری را در خانه می گذرانند، از مدیریت املاک انتظار بیشتری دارند و اهمیت خدمات، پاکیزگی و قابل اطمینان بودن افزایش می یابد. با گذشت زمان، شناخت برند از شرکت های مدیریت املاک افزایش می یابد و اساساً یک ملک چند خانواری را از مجموعه های دیگر متمایز می سازد.

فرصت: صاحبان خانه های چندخانواری که بر اساس ثبات عملیاتی، یک برند قدرتمند را برای مصرف کننده ایجاد می کنند، از این کار سود می بینند. صاحبانی که خدمات بیشتری به مشتریان خود ارائه می کنند، مخصوصا در ردیف خانه های چند خانواری رده A، از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهند شد.

  1.  ارتباط انسانی به طور فزاینده ای ارزشمند می شود

پیش بینی: با حرکت جامعه از قرنطینه گسترده به هنجارهای جدید اجتماعی، احساس تنهایی بین مردم افزایش خواهد یافت. با توجه به نظرسنجی Cigna انجام شده در سال 2018، 61 درصد از بزرگسالان اعلام کردند که احساس تنهایی می کنند. این عدد افزایش خواهد یافت و می تواند باعث آسیب به سلامتی شود.

فرصت: صاحبان خانه های چند خانواری که بتوانند پیش از بقیه زمینه های ارتباطی قبل، حین و بعد از کار را ایجاد کنند، از محبوبیت خیلی بالایی برخوردار خواهند شد. این ویژگی تا حدودی شبیه به بار هتل می باشد که ساکنین اتاق های مختلف را به خود جذب می کند و باعث ارتباط بین آن ها می شود. با پیشرفت تکنولوژی، مردم هم بیش از پیش مشتاق به برقراری ارتباط با یکدیگر خواهند شد.

پس از پایان همه گیری کرونا، رفع نیازهای مشتری از اهمیت زیادی برخوردار است. وینستون چرچیل (Winston Churchill)  گفت: “ما ساختمان های خود را شکل می دهیم، و پس از آن ساختمان های ما، ما را شکل می دهند.” ویروس کرونا به احتمال زیاد ما را به نحوی شکل خواهد داد که ساختمان ها و عملیات ما نیاز به تغییر شکل داشته باشند. صاحبان خانه های چند خانواری که به سرعت خود را با این تغییرات وفق دهند، نه تنها برای جامعه خوب خواهند بود بلکه در حالت عادی بهترین عملکرد را خواهند داشت.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا