بهبود بازار مسکن آمریکا در چهار نمودار

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مطابق با گزارش وبسایت ردفین (Redfin)، تقاضا برای خرید مسکن در آمریکا به طور تقریبی 17 درصد بیشتر از میزان تقاضا قبل از شیوع ویروس کرونا می باشد. دلیل این امر، کاهش محدودیت های در خانه ماندن و همچنین بازگشت تدریجی مشاغل و کاراهای روزانه در ایالت متحده است. در این مقاله به چهار نمودار که تحولات اخیر در بازار مسکن در آمریکا را در طی شیوع ویروس کرونا نشان می دهند، اشاره می کنیم.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، چهار نمودار را که نشان دهنده روند بهبود بازار مسکن در آمریکا می باشند، به شما ارائه می دهد.

فروشندگان مسکن برای بازگشت به روند سابق خود تلاش می کنند

در طی هفت روز منتهی به پانزدهم ماه می، لیست های جدید خانه برای فروش تنها 24 درصد و به 77,000 خانه کاهش یافته است. این یعنی بهبودی نسبت به کاهش 30 درصدی که در هفته گذشته گزارش شد و کاهش 50 درصدی که در اواسط ماه آوریل شاهد آن بودیم.

آدام وینر (Adam Wiener)، مدیر ارشد در ویسایت ردفین Redfin این گونه مطرح کرده است که: برخی از فروشندگان خانه های خود را راحت تر به بازار عرضه کرده اند و مشاورین مسکن آنها در نمایش دادن خانه ها به صورت ایمن در طی فاصله گذاری اجتماعی مهارت بیشتری کسب کرده اند. اما برخی دیگر از فروشندگان مسکن  نگران این هستند که ممکن است موج دوم ویروس در اواخر سال جاری دوباره اقتصاد را کند و ضعیف کند. از این رو خواهان این هستند که هم اکنون خانه خود را در لیست فروش گذاشته و از تقاضای زیاد بازار برای خرید مسکن بهره ببرند.

میزان خرید خانه همچنان پایین است، اما رو به بهبودی می باشد

تعداد خانه هایی که تحت قرارداد فروش بودند نسبت به زمان مشابه در سال 2019 به میزان 29 درصد کاهش داشت. حال آنکه این میزان نسبت به 40 درصد کاهش برای خانه های در انتظار فروشی که در اواسط ماه آوریل شاهد آن بودیم، یک بهبود به شمار می آید. اما این هنوز با میزان نرمال فاصله دارد. با سرعت بیشتری در حال فروش هستند و مناقصه های بسیاری برگزار می شود که منجر به فروش بیشتر شده است در هفته اخیر منتهی به 15 می، 45 درصد از خانه های موجود در لیست، کاهش یافته اند و اخیرا به 41.6 درصد رسیده است.

خانه های بیشتری  به سرعت در حال فروش هستند

به علت عدم تأمین مسکن برای فروش، خانه های بیشتری با سرعت در حال فروش هستند. در طی هفت روز منتهی به 15 می، حدود 45 درصد از خانه های تحت قرارداد فروش به مدت کمتر از دو هفته در بازار بودند.

قیمت ها تقریباً به میزان قبل از شیوع بیماری رسیده اند

میانگین قیمت خانه های لیست شده در مقایسه با هفته گذشته افزایش تقریبا 6 درصدی داشته و به مبلغ میانگین 319,000 دلار رسیده است و این تقریبا مشابه با قیمت ها در پایان ماه فوریه قبل از شیوع و همه گیری ویروس کرونا در ایالت متحده می باشد.

همچنین آدام وینر می گوید: بسیاری از خریداران گمان می کردند که با شروع ویروس کرونا قیمت ها سقوط خواهند کرد. افزایش قیمت باعث شده است تا فروشندگان برای فروش کمی صبر کنند تا بلکه بتوانند خانه خود را با قیمت بالاتری بفروشند.

اگر قصد خرید یا فروش مسکن در آمریکا رو دارید میتونید از مشاوره رایگان سایت مسکن آمریکا استفاده کنید. کافیست با شماره 2026304803 تماس بگیرید تا یکی از مشاورین ما در تمامی مراحل خرید و یا فروش مسکن همراه شما باشند.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.