قیمت مسکن در آمریکا با سرعتی آهسته در حال افزایش است

قصد خرید یا فروش خانه دارید نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، به نکاتی در مورد افزایش قیمت مسکن در آمریکا  اشاره می کند.

شیوع ویروس COVID-19 شاید ضربه سختی به اقتصاد وارد کرده باشد، و بالاترین نرخ بیکاری در سطح ملی را از زمان رکود اقتصادی بزرگ موجب شده باشد. اما بر طبق اطلاعات ارائه شده در پایان هفته منتهی به 23 ماه می توسط وبسایت Realtor.com، قیمت میانگین مسکن به طور غیرمنتظره در هفته گذشته به میزان 3.1 درصد نسبت به زمان مشابه در سال قبل افزایش یافت.

انجمن ملی مشاوران املاک و مستغلات در آمریکا گزارش داد که قیمت خانه های موجود در ماه آوریل در مقایسه با سال گذشته 7.4 درصد رشد داشته است. هر چهار منطقه اصلی و مهم ایالات متحده آمریکا افزایش قیمت سالانه را اعلام کردند. جورج راتیو (George Ratiu) اقتصاددان ارشد در Realtor.com می گوید: “هنوز خریداران در بازار وجود دارند”، “اما با توجه به تعداد بسیار محدود خانه های موجود، خریداران مایل به پرداخت مبلغ بیشتری می باشند.”

به گزارش Realtor.com، تعداد لیست خانه های موجود در بازار نسبت به سال گذشته در هفته منتهی به 23 ماه می 22 درصد کاهش یافته است. خریداران بیشتر به خاطر عرضه محدود خانه ها با یکدیگر رقابت کرده و موجب افزایش قیمت خانه می شوند. پیش از دستور ایالتی مبنی بر ماندن در خانه، افزایش قیمت سالیانه خانه در دو هفته اول ماه مارس 4.4 درصد بود. جورج راتیو می گوید: “ترکیب خانه هایی که هم اکنون در بازار هستند اندکی متفاوت است. خانه های ارزان قیمت اکنون در بازار در حال فروش هستند و خانه های گران قیمت تر به مدت طولانی تری در بازار می مانند.”

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.