چرا تابستان امسال فصل املاک و مستغلات در آمریکا می باشد

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

با آغاز برداشته شدن تدریجی برنامه های ماندن در خانه در نقاط مختلف کشور، داده ها حاکی از آن است که خریداران خانه در حال بازگشت به بازار مسکن می باشند. پس از این که بسیاری از خانواده ها به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 برنامه های خود را به تعویق انداختند، آنچه که ما قبلاً فصل شلوغ بهار در زمینه املاک و مستغلات می نامیدیم در حال تغییر و انتقال به تابستان است.  تابستان سال 2020 بهار جدیدی برای املاک و مستغلات است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد فرصت برای خرید و فروش مسکن در تابستان سال جاری به نکاتی اشاره می کند.

جول کان (Joel Kan)، اقتصاددان در Mortgage Bankers Association (MBA) می گوید:

“تقاضا برای خرید خانه از زمان کاهش قابل توجه در ماه آوریل اکنون رو به بهبود بوده است و اکنون این تقاضاها به مدت پنج هفته متوالی افزایش یافته است. تقاضا برای خرید خانه از طریق وام های دولتی که شامل وام های VA، FHA، و USDA می باشد، اکنون 5 درصد بیشتر از سال قبل است که پس از ضعفی که در دو ماه گذشته مشاهده شده است، تغییری دلگرم کننده می باشد.”

چه فرصتی برای خریداران خانه وجود دارد؟

یکی دیگر از دلایل بازگشت خریداران به بازار مسکن، حتی با فشار بیکاری و توصیه های ماندن در خانه، نرخ پایین سود وام مسکن است. سم خاطر (Sal Khater)، اقتصاددان ارشد در Freddie Mac بیان می کند که:

برای چهارمین هفته متوالی، سود وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت کمتر از 3.30 درصد بوده است که به خریداران بالقوه دلیل خوبی برای ادامه خرید حتی درمیان شیوع بیماری می دهد. با بازگشایی و شروع به کار مجدد ایالات، شاهد رشد بسیار سریع تقاضا برای خرید مسکن هستیم.

با چنین نرخ های پایین برای سود وام مسکن و بازگشایی و شروع به کار تدریجی ایالت ها، در این تابستان انگیزه بیشتری برای خرید خانه وجود دارد.

چه فرصتی برای فروشندگان خانه وجود دارد؟

با این حال، یافتن خانه ای برای خرید هنوز هم یک چالش است، زیرا در بهار سال جاری فروشندگان خانه لیست های بسیاری را از بازار حذف کردند. اگرچه اکنون تعداد بیشتری از افراد در این ماه خانه های خود را برای فروش نسبت به ماه گذشته در معرضفروش قرار می دهند، اما موجودی فعلی خانه ها هنوز پایین تر از سطح سال گذشته است.

مطابق با اطلاعات به روز شده صفحه Weekly Economic and Housing Market Update در هفته گذشته در وبسایت realtor.com:

“لیست های جدید مسکن در مقایسه با سال گذشته 28 درصد کاهش یافته است، زیرا فروشندگان با عدم اطمینان و عدم قطعیت دست و پنجه نرم می کنند و در آوردن خانه به بازار مسکن مردد هستند. تعداد کل لیست ها 20 درصد کاهش یافته، که این میزان نسبت به هفته های قبل سریعتر است و خانه های بسیار کمی را برای فروش در دسترس قرار می دهد.”

اگر در فکر فروش خانه خود در تابستان امسال هستید، اکنون می تواند بهترین فرصت برای شما باشد. با وجود تعداد کم خانه در بازار برای خریداران، خانه شما می تواند یک خانه عالی و برجسته در میان جمع خانه های موجود در این فصل باشد. متخصصین معتبر املاک و مستغلات می توانند به شما کمک کنند تا خانه خود را به طور ایمن و مؤثر در لیست خانه های موجود برای فروش قرار دهید.

سخن آخر

اگر در فکر فروش خانه خود هستید، ممکن است بسیاری از خریداران برای یافتن خانه ای درست نظیر خانه شما مشتاق باشند. به یک متخصص محلی در زمینه املاک و مستغلات مراجعه کنید تا اطمینان حاصل نمائید که می توانید در تابستان امسال خانه خود را به فروش بگذارید.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.