چگونه فضای خانه خود را برای آوردن سگ خانگی آماده کنیم

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

 فرقی نمی کند در کجای آمریکا زندگی می کنید، به احتمال زیاد به دلیل بیماری همه گیر کرونا وقت بیشتری را در خانه سپری می کنید.  شاید به این فکر می کنید که یک سگ را به خانه خود بیاورید و در این روزهای قرنطینه اوقات خود را با او سپری کنید. در هر حال با وجود تمام هیجان و انتظار برای استقبال از بهترین دوست جدید خود در خانه، نباید مهم ترین نکته که آماده کردن خانه برای این دوست جدید است را  فراموش کنید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت redfin، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

 1. خانه خود را در برابر حوادث خطر آفرین برای سگ ایمن کنید

هر حیوان جدیدی هنگام معرفی به یک خانه اغلب عکس العمل متفاوتی از خود نشان می دهد، با این حال محض احتیاط، حتماً هر چیز مضر یا مسموم کننده را دور از دسترس نگه دارید و وسایل مورد استفاده خودتان که ممکن است حیوان به آن صدمه یا آن را خراب کند، در مکانی ایمن قرار دهید.  در زیر اقدامات احتیاطی بیشتری درج شده که می توانید برای آماده سازی خانه انجام دهید.

 • مطمئن شوید که سطل های زباله درپوش دارند و در جای خود محکم هستند
 • گیاهان سمی و مواد شوینده خانگی را دور از دسترس نگه دارید
 •  اگر نمی خواهید سگتان به اتاق خاصی سر بزند، پشت آن در گیت نصب کنید
 •  سیم های برقی که پوششان از بین رفته را بپوشانید
 •   صندلی توالت فرنگی را بسته نگه دارید
 •  تمام عواملی که می تواند باعث خفگی شود یا وسایلی را که نمی خواهید با آن ها بازی کند کنار قرار دهید
 •  وسایل شکننده مانند گلدان ها یا قاب های شیشه ای را از دسترس آن ها خارج کنید
 •  اطمینان حاصل کنید که تمام داروها در جایی امن قرار دارند
 •  شومینه ومحل سوختن آتش را به نحوی بپوشانید
 •  یک مانع موقت ایجاد کنید تا دسترسی حیوان به مبلمان با طرح های چوبی ، اثاثیه یا لوازم  حساس کم شود
 1. بخشی از خانه خود را به یک منطقه امن تبدیل کنید

ابتدا یک بخش یا اتاق خانه خود را به عنوان یک منطقه امن و مخصوص برای حیوان خانگی خود تعیین کنید.  می توانید با استفاده از گیت کودک یا حیوان جاهایی که نباید حیوان به آن برود را بپوشانید.  به این ترتیب حیوان می تواند کم کم و با شیوه خودش با خانه آشنا شود و با نگاه انداختن به اطراف  و بو کردن بتواند بدون اینکه گیج شود راه خود را پیدا کند. وسایل حساس که ممکن است آسیب ببیند یا خورده شوند را دور از دسترس قرار دهید ، و در صورت امکان بخشی از خانه را که تمیز کردن آن راحت است و نزدیک به محل فعالیت شماست تعیین کنید تا حیوان احساس انزوا نکند.  فضاهای کوچکتر جدید به حیوان کمک می کند تا در خانه جدید خود احساس امنیت کند.

 1. قفل ها و توری های جلو پنجره ها و درها را مجدد بررسی کنید

برخی حیوانات خانگی خودشان می توانند پنجره ها و درها را باز کنند ، بنابراین مطمئن شوید که همه چیز امن است و قفل ها با تکان دادن باز نمی شوند.  این امر به ویژه در مواقعی حائز اهمیت است که سگ توانایی پرش یا جهش روی پنجره ها را داشته باشد.  اگر به منظور تهویه هوا پنجره ها و درها را باز نگه می دارید ، می توانید توری های مخصوص حیوانات خریداری کنید تا در اثر پنجه کشیدن، جویدن و خراشیدن سگ خانگی توری ها پاره یا سوراخ نشوند و در نهایت حیوان درون خانه و به دور از هر آسیبی بماند.

 1. خانه خود را با وسایل و اسباب بازی های مخصوص حیوانات خانگی پر کنید

مهم است که قبل از آوردن سگ، مایحتاج حیوان خانگی را فراهم کنید.  برای این که انتقال حیوان از پناهگاه به خانه آسان تر شود از قبل این وسایل را از فروشگاه حیوانات خانگی خریداری کنید:

 • گردنی و تگ شناسایی سگ
 •   قلاده سگ (پیشنهاد می شود قلاده های استاندارد سگ و کمربند همراه آن باشد)
 •  غذای سگ ، ترجیحاً همان غذایی که حیوان خانگی در پناهگاه به وسیله آن تغذیه می شد
 •  کاسه های غذا و آب
 •  اسباب بازی های مخصوص  حیوان خانگی
 •  تشویقی سگ
 •  محل خواب سگ
 •  لوازم آموزشی ادرار و دستشویی سگ
 •  اگر می خواهید با روش آموزش به کمک جعبه به سگ خود آموزش دهید، به یک جعبه هم نیاز خواهید داشت
 • لوازم بهداشتی ضروری چون شامپو و برس
 1. خانه (و خودتان) را برای حوادث آماده كنید

وقتی حادثه ای رخ داد – که حتما اتفاق می افتد – بهتر است بلافاصله آن جا را تمیز کنید تا لکه ای باقی نماند و محیط  بوی نامطبوع نگیرد. در مورد فرش و اثاثیه یا لوازم داخلی نیز می توانید با قراردادن روزنامه روی تعداد زیادی  حوله کاغذی ، تا حد ممکن مایعات را جذب و خشک کنید.  سپس چند دقیقه روی آن بایستید یا یک چیز سنگین روی آن قرار دهید.  در مرحله بعد آب تمیز بریزید و با حوله های کاغذی لکه ها را خشک کنید.  اگر آن قسمت از خانه هنوز لکه دارد ، از خنثی کننده بوی حیوان یا لکه بر استفاده کنید.  می توانید از پدهای آموزشی ادرار سگ استفاده کنید تا به او یاد بدهید که پیش از خروج از خانه در کجا می تواند دستشویی کند.

 1. فضایی را برای غذا و آب دادن به حیوان تعیین کنید

بهتر است فضایی امن برای تغذیه و بازی سگ فراهم کنید ، در هر حال باید مکانی برای لوازم سگ در نظر بگیرید و بهتر است نزدیک درب بیرونی باشد مثلاً نزدیک به حیاط خلوت، تا حیوان بتواند زمانی به بازی یا کارهای دیگر بپردازد.  اتاق رختشویی یا کفش کن مکان مناسبی برای نگهداری وسایل سگ است، اما فراموش نکنید هر گونه مواد سمی و شیمیایی را از آن محل دور کنید.  محلی را برای نگهداری اسباب بازی های سگ ، جایی برای نصب قلاب های قلاده ، و جایی برای نگهداری غذای سگ در یک ظرف درب دار تعیین کنید.‌

 1. حیات خلوت را در برابر حوادث خطر آفرین برای سگ ایمن کنید

کاملا واضح است که سگها عاشق بیرون رفتن از منزل هستند و دنبال راهی برای باز کردن قفل در میگردند. همه چیز در نظر سگ جنبه سرگرم کننده و بازی دارد ، اما با این حال لازم است که اقدامات لازم را برای محافظت از حیوانات خانگی در حیاط خود انجام دهید تا سگ فرار نکند و از خطرات موجود در حیاط خلوت مانند وجود گیاهان سمی  در امان باشند. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید قبل از آوردن سگ به خانه، حیاط را در برابر حوادث خطر آفرین برای سگ ایمن کنید:

 •  دور حیاط حصار بکشید
 •  گیاهان و گلهای سمی مانند گل لاله ، نرگس زرد و گل ادریسی را از بین ببرید
 • اگر استخر دارید، حصارهایی را در اطراف آن نصب کنید تا از ورود سگ به آن جلوگیری شود.
 •   محلی را در حیاط خود تعیین کنید که سگ بتواند حمام کند
 •    خار و خاشاک حیاط را دور بریزید
 •  مطمئن شوید سطل های زباله بسته و محکم در جای خود باشند
 •    چمن ها را مدام بزنید
 1. اطمینان حاصل کنید که به پارکینگ یا انبار دسترسی ندارد

حتما از ایمنی گاراژ یا انبار خانه خود اطمینان حاصل کنید تا سگ از دسترسی به هرگونه محصول یا مواد شیمیایی سمی ، قابل اشتعال یا خطرناک مصون بماند. سگ ها بویایی قوی دارند و هر رایحه ای را دنبال می کنند. این مسئله می تواند بسیار خطر آفرین باشد، پس لازم است تمام مواد سمی (که در صورت مصرف کشنده هستند) را در یک محفظه امن قرار دهید که سگ قادر به دسترسی به آن نباشد. بنزین ، روغن ، ضدیخ ، طعمه جوندگان ، کودها ، حشره کش ها و لوازم خودرو از جمله مواد سمی هستند.

 1. اطلاعات کافی از دامپزشکی محلی خود داشته باشید

یک دامپزشک بسیار مجرب نزدیک خانه خود پیدا کنید ، و تحقیق کنید و جهت اطمینان نزدیکترین بیمارستان 24 ساعته اضطراری حیوانات را پیدا کنید. حتماً شماره تلفن آنجا را یادداشت کنید و آن را در جایی قرار دهید که تمام افراد خانواده بتوانند به راحتی آن را پیدا کند مثلا روی درب یخچال ، تابلوی اعلانات  یا در کشوهایی که اسناد مهم سگ را نگهداری می کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.