آیا با ویزای دانشجویی (F1) می‌توان وام مسکن در آمریکا دریافت کرد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

تحصیل در ایالات متحده آمریکا، افتخارات زیادی از جمله آموزش در برخی از دانشگاه های برتر جهان را دارد. اجاره کردن خانه در دوران دانشجویی اغلب گران است، بنابراین برخی از افراد ترجیح می دهند یک خانه ارزان قیمت را خریداری کنند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت stilt، در مورد امکان دریافت وام مسکن از طریق ویزای دانشجویی (ویزای F1) و فرآیند انجام آن توضیحاتی را ارائه می دهد.

آیا کسی از خارج از آمریکا می تواند با ویزای F1 (ویزای دانشجویی) در آمریکا خانه بخرد؟

شاید از این که باید گفت این امکان وجود دارد، تعجب کنید. هیچ قانونی در آمریکا، دانشجوی خارجی را از خرید خانه منع نمی کند. اما اگر پول نقد ندارید، چگونه آن را خریداری می کنید؟ همیشه می توانید وام ویزای F1  را امتحان کنید. مطالب ذیل نشان می دهند که باید چگونه عمل کنید.

ویزای F1 چیست؟

قبل از این که جلوتر برویم، اجازه بدهید نگاهی به تعریف ویزای F1 بیاندازیم. ویزای F1 یک ویزای غیر مهاجرتی برای افراد خارجی است که می خواهند در ایالات متحده آمریکا تحصیل کنند. این ویزا این امکان را به شما می دهد که تا زمانی که شرایط ویزا را رعایت کنید در آمریکا تحصیل کرده و زندگی کنید.

شما تنها می توانید در صورت پذیرش در مدرسه ای که توسط برنامه Student and Exchange Visitor Program تأئید می شود، ویزای F1 را دریافت کنید. بنابراین، فقط می توانید ویزا را پس از پذیرش در مدرسه درخواست نمایید. برای اخذ ویزای F1 باید تأئیدیه پذیرش خود را به USCIS (خدمات مهاجرت و شهروندی ایالت متحده امریکا) ارائه دهید.

ویزای F1 برای دوره رسمی که ثبت نام کرده اید، معتبر است. پس از آن، در صورت لزوم باید ویزا را تمدید کنید. همچنین اگر می توانید در برنامه های Optional Practical Training (OPT)  (آموزش عملی اختیاری) یا Curricular Practical Training (CPT) (آموزش عملی برنامه  تحصیلی) شرکت کنید، می توانید اقامت خود را در ویزای F1 تمدید کنید.

در صورتی که کمتر از 20 ساعت در هفته در دانشگاه خود کار کنید، مجاز به کار و درآمد با ویزای F1 هستید. اگر در برنامه OPT یا CPT باشید، ممکن است این ساعت ها به 40 ساعت در هفته افزایش یابد. کسب درآمد در حین تحصیل با ویزای F1 می تواند به شما کمک کند تا برخی از هزینه های مربوط به تحصیل را تأمین کنید. مثلا می توانید بازپرداخت وام های مسکن دانشجویی را انجام دهید.

آیا مهاجران و مخصوصا دانشجویان با ویزای F1 می توانند در ایالات متحده امریکا خانه بخرند؟

جهت دریافت مقالات مفید مسکن در آمریکا به فیسبوک، تلگرام و یا اینستگرام مسکن آمریکا بپیوندید

به طور خلاصه می توان گفت، بله. مهاجران و دانشجوبان می توانند در ایالات متحده ملک خریداری کنند اما ممکن است همیشه این گونه نباشد. اگر پول نقد در دسترس باشد، ساده است. سپس فقط می توانید با مشاور مسکن مورد نظر خود صحبت کرده و خانه مورد نظر خود را خریداری کنید. اما اگر پول کافی نداشته باشید چه باید کرد؟ آیا می توانید وام مسکن با ویزای F1 دریافت کنید؟

هیچ قانونی در ایالات متحده وجود ندارد که یک فرد خارجی را از داشتن ملک در آمریکا منع کند. مسئله بزرگ تر این است که آیا شما به عنوان یک دانشجو با ویزای F1 می توانید یک خانه داشته باشید یا خیر. شما باید موقعیت و بودجه خود را به درستی ارزیابی کنید و آینده خود را در ایالات متحده در نظر بگیرید تا تعیین کنید که آیا ایده خوبی برای خرید خانه در ایالات متحده هست یا خیر.

مکانی که در آن تحصیل می کنید نیز بر جستجوی ملک شما تأثیر خواهد داشت. برخی از شهرها دارای ملک های گران قیمت هستند که ممکن است تعداد گزینه های موجود را برای شما محدود کند. گرفتن وام مسکن به عنوان دارنده ویزای F1 در حال حاضر کار سختی است و حتی اگر مجبور شوید خانه ای را در منطقه ای خریداری کنید که دارای املاک گران قیمت باشد سخت تر نیز خواهد بود.

اگرچه حتی اگر پول نقد شما کم باشد، نباید امیدتان را از دست بدهید. قطعاً گرفتن وام مسکن با ویزای F1 امکان پذیر است، اما باید وام دهندگان را در مورد پرونده خود قانع کنید. اگر بتوانید ثابت کنید که درآمد کافی دارید، همچنین نسبت درآمد شما بالاتر از بدهی شما است و سایر شرایط باقی مانده را انجام دهید می توانید با وام مسکن خانه ای را خریداری کنید.

قسمت مهم تر این است که شما همچنین می توانید برای کسب درآمد بیشتر ملکی را که خریداری می کنید اجاره دهید. این امر حتی به عنوان دانشجوی ویزای F1 قانونی می باشد. شما برای این پول “کار” نمی کنید، بنابراین این مسئله 20 ساعت کار در هفته را طبق شرایط ویزای شما نقض نمی کند. به یاد داشته باشید که برای پولی که از طریق ملک به دست آورده اید، باید مالیات بر درآمد فدرال و ایالتی خود را ثبت کنید. در صورت عدم اطمینان از نحوه ثبت مالیات خود از کارشناسان کمک بخواهید.

نحوه خرید خانه در ایالات متحده با ویزای F1

وام دهندگانی که مایل به ارائه خدمات به اتباع خارجی هستند را پیدا کنید

شما مقیم دائم (دارنده گرین کارت) نیستید و ویزای کاری ندارید. شما باید به دنبال وام دهنده ای باشید که به افراد خارجی همانند شما کمک می کنند. بانک های قدیمی و سنتی عملاً به افراد خارجی خدمات وام مسکن ارائه نمی دهند. به دنبال وام دهندگان معتبر و قابل اعتمادی باشید که به دارندگان ویزا وام مسکن می دهند.

از وام دهنده درخواست نامه pre-approval بکنید. این نامه با توجه به شرایط شما مقدار وامی که می توانید دریافت کنید را نشان می دهد.

خانه مورد نظر خود را پیدا کنید

خانه ای را که با قیمت ذکر شده در نامه pre-approval مناسب است، پیدا کنید. شما هنگام درخواست وام مسکن باید اطلاعاتی راجع به این ملک به وام دهنده ارائه دهید. آنها می خواهند بدانند که برای خرید خانه چقدر وام لازم دارید. با مشاورین مسکن که در منطقه مورد نظر شما مشغول به کار هستند، صحبت کنید. آنها می توانند خانه های خوبی را که متناسب با بودجه شما باشد به شما نشان دهند.

برای دریافت وام مسکن ویزای F1 درخواست دهید

در اینجا لیستی از انواع مدارکی که وام دهندگان ممکن است نیاز داشته باشند ذکر شده است. شما باید ثابت کنید که می توانید وام مسکن را بازپرداخت کنید.

 1. مدارک مربوط به ویزای دانشجویی
 2. مدارک شناسایی
 3. اظهارنامه مالیاتی گذشته (فرم W2 و I-9)
 4. حساب بانکی و سایر اظهارنامه های دارایی
 5. اطلاعات مربوط به خانه ای که می خواهید بخرید

وام دهنده می خواهد در مورد خانه ای که می خواهید با وام مسکن ویزای F1 بخرید، مطلع شود. سپس آنها می خواهند بدانند كه آیا شما می توانید برای آن خانه اقساط وام مسكن را بپردازید یا خیر. به همین دلیل است که باید در مورد درآمد خود جزئیاتی ارائه دهید. ممکن است از شما خواسته شود که اسناد بیشتری را ارائه دهید. لیست بالا فقط یک طرح کلی است.

بودجه کافی برای پیش پرداخت داشته باشید

در ایالات متحده 20 درصد پیش پرداخت مورد نیاز است. شرایط خاصی وجود دارد که می توانید مبلغ کمتری بپردازید، اما شرط کلی آن پرداخت 20 درصد از ارزش کل خانه قبل از موافقت با وام مسکن است.

نتیجه گیری

سکونت در ایالات متحده می تواند با دشواری هایی همراه باشد. مخصوصاً اگر یک دانشجوی خارجی باشید. خبر خوب این است که می توانید یک خانه را با وام مسکن خریداری کنید. با این کار می توانید به جای پرداخت هزینه اجاره ماهیانه، پول خود را با خرید خانه سرمایه گزاری کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: stilt.com

2 نظرات
 1. ع م می گوید

  دروغ تحویل مردم ندید، با ویزای تحصیلی به هیچ عنوان قادر به اخذ وام نیستید چه برسه به وام مسکن ، همچنین وام ها و کردیتورها نیاز به سوشال سکوریتی نامبر دارند.

  1. admin می گوید

   1. دانشجویانی که در داخل آمریکا در دانشگاه مشغول به کار هستند دارای سوشال سکیوریتی هستند.
   2. وام های دولتی شامل غیر شهروند و غیر مقیم نمی شوند. ولی وام های دیگری مخصوص افرادی که با ویزا هستند وجود دارند.
   3. به طور کلی شرایط دریافت وام برای دانشجویان سخت تر می باشد. به عنوان مثال نیاز به پیش پرداخت بیشتری دارند.
   موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.