چه ارتباطی میان کردیت اسکور شما با روابط خانوادگی و دوستی های شما با دیگران وجود دارد؟

به نظر می رسد که روابط خانوادگی و امور مالی در هم آمیخته می شود. مهم نیست که چقدر برای جدا کردن این دو از هم تلاش می کنید. حقیقت این است که خیلی از ما دوست نداریم در مورد امور مالی صحبت کنیم، بخصوص در مراحل اولیه روابطمان. با وجود این نباید از صحبت کردن در مورد امور مالی اجتناب کنید. رابطه شما می تواند به ساختن یا خراب کردن وضعیت و اسکور کردیتی شما کمک کند.

مسکن آمریکا  ارتباط میان امور کردیتی شما با نسبت و روابط شما با دیگران را بیان می کند.

چگونه انواع مختلف روابط خویشاوندی بر امتیاز کردیت شما تأثیر می گذارد

به این فکر کنید که چه میزان بدهی دانشجویی دارید؟ در سراسر ایالات متحده آمریکا این میزان به طور حیرت انگیزی در حدود 1.5 تریلیون دلار است. بیشتر این بدهی متعلق به جوانانی است که هم اکنون در فکر ورود به یک روابط جدی طولانی مدت و ازدواج هستند. شما یا شریک زندگی تان می توانید بدهی های زیادی را به این پیوند وارد نمایید. این امر به ناچار و به طور اجتناب ناپذیری با امور مالی و همچنین امور عاطفی و احساسی شما با همسر آینده تان در هم آمیخته و عجین خواهد شد.

در حالی که شما می توانید به عنوان یک فرد با حساب های بانکی جداگانه کردیت بسیار خوبی داشته باشید، ازدواج کردن و امضای وام با شریک زندگی خود که دارای کردیت بد یا عادت خرج کردن است، می تواند تأثیر بد و منفی بر کردیت خوب شما داشته باشد. در اینجا موارد متداولی که در روابط شما می تواند بر کردیت شما تأثیر بگذارد بیان می شوند.

دیدار در روزهای اول آشنایی

این کاملاً طبیعی است که شما بخواهید شریک زندگی آینده خود را در مرحله آشنایی تحت تأثیر خود قرار دهید. این امر یعنی:

  • رفتن به رستوران در قرار ملاقات ها.
  • ولخرجی برای خریدن هدایا به مناسبت روز تولد یکدیگر، کریسمس و غیره.
  • رسیدگی به وضع ظاهری خود و آراستگی برای جلب توجه و این که نشان دهید که جذاب هستید.

موارد دیگری از قبیل پرداخت برخی از صورتحساب های طرف مقابل، امضای یک وام برای کمک به او، برای این که نشان دهید شما فرد قادر و قابلی هستید نیز وجود دارند. این امر می تواند یک فشار اقتصادی بر شما باشد. همچنین اگر به طور پیش فرض وام در اختیار طرف مقابل باشد ولی با ضمانت شخص شما، شما نیز در قبال این وام مسئول هستید و به این ترتیب کردیت خوب شما در خطر خواهد بود. ناگفته نماند که اگر این رابطه دوام نیاورد، بدهی های بیشتر و سنگین تری بر گردن شما خواهد افتاد.

ازدواج

پس از ازدواج، مسائل کمی پیچیده تر می شوند. خبر خوب این است که ازدواج کردن تأثیری بر وضعیت کردیت شما نمی گذارد. شما و همسرتان همچنان کردیت ریپورت و کردیت اسکور جداگانه خود را خواهید داشت. مشکلات اغلب هنگامی ایجاد می شوند که شما درخواستی را به طور مشترک برای اخذ یک کردیت کارت یا وام ارائه می دهید، زیرا در این صورت کردیت هر دو شما مورد بررسی قرار می گیرد. اگر یکی از شما کردیت بدی داشته باشد، درخواست مشترک شما رد خواهد شد یا نرخ بهره وام بدست آمده بر اساس کردیت بد همسرتان، بالاتر خواهد بود.

علاوه بر این، این واقعیت که مدیریت و اداره کردن یک خانه و زندگی می تواند بسیار پرهزینه باشد، این امر از بعضی جنبه ها بر کردیت شما تأثیر خواهد گذاشت، بخصوص اگر یکی از شما از نظر مالی مسئول این زندگی نباشد. سوابق مربوط به هر حساب مشترکی که دارید، در کردیت ریپورت شما و همسرتان به طور جداگانه نشان داده خواهد شد. هرگونه قصور، جرم و خطا در این حساب مشترک، موجب کم شدن کردیت اسکور و آسیب به کردیت ریپورت هر دو شما خواهد شد.

طلاق

متأسفانه بین 40 تا 50 درصد همه ازدواج ها به طلاق ختم می شود. اگر ازدواج شما به طلاق بیانجامد، امور مالی شما به گونه ای تحت تأثیر قرار می گیرد، حتی اگر ازدواج شما با شرایط خوبی پایان یابد. اگر مراقب نباشید، این امر می تواند به طرق ذیل بر وضعیت کردیت شما تأثیر منفی بگذارد:

  • شما نمی توانید صورتحساب های خود را به موقع پرداخت کنید: از آنجا که اکنون تنها یک منبع درآمد دارید، ممکن است متوجه شوید که برخی از صورتحساب های شما به دلیل کاهش ظرفیت های مالی شما به موقع یا اصلاً پرداخت نمی شوند.
  • شما حساب های مشترک دارید: حساب های مشترک ممکن است پرداخت نشده باقی بمانند، زیرا شخص مسئول تعیین شده توسط قاضی در مورد آنها پرداختی را انجام نمی دهد. به این ترتیب کردیت هر دوی شما به خطر خواهد افتاد، زیرا در زمان افتتاح حساب هر دوی شما مسئولیت آن را پذیرفته اید.
  • شما یک همسر سابق انتقامجو دارید: اگر شما جدایی بد و ناخوشایندی از همسر سابق خود داشته اید و او تصمیم بگیرد که از نظر مالی به شما ضرر و زیانی را وارد آورد، می تواند بدهی کردیت کارتهای مشترک شما را به حداکثر برساند یا حتی حساب های مشترک شما را خالی نماید.

در یک رابطه چگونه از کردیت خود حفاظت و مراقبت کنید

ممکن است منطقی به نظر برسد که امور مالی خود را از شریک زندگی خود جدا کنید و از داشتن حساب مشترک اجتناب ورزید ولی شاید خیلی عملی نباشد. اما ممکن است نتوانید این کار را انجام دهید، بخصوص هنگامی که متأهل هستید. چند مرحله وجود دارد که می توانید برای اطمینان از عدم بخطر افتادن مسائل مالی شما در نتیجه ازدواج انجام دهید:

  • با نامزد خود در مورد عادات مالی خود صادقانه صحبت کنید.
  • نظم و انضباط مالی خود را با مدیریت کردن پول حتی در مرحله آشنایی حفظ کنید. اگر متوجه شدید که نمی توانید این کار را انجام دهید، منبع درآمد جدیدی را پیدا کنید تا هزینه های افزایش یافته خود را جبران کنید.
  • اجازه دهید تا همسرتان با کردیت بهتر و اسکور بالاتر متقاضی دریافت وام شود تا با نرخ بهتری وام بگیرد.

همچنین اگر همسرتان دارای کردیت ضعیفتری است می توانید با هدف بهبود وضعیت کردیت همسرتان در دراز مدت درخواست حساب های مشترک نمایید و نرخ بهره بالاتری بپردازید. می توانید پی از افزایش کردیت اسکور جهت دریافت نرخ بهره پایین تر، وام خود را refinance کنید.

در حالت ایده آل، باید گفتگوی صریحی با شریک زندگی آینده خود داشته باشید. شما هردو باید در مورد نقاط ضعف و قوت مالی، و بدهی خود با یکدیگر صادق باشید. به این ترتیب می توانید طرحی را تهیه کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از شما تصمیمات مالی ضعیفی را اتخاذ نمی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.