صاحبخانه ها در آمریکا باید این سوالات را از نماینده بیمه و وکیل خود بپرسند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

با وجود بحران کرونا، شرایط با گذشته یکسان نیست و صاحبخانه ها هم باید از این شرایط ویژه آگاهی یابند. در حالی که با این بحران دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است مستاجر ناگهان به شما اطلاع بدهد که نمی خواهد قرارداد خود را تمدید کند. بهتر است سوالات زیر را از نماینده قانونی و یا مشاور بیمه خود، بپرسید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مطلب منتشر شده در سایت forbes، مقاله زیر را به شما تقدیم می کند.

  • بیمه وقفه در تجارت (Business Interruption Insurance)

آیا شرکت های بیمه، این بیماری همه گیر را به عنوان خسارات قابل بیمه شدن، در دستورالعمل های مربوط به بیمه نامه، مورد توجه قرار خواهند داد؟ اگر اینگونه نیست، در این مورد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ در شرایط اضطراری (فورس ماژور)، در مورد بیمه مربوط به بیماری همه گیر کرونا و اختلال در تجارت، بررسی اسناد ضروری می باشد. بنابراین، در مورد این مسائل با وکیل خود صحبت کنید و این سؤالات را از  نماینده بیمه خود بپرسید. یک لیست از سؤالات مورد نظر خود تهیه کنید و نکات مهم را یادداشت کنید.

اگر صاحب بیمه نامه به قدری خوش شانس باشد که کل موارد مندرج در بیمه نامه، توسط شرکت بیمه گر انجام شود، چه کسی ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به آن می باشد؟ اگر در این مدت مقرراتی را برای کمک به مستاجر خود مقرر کرده اید، آنچه را که در این مورد انجام داده اید، به صورت مستند ثبت نمایید. آیا هزینه پرداختی مربوط به بیمه توقف و وقفه در تجارت به یک اجاره نامه تبدیل شده و برای پرداخت آن به طور کامل یا جزئی به مفاد آن استناد می شود؟ شما باید در این مورد پاسخ دهید و هر گونه تغییر در اجاره نامه یا اصلاح در توافقنامه اجاره ملک را به طور مستند آماده کنید.

  • شرایط اضطراری (فورس ماژور)

فورس ماژور واژه ای پر زرق و برق برای اشاره به شرایطی است که نتیجه آن قابل پیش بینی نیست. آیا شیوع ویروس کرونا، یک شرایط اضطراری است؟ اینگونه تصور می شود؛ بیماری همه گیر کرونا، واقعه ای است که اکثر ما قبل از آن در این نوع شرایط واقع نشده بودیم. از نظر قانونی و از دیدگاه بیمه، با وکیل یا نماینده خود تماس بگیرید. این یک نکته جالب در این مورد است که بسیاری از فعالان در این زمینه بر خلاف شرایط موجود عمل می کنند. بنابراین، در این مورد اطلاعات لازم را از افراد متخصص دریافت نمایید.

معلوم نیست کرونا تا چه زمانی ادامه یابد. حد الامکان اجاره نامه ها و سایر اسناد خود را اسکن نمایید، به طوری که با استفاده از عبارات و اصطلاحات کلیدی، به عنوان مثال: شرایط اضطراری، ایجاد وقفه در تجارت، بند خاتمه قرارداد، ایجاد خسارت در هنگام استفاده، و غیره، به راحتی قابل جستجو و دسترسی باشند. همچنین، اگر دراین مورد سؤالی دارید، از مشاور املاک خود بپرسید.

  • ترک اجاره نامه و سایر موارد مربوط به اجاره نامه

اگر مستاجر هرگز به منزل مورد اجاره خود بر نگردد، چه اتفاقی رخ می دهد؟ با توجه مؤثر بودن قانون خلع ید از مستأجر، آیا شما به عنوان صاحبخانه قادر به ورود به ملک خود هستید؟ آیا مالک ملک می تواند دارایی مستاجر را در اختیار خود بگیرد؟ اگر مستاجر به منزل مورد اجاره برگردد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ درمورد هر اقدامی که احساس می کنید تملک ساختمان مورد اجاره یا املاک اجاره می تواند مورد سؤال واقع شود، از یک فرد متخصص بپرسید یا در این مورد با وکیل خود تماس بگیرید.

  • وام مسکن

آیا شما اقدام به دریافت وام مسکن کرده اید و قادر به پرداخت اقساط وام خود نیستید؟ آیا از وام دهنده خود تقاضای فوربرنس (Forbearance) کرده اید؟ آیا صرف نظر از این مورد، بدهی های دیگری را هم پرداخت نکرده اید؟ این امر چگونه بر مستاجرین شما تأثیر خواهد گذاشت؟ در این مورد راهنمایی های لازم را از مشاور حقوقی خود درخواست نمایید.

  • قبوض

هنگامی که صاحبخانه هزینه قبض های آپارتمان را پرداخت می کند و مستأجر از پرداخت اجاره بهای ملک خودداری می کند، چه کسی مسئول پرداخت اجاره بها است؟ آیا شما به عنوان اجاره دهنده (موجر)، می توانید این مسئولیت را بر عهده مستأجر بگذارید؟ آیا می توانید به دلیل عدم پرداخت اجاره، این امکانات را قطع کنید؟ آیا در این شرایط حتی مسئولین شهر می توانند این خدمات شهری را قطع کنند؟ برای دریافت راهنمایی های لازم در این مورد، با مسئول خدمات عمومی مورد قرارداد تماس بگیرید.

  • گزینه های مربوط به همکاری، HOA و هزینه های محیط مشترک

هنگامی که شما متوجه می شوید محوطه پارکینگ ساختمان نیاز به تعمیرات خاصی دارد و تعدادی لامپ در محوطه ساختمان و پیاده روها سوخته است، چه کاری باید انجام بدهید؟ اگر مستأجرین هزینه های مربوط به خود را بپردازند، انتظار دارند این مشکلات به زودی حل شوند. اطمینان حاصل کنید که آنچه را که مستاجرین انتظار دارند، انجام شده  است. بنابراین، سند اجاره نامه خود را برای مواردی که مربوط به سطح اشغال ملک، هزینه های منطقه مشترک، و نگهداری است، بررسی کنید. با مستأجرین خود ارتباط برقرار کنید و سعه صدر داشته باشید، زیرا هیچکس از شما یا مستأجرین شما نمی دانست که این بیماری همه گیر در جهان منتشر می شود.

  • آیا می توان در این زمان ملک خرید یا فروخت؟

مطمئناً، این موضوع، سؤال مطرح روز است. پاسخ همواره به وضعیت مشتری بستگی دارد. بایستی مبادله های تجاری توسط بیشتر مردم و شرکت ها انجام شود. چرا شما می خواهید ملک خود را بفروشید و یا حتی فروش آن را در نظر بگیرید؟ آیا به پول نیاز دارید؟ آیا این یک واکنش ناشی از وحشت است؟

در مورد کسانی که مایل به خرید ملک هستند، اکنون ممکن است زمان خوبی باشد و ممکن است نباشد. شما باید تحقیقات زیادی را در این مورد انجام دهید، زیرا ممکن است زمینه  ها و تمایلات زیادی که در این مورد وجود دارد، به نفع صاحب خانه نباشد. بنابراین، در این مورد توصیه می شود آنچه را که الان دارید حفظ کنید و در این مورد با اطلاعات کافی عمل کنید. در این مورد نیز یک مشاور املاک و مستغلات پیدا کنید تا بتواند شما را به خوبی راهنمایی کند و توصیه های لازم را به شما ارائه نماید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.