میزان تقاضا برای دریافت وام مسکن در آمریکا بطور حیرت آوری در حال بازگشت به حالت قبل است

قصد خرید یا فروش خانه دارید نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor اخبار مربوط به میزان تقاضا برای دریافت وام مسکن در آمریکا را به شما ارائه می دهد (May 21st, 2020).

خریداران خانه بسیار سریعتر از آنچه پیش بینی شده بود، دوباره در حال ورود به بازار مسکن می باشند. تعداد تقاضاها برای دریافت وام مسکن غالباً نشانگر فعالیت خرید خانه در آینده است. تقاضاها برای خرید خانه به مدت پنج هفته متوالی افزایش یافته است. شاخص تنظیم فصلی Mortgage Bankers Association (MBA) نشان می دهد که پس از افزایش 6 درصدی تقاضا برای خرید خانه در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل آن، اکنون این تقاضا تنها 1.5 درصد در مقایسه با سال قبل کمتر است.

بنا بر اظهار Joel Kan اقتصاددان در MBA، تقاضا برای خرید خانه از زمان کاهش قابل ملاحظه در ماه آوریل، در حال بهبود است و اکنون برای پنج هفته متوالی افزایش یافته است. تقاضا برای خرید خانه از طریق وام های دولتی شامل وام های FHA، VA و USDA اکتون 5 درصد بیشتر از سال قبل است که بعد از ضعفی که در طی دو ماه گذشته مشاهده شده است، تغییری امید بخش می باشد.

رکورد سود کم وام مسکن و تقاضای قوی، همراه با بازگشایی مجدد کسب و کارها در ایالت ها، در حال بازگرداندن خریداران خانه به بازار مسکن است.

در ضمن تقاضا برای ریفاینس وام نیز در حال کاهش است. تقاضا برای ریفایننس وام در هفته گذشته با 6 درصد کاهش، به پایین ترین سطح فعالیت در بیش از یک ماه رسید. هرچند تقاضا برای ریفایننس وام هنوز 160 درصد بیشتر از سال گذشته می باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.