مقرون به صرفه بودن خرید خانه در بازار کنونی آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

هر فردی در بازه های زمانی مختلف زندگی خود آماده خرید خانه می شود و حتی شرایط امروز نیز با وجود بحران سلامت کنونی، مستثنی نیست. درک این موضوع که مقرون به صرفه بودن چگونه کار می کند و فاکتورهای اصلی بازار که بر آن تأثیر می گذارند می تواند به افرادی که آماده خرید خانه هستند، به کوچکتر کردن پنجره ایده آل زمانی شان جهت خریداری ملک کمک کند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد مقرون به صرفه بودن خرید خانه در بازار فعلی آمریکا توضیح می دهد.

سه عامل اصلی که به خریدار میزان مقرون به صرفه بودن خانه را نشان می دهند، عبارتند از:

  1. نرخ سود وام مسکن
  2. بازپرداخت وام و اینکه چند درصد از درآمد را به خود اختصاص می دهد
  3. قیمت خانه ها

انجمن ملی مشاورین املاک ومستغلات National Association of Realtors (NAR)، شاخص مقرون به صرفه بودن خرید خانه ای را فراهم نموده است که این سه عامل اساسی را به حساب آورده و یک امتیاز کلی را به آن اختصاص می دهد. با توجه به شاخص NAR می توان گفت که:

“باید در نظر گرفت که آیا یک خانواده درآمد کافی برای واجد شرایط شدن جهت دریافت یک وام مسکن در سطح ملی و محلی بر اساس آخرین قیمت ها و درآمدها را دارد یا خیر”

این روش شناسی همچنین بیان می کند که:

“جهت تفسیر شاخص ها، ارزش 100 بدین  معناست که خانواده ای با درآمد متوسط، دقیقاً درآمد کافی برای واجد شرایط شدن جهت دریافت وام مسکن یک خانه با قیمت متوسط را دارد. شاخص بیش از 100 نشان می دهد که خانواده ای با درآمد متوسط حتی بیشتر از درآمد مورد نیاز برای واجد شرایط شدن جهت دریافت  وام مسکن یک خانه با قیمت متوسط، ضمن در نظر گرفتن 20 درصد پیش پرداخت اولیه، درآمد دارد.

بنابراین هرچه شاخص بالاتر باشد، استطاعت و مقرون به صرفه بودن خانه برای خرید بیشتر خواهد بود. در اینجا نموداری از این شاخص، مربوط به سال 1990 تا کنون را مشاهده می­کنید:

نوار سبز نشان دهنده میزان استطاعت خرید خانه و مقرون به صرفه بودن قیمت آن در عصر کنونی است. از نمودار می توان نتیجه گرفت که خانه ها امروزه ارزانتر، مقرون به صرفه تر، و دارای قابلیت بیشتری برای خریداری نسبت به هر دوره ای از زمان سقوط مسکن در طول مدتی که ضبط و توقیف املاک یعنی بازستانی ملک (foreclosure) و فروش فوری (short sale) بر بازار غلبه داشتند، می باشند. آن املاک با چنان تخفیفاتی به فروش می رفتند که پیش از این در بازار مسکن دیده نشده بود.

چرا خانه ها امروزه بسیار مقرون به صرفه هستند؟

با وجود اینکه سه عامل معادله کلی را پیش می برند اما عاملی که بیشترین نقش را در مقرون به صرفه بودن بازار مسکن ایفا می کند، کاهش تاریخی نرخ سود وام های مسکن است. بر اساس این فاکتور اصلی، می توان پی برد که استطاعت خرید خانه امروزه نسبت به هر زمان دیگری در هفت سال گذشته بیشتر بوده و خانه ها مقرون به صرفه تر هستند.

اگر شما تصمیم به خرید اولین خانه خود دارید یا اینکه قصد دارید به خانه بهتری که همیشه آرزویش را داشتید نقل مکان کنید، بهتر است اهمیت این موضوع که ارزان و مقرون به صرفه بودن تا چه اندازه در هزینه کلی خانه به نفع شما است را درک کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، خرید خانه هنگامی که نرخ سود وام های مسکن به این اندازه پایین است می تواند کمک کند تا در طول بازپرداخت وام خود صرفه جویی کنید.

سخن آخر

اگر حس می کنید که آماده خرید هستید، خرید خانه در این فصل، با توجه به الگوی تاریخی مقرون به صرفه بودن املاک، می تواند در طولانی مدت به میزان قابل توجهی به نفع شما باشد. با مشاور املاک محلی خود تماس بگیرید تا متوجه شوید آیا این زمان واقعا برای جا به جایی شما مناسب است یا خیر.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.