موارد قابل مشاهده و بررسی در صورتحساب ماهانه کردیت کارت در آمریکا

با بررسی دقیق صورتحساب ماهانه کردیت کارت نه تنها حساب کردیتی را تحت کنترل خواهید داشت بلکه اشتباهات احتمالی توسط بانک را سریعا شناسایی و درجهت رفع مشکل اقدام می کنید.

صادر کنندگان کردیت کارتها قانونا ملزم به ارسال صورتحساب ماهانه حداقل 21 روز قبل از زمان سررسید مینیمم پیمنت به دارندگان کردیت کارت ها هستند. صورتحساب کردیت کارت غالبا از طریق پست و یا بصورت آنلاین توسط دارنده اکانت دریافت میگردد. بررسی اطلاعات مندرج در صورتحساب به دارنده اکانت کمک میکند تا نه تنها صحت و درستی اطلاعات اکانت کردیت کارت خود را بررسی نماید بلکه کنترل بیشتری بر روی وضعیت اکانت خودداشته باشد. توجه شما را به بررسی دقیق بخشهای مختلف صورتحساب کردیت کارت جلب میکنم:

1- خلاصه حساب (Account Summary)

خلاصه حساب یا اکانت سامری یک نمای کلی از وضعیت حساب کردیت کارت شما را نشان می دهد. که در آن مبلغ مانده حساب ، پیمنتها، خریدها، هزینه و بهره فعلی از آخرین صورتحساب خود ، میزان کردیت موجود و تاریخ بسته شدن چرخه صورتحساب و…. را پیدا خواهید کرد.

پرداخت ها و تراکنش هایی که پس از بسته شدن چرخه صورتحساب به حساب شما ارسال شده اند در این استیتمنت ویا صورتحساب کردیت کارت شما منعکس نمی شوند. با این حال ، اگر به حساب آنلاین خود وارد شوید ، این بالانس به طور معمول شامل جدیدترین فعالیت شما خواهد بود. که معمولاً در بخش اول صورتحساب یا استیتمنت کردیت کارت شما نشان داده می شود و حاوی برخی از مهمترین اطلاعات است.

2- اطلاعات پرداخت

در بخش اطلاعات پرداخت ، مبلغ پرداختی كه باید انجام دهید را لیست می كنند تا از جریمه نقدی دیرکرد جلوگیری شود.
این بخش شامل مینیمم پیمنت فعلی و سررسید گذشته و تاریخ اخرین مهلت پرداخت شما می باشد. اگر کمتر از حداقل مبلغ پرداخت کنید یا مبلغ پرداختی شما پس از موعد مقرر دریافت شده باشد ، این امر می تواند منجر به هزینه دیرکرد شود، همچنین 60 روز یا بیشتر تأخیر در پرداخت باعث افزایش نرخ بهره شده و به سه کردیت بیرو بزرگ هم گزارش می شود.
(TransUnion ، Equifax و Experian)
بخش اعلام هشدار در مورد تاخیر در پرداخت به طور مشخص توضیح می دهد که اگر بانک یا لندر، پیمنت شما را دیر دریافت کند چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

3- اخطار در مورد تاخیر در پرداخت

صادرکنندگان کردیت کارت ملزم به نشان دادن اخطار در مورد تأخیر در پرداخت؛ در استیتمت هستند. در این بخش عواقب تأخیر در پرداخت بعد از ساعت 5 بعد از ظهر (گاها تا قبل از 11:59 شب) آخرین روز مهلت موعد پرداخت ، نشان داده شده است.

در صورتی که حداقل مبلغ پرداختی را در تاریخ مقرر انجام ندهید ، هزینه دیرکرد و همچنین افزایش در نرح بهره سالانه مجازاتهایی هستند که ممکن است روی حساب شما اعمال شود.

به خاطر داشته باشید که اخطار در مورد تاخیر در پرداخت در صورتحساب هر دارنده کارت بدون در نظر گرفتن وضعیت پرداخت فعلی او نشان داده می شود. این بدان معنا نیست که شما کار اشتباهی انجام داده اید اگر در پرداخت قبلی تاخیر کرده باشید ، بخش اطلاعات پرداخت ان مبلغ معوق گذشته را نشان خواهد داد.

امروزه هزینه های تاخیر درپرداخت ، یا کمتر از مینیمم پیمنت شماست یا ۲۵ دلار بوده و اگر در شش ماه گذشته تاخیر در پرداخت داشته اید، به حداکثر 35 دلار محدود می شود. لازم به ذکر است که بر اساس بالانس موجود هزینه دیرکرد شما کاهش می یابد.

4- هشدار در مورد نگه داشتن پرداختیها روی حداقل مبلغ ممکن (هشدار در مورد مینیمم پیمنت):

صادرکنندگان کردیت کارت ملزم به نشان دادن اخطار در مورد عواقب نگه داشتن پرداختیها روی حداقل مبلغ یا مینیمم هستند. این اخطار صریح به شما می گوید در صورت ادامه دادن وضعیت پرداخت حداقل(مینیمم پیمنت)، چقدر طول می کشد تا بتوانید مانده بدهی یا بالانس حساب خود را باز پرداخت کنید. همچنین شما می توانید کل مبلغ پرداختی و هزینه های بهره را نیز بیابید.

این قسمت همچنین باید شامل اقساط ماهانه مورد نیاز برای پرداخت مانده حساب خود در 36 ماه (3 سال) و همچنین کل مبلغی که در نهایت پرداخت می کنید باشد.

چنانچه تصمیم دارید بعد از خواندن این بخش همچنان حداقل پرداخت را انجام دهید ، این را می دانید که در نهایت حداکثر بهره را در بیشترین زمان ممکن را پرداخت خواهید کرد.

کادر دوم ، نشانگر پرداخت های 3 ساله جهت بازپرداخت نهایی است و به شما این امکان را می دهد که میزان افزایش پس انداز را در صورت افزایش اقساط ماهانه ببینید.

5- اعلان تغییرات حساب

هرگونه تغییر در حساب شما ، مانند هزینه سالانه یا افزایش نرخ بهره ، در قسمت ویژه در جلوی صورتحساب شما ظاهر می شود. این بیانیه همچنین باید شامل تاریخ مؤثر این تغییرات باشد.

جزئیات مربوط به تغییرات نیز ممکن است به طور جداگانه ارسال شود ، بنابراین مطمئن شوید که تمام اطلاعات موجود در بیانیه خود و هر مکاتبات اضافی را از صادرکننده کارت خود بخوانید.

6- کوپن پرداخت

صورتحساب کردیت کارت شما شامل یک کوپن پرداختی است که اگر پیمنت خود را به صورت آنلاین و یا بصورت تلفنی انجام نمی دهید و علاقمند به ارسال پیمنت از طریق پست هستید می توانید کوپن را از استیتمنت خود جدا کرده و سپس مبلغ پرداختی خود بر روی کوپن درج نموده و به همراه پیمنت خود که غالبا بصورت چک میباشد به آدرس مندرج بر روی کوپن به بانک یا لندر خود ارسال نمایید.

وجود کوپن به صادرکننده کردیت کارت کمک می کند تا پرداخت شما را پردازش کند و پرداخت را به حساب صحیح اعمال کند.

7- اعلام تغییر آدرس

اگر آدرس پستی شما تغییر کرده است ، اطمینان حاصل کنید که صادرکننده کردیت کارت را با آدرس جدید خود به روز می کنید تا صورتحساب های ان بانک را در آینده دریافت کنید. کادر انتخاب تغییر آدرس را علامت بزنید و آدرس جدید خود را در پشت بیانیه کردیت کارت خود بنویسید.

همچنین ، می توانید با صادرکننده کارت خود تماس بگیرید تا به آنها آدرس جدید خود را اعلام کنید یا حتی آن را به صورت آنلاین تغییر دهد اگر وب سایت صادرکننده ان کردیت کارت این امکان را به شما بدهد.

8- آدرس صادرکننده کردیت کارت مختص دریافت پرداختیها

اگر برای انجام پیمنت ،از پاکت نامه ای که همراه با صورتحساب کردیت کارت شما می آید استفاده می کنید ، مطمئن شوید که آدرس صادرکننده کردیت کارت از طریق پنجره پاکت نامه یا همان کادر پلاستیکی نشان داده می شود. در غیر این صورت ، پرداخت شما می تواند به آدرس اشتباهی برود. اگر از نوع دیگر پاکت نامه بدون پنجره استفاده می کنید ، آدرس پرداخت کننده صادرکننده کردیت کارت را روی پاکت جدید کپی کنید.

کردیتورها معمولاً مانند برای حل اختلافات مربوط به اشتباهات احتمالی در صورتحساب ، آدرس دیگری برای پردازش مکاتبات دارند. آن آدرس ممکن است در قسمت دیگری در صورتحساب ، شاید در پشت صفحه چاپ شود.

9- تراکنشهای جدیدترین دوره صورتحساب

به بخش تراکنشات صورتحساب خود توجه جدی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که تمامی تراکنشات و مبالغ صحیح بوده و هرگونه کلاهبرداری یا استفاده غیرمجاز از کردیت کارتتان را به صارد کننده ان کارت فوراً گزارش دهید.

از آنجا که فقط تراکنشات مربوط به چرخه صدور صورتحساب اخیر شما ذکر شده است ، باید برای تراکنشهای قدیمی تر به صورتحساب های قدیمی تر مراجعه کنید. تراکنشات انجام شده پس از تاریخ پایان چرخه صورتحساب در صورتحساب بعدی شما ظاهر می شوند.

10- محاسبه بهره ماهانه

بهره برای هر نوع استفاده از کردیت کارت بطور جداگانه محاسبه می شود ، از جمله بهره روی مبلغ خرید ، بهره روی بدهی ترانسفر شده و بهره روی پیش پرداخت نقدی . نرخ بهره پروموشنال تاریخ انقضاء آن نیز در این بخش ذکر شده است.

11- کل هزینه پرداخت شده در سال جاری

صورتحساب شما باید شامل کل هزینه هایی باشد که در سال جاری در حساب خود پرداخت کرده اید.

12- خلاصه پاداشها

اگر کردیت کارت شما دارای برنامه پاداش باشد ، خلاصه ای از پاداش های شما در صورتحساب کردیت کارت شما ظاهر می شود. این بخش به طور کلی شامل تراز پاداش ، پاداش های دریافت شده در این دوره و میزان پاداش های موجود برای برداشت خواهد بود.

مسکن آمریکا : انتشار این مقاله بدون ذکر منبع غیر قانونی می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.