MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

مزایا و معایب سقف های طاقی یا (گنبدی)

قصد خرید یا فروش خانه دارید نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

سقف های طاقی با سبک های مختلفی ارائه می شوند و از ویژگی های طراحی محبوب در خانه ها هستند. این سقف ها برخلاف سقف های معمولی کاملا صاف نیستند. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت fool، مزایا و معایب این نوع سقف ها را به شما معرفی می کند.

اول باید بدانید که سقف های طاقی (vaulted ceiling) با سقف های کلیسایی (cathedral ceiling) تفاوت دارند. سقف طاقی سقف را به سمت یک نقطه مرکزی یا سطح صاف مرکزی بالا می برد و به طور معمول از زاویه پشت بام پیروی نمی کند. از طرف دیگر، سقف کلیسایی سقف شیب دار به سمت بالا است و دارای زاویه یکسانی از ارتفاع سقف است.

 

مزایای سقف های طاقی

 

  • فصای خانه را باز می کند

سقف طاقی باعث می شود فضای خانه بزرگ تر شود. برخلاف سقف های معمولی، اتاق های دارای این نوع از سقف ها جادارتر و بزرگ تر به نظر می آیند.

  • ویژگی خاصی به خانه اضافه می کند

سقف طاقی می تواند فضای کسل کننده اتاق را از بین ببرد و آن را جذاب کند. هیچ محدودیتی به جز فضا برای طراحی این نوع از سقف ها وجود ندارد و می توانید با استفاده از اشکال و طراحی های مختلف اتاق خود را به صورت دلخواه درآورید.

 

اشکالات احتمالی سقف های طاقی

 

  • انرژی بیشتری برای گرم یا سرد کردن اتاق نیاز دارید

با اضافه کردن سقف طاقی به اتاق، فضای آن را بیشتر می کنید. و این همیشه چیز خوبی نیست. اگر سقف طاقی مثلاً 20 درصد به فضای یک اتاق اضافه کند، انتظار داشته باشید که 20 درصد بیشتر برای گرم کردن و خنک کردن فضا باید هزینه بپردازید.

  • نگهداری آن دشوار است 

تمیز کردن سقف های طاقی دشوارتر از سقف های سنتی است، به خصوص اگر آنقدر بلند باشند که با نردبان استاندارد به آنها نرسید. مثلا تعویض کردن لامپ با راتفاع زیاد کار دشواری است.

  • هزینه ساخت آن بیشتر است

ساخت سقف طاقی پیچیده تر و دشوارتر از یک سقف استاندارد است، بنابراین هزینه بیشتری هم می طلبد. هزینه واقعی به طراحی سقف خاص بستگی دارد، اما نکته اصلی این است که تقریباً مطمئناً به قیمت خانه شما افزوده خواهد شد.

سخن نهایی

سقف طاقی می تواند یک ویژگی جذاب در خانه شما باشد و در صورت خوب انجام دادن آن می تواند به طور بالقوه ای به ارزش خانه بیافزاید. با این حال، برخی از اشکالات احتمالی را باید به خاطر بسپارید، بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آنها مناسب شما هستند، حتما جوانب مثبت و منفی سقف های طاقی را ارزیابی کنید.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fool.com

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.