آیا در این بحران امکان کسب سود و درآمد از طریق املاک و مستغلات وجود دارد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بحران جاری همه چیز و همه افرد را در یک وضعیت قرار داده است. فاصله اجتماعی به معنای تعطیل شدن مدارس و مشاغل است و افراد بسیاری کار خود را از دست داده اند. سؤالی که وجود دارد این است که چگونه این امر در بازار گسترده تر املاک و مستغلات تأثیر دارد – و چگونه سرمایه گذاران که هنوز هم به طور فعال به دنبال فرصت هستند، ممکن است از وضعیت فعلی بازار به نفع خود استفاده کنند؟

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbs، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

اگر دارای پول نقد و کردیت خوبی هستید، یک قدم جلو هستید. در پاسخ به عدم قطعیت اقتصادی بحران فعلی، موسسات بزرگ خانه سازی در حال توقف یا عقب انداختن قراردادها هستند و بانک ها قوانین اعطای وام را سخت تر کرده اند. بانک ها همچنان به وام دادن ادامه خواهند داد، اما از آنجا که تعدادی از وام گیرندگان به دلیل محدودیت های اعتباری قادر به گرفتن وام نیستند، اگر پول نقد داشته باشید (پول پس انداز در بانک، کردیت، وام، بیمه عمر و…) می توانید از این پول بهترین استفاده را بکنید.

یکی از راه ها خرید و فروش خانه است. موجودی مسکن در حال حاضر کم است و ساخت و ساز جدید هم کمتر صورت می گیرد. نیز بسیاری از صاحبان خانه علاقه ای به فروش خانه خود در این وضعیت ندارند.

همچنین مردم در خانه های خود قرنطینه شده اند و متوجه اند که فضای خانه شان کافی نیست. با خرید و فروش خانه های خالی، کسی در آن خانه ساکن نیست و نیازی به نگرانی از وضعیت شیوع ویروس وجود ندارد و بسیاری با حس اطمینان بیشتری از این نوع خانه ها بازدید می کنند. همچنین قیمت خانه هم همواره در حال افزایش است، بنابراین هم اکنون فرصت خیلی خوبی برای سرمایه گذاران است.

گزینه دیگر، سرمایه گذاری در املاک اجاره ای است. امروزه بسیاری از مستاجرین تمایل به تمدید قرارداد خود دارند و بسیاری از شرکت ها با کمبود ملک اجاره ای روبرو شده اند. با موجودی کم ملک و افزایش مشتریان، سرمایه گذاری در املاک اجاره ای در حال حاضر ایده خوبی است. علی الخصوص بسیاری از مردم از بسته های حمایتی برخوردار خواهند شد و هنوز هم از عهده اجاره بر می آیند. البته پیشنهاد می شود فعلا در املاک خیلی لوکس سرمایه گذاری نکنید زیرا سطح درآمد بسیاری کاهش یافته است.

چه تصمیم بگیرید املاک را خرید و فروش کنید، و چه روی املاک اجاره ای سرمایه گذاری کنید، هم اکنون در این بحران، فرصت خیلی خوبی برای کسب سود به دست خواهید آورد. البته پیش بینی می شود قیمت ها پس از پایان این بحران کمی کاهش یابند، اما در کل فرصت خیلی خوبی برای سرمایه گذاری است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.