جنگ های مزایده ای بین خریداران خانه در آمریکا همچنان در حال بالا گرفتن و داغ شدن است

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد رقابت های مزایده ای بین خریداران خانه به نکاتی اشاره می کند.

با وجود تعداد محدود خانه برای فروش و تقاضای بسیار زیاد برای خرید خانه از جانب خریداران، جنگ های مزایده ای در حال بالا گرفتن است. بر اساس تحقیق انجام گرفته از 2,000 متخصص املاک و مستغلات از طریق وبسایت هوم لایت، 60 درصد از نمایندگان املاک و مستغلات اعلام کردند که جنگ های مزایده ای در ماه ژوئن در بازار آنها رو به افزایش بوده است.

بنا به گزارش ها، از ماه می جنگ های مزایده ای در حال افزایش هستند، زیرا بسیاری از ایالت ها پس از رکود و توقف در ابتدای شروع بیماری همه گیر COVID-19، دوباره بازگشایی شده و شروع به کار کردند. تیلور مار (Taylor Marr) اقتصاددان در Redfin، می گوید: “جنگ های مزایده ای با وجود نرخ پایین سود وام مسکن و تعداد اندک خانه برای فروش، افزایش می یابد. هم مستأجران و هم خریداران خانه بر سر تعداد اندک خانه های تک خانوار موجود در بازار در رقابت هستند، زیرا می دانند که به فضای بیشتری برای خانواده هایشان احتیاج دارند.”

هفته گذشته مؤسسه Freddie Mac گزارش داد که میانگین نرخ سود وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت برای هفته منتهی به 9 جولای به پایین ترین مقدار خود یعنی 3.03 درصد رسیده است. خریداران خانه ممکن است مایل باشند از هزینه های بسیار پایین سود ببرند، اما پیدا کردن خانه ای برای خرید به طور فزاینده ای در حال مشکل ساز شدن است. تعداد خانه های فروشی در سرتاسر آمریکا سالانه بیش از 20 درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارشات وبسایت Redfin، رقابتی ترین بازارها برای خریداران خانه در ماه ژوئن، بوستون، سن دیگو و سالت لیک سیتی بود. هفتاد و دو درصد از پیشنهادات در ماه ژوئن با رقابت در بوستون روبرو شد. جیمز گالدن (James Gulden)، متخصص املاک و مستغلات Redfin در بوستون می گوید: “این رقابتی ترین بازار املاک و مستغلات است که به یاد دارم. برای هر ملکی که می بینم چندین خریدار رقیب وجود دارد. بیشترین رقابت ها در حومه شهرها مشاهده می شوند، جایی که خانه ها طی چند روز به فروش می رسند. فروشندگان نمی خواهند که خانه ها به دلیل بیماری COVID-19 بیش از حد لازم در بازار باشند، به همین جهت مهلت هایی را تعیین می کنند که یک فضای رقابتی آشفته ایجاد می کند.”

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.