مقایسه ضمانت نامه منزل با بیمه نامه منزل

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

ضمانت نامه (وارانتی) منزل بیمه ای است که سیستم ها و وسایل خانه را تحت پوشش قرار می دهد. از نظر فنی، این ضمانت نامه یک قرارداد خدمات مسکونی است که جبران خسارت ناشی از استهلاک، فرسودگی و از بین رفتن اموال در نتیجه استفاده از آنها را پوشش می دهد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realestblog، در مورد ضمانت نامه خانه و بیمه خانه به نکاتی اشاره می کند.

 

وسایل خانه در اثر استفاده زیاد مستهلک شده و خراب می شوند. هنگامی که خانه ای را اجاره می کنید، از کار افتادن و قطع شدن آب گرم یا خرابی ماشین لباسشویی جای نگرانی برای شما  ندارد، زیرا تعمیر آنها از وظایف و مسئولیت های صاحب خانه است. اما هنگامی که صاحب خانه هستید و صاحب لوازم خانگی دارای عمر بالای بیست سال می باشید، ممکن است در معرض خطر خرابی چندین وسیله در یک مدت زمان کوتاه قرار بگیرید. در این صورت ضمانت نامه خانه می تواند هزینه ها و ضررهای ناشی از تعمیر یا تعویض سیستم ها و وسایل خانه را محدود نماید.

با پرداخت هزینه های ماهانه برای ضمانت نامه های خانگی معمولاً چنین خرابی هایی تحت پوشش قرار می گیرند.

تفاوت این ضمانت نامه با بیمه خانه چیست؟

در مقابل ضمانت نامه خانه، بیمه خانه خسارت های وارد بر خود خانه را تحت پوشش قرار می دهد. به طور کلی بیمه خانه چهار مورد را که ممکن است اتفاق افتاده و موجب خسارت شوند شامل می شود، آتش سوزی، سرقت، صدمه به اشخاص و حوادث طبیعی یعنی خسارات ناشی از بدی آب و هوا.

بیمه خانه بر اساس استدلال نسبت به ضمانت نامه خانه از اهمیت بیشتری برخوردار است. از آنجا که برای جبران بلایایی مانند آتش سوزی یا شکستن و خراب شدن باید هزینه های بسیار زیادی پرداخت شود، شرکت های ارائه دهنده وام مسکن همواره از وام گیرندگان می خواهند که بیمه منزل خریداری کنند.

ضمانت نامه های خانگی برای محافظت از شما در برابر بلایا طراحی نشده اند، بلکه ارزش آنها به صورت موردی تعیین می شود. به عنوان مثال ، اگر آشپزخانه جدیدی درست کرده اید و همه وسایل کاملاً جدید هستند ، بعید به نظر می رسد که بخواهید در آینده نزدیک ادعای خرابی کنید. بنابراین ممکن است لازم باشد که تعیین کنید که وسایل شما چند سال عمر دارند، چقدر مستعد خراب شدن هستند، و چقدر هزینه برای تعویض یا رفع مشکل آنها مورد نیاز است.تفاوت های مهم دیگری وجود دارند که می توانید در مقایسه یک ضمانت نامه خانه با بیمه نامه خانه مشاهده کنید.

آیا داشتن ضمانت نامه خانه ضروری است و آیا می تواند موجب شود که پول خود را پس انداز کنید؟

این امر بستگی به شرایط شما دارد. ما با در نظر گرفتن این که ممکن است بدترین اتفاقات رخ دهد و بدترین شرایط پیش آید یک ضمانت نامه را خریداری می کنیم. اگر از نظر مالی در حد متوسط هستید، معمولاً کمتر از 5,000 دلار پس انداز دارید. در صورت بروز مشکل در سیستم لوله کشی، سیستم تهویه مطبوع و یا نشتی استخر، ممکن است در ظرف چند هفته متحمل 10,000 دلار خسارت شوید.

بیمه نامه لوازم خانگی چیست؟

در چند سال گذشته، ضمانت نامه های خانگی شهرت بدی پیدا کرده اند. این امر ناشی از روایت های مختلف عمومی است که در آن صاحبان خانه از ادعاهای خسارت مورد انتظار و ساده خود محروم شده اند. در نتیجه این امر بیمه لوازم خانگی متولد شد. هنگامی که شما در جستجوی ضمانت نامه خانگی هستید، شرکت ها شروع به استفاده از این نام جدید “بیمه لوازم خانگی” به عنوان روشی برای جلوگیری از نتایج منفی در اثر این بدی شهرت می کنند.

چه کسانی بر کار شرکت های ارائه دهنده ضمانت نامه های خانگی نظارت می کنند؟

نظارت کنندگانی به منظور کنترل کار شرکت های ارائه دهنده ضمانت نامه های خانگی وجود دارند. ضمانت نامه های خانگی رایج ترین محصول بیمه ای در آمریکا یا قدیمی ترین آنها نیستند. مهمتر از این 50 ایالت وجود دارد که همه آنها تمایل دارند که مقررات خاص خود را داشته باشند. بنابراین اطلاع از مقررات ایالتی در بازار بیمه خانه کار آسانی نیست. برخی از این ناظران عبارتند از:

همانطور که مشاهده می کنید ، مقررات نه تنها تحت نام های مختلف بلکه در بخش های کاملاً متفاوتی نیز وجود دارند. برخلاف بیمه خانه، هیچ قانون فدرال وجود ندارد که ضمانت نامه های خانه را تنظیم کند. این مسئله ای بزرگ است که باید به آن توجه کرد. قبل از دریافت بیمه خانه، ارزش دارد که مقررات ایالتی را در بازار بیمه ایالت خود بررسی کنید. و در صورت تمایل به خرید ضمانت نامه خانه، در مورد انتخاب شرکت ارائه دهنده آن دقت نمائید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realestblog.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.