خانه های چند خانواری در آمریکا به عنوان فرصتی برای سرمایه گذاری همچنان قدرتمند باقی مانده اند.

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

نظر به اینکه شهرها و کسب و کارها پس از هفته ها یا ماه ها توصیه برای در خانه ماندن بازگشایی و شروع به کار مجدد می کنند، بسیاری از بخش های اقتصاد با واقعیت رکود روبرو هستند. در میان این اوضاع ابهام و عدم قطعیت، خانه های چند خانواری به عنوان فرصتی برای سرمایه گذاری همچنان قدرتمند باقی مانده اند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد قابلیت سودآوری خانه های چند خانواری به نکاتی اشاره می کند.

پیشینه ای از گذشته

خانه های چند خانواری دارای سابقه طولانی در گیر افتادن در طوفان ها و رکود اقتصادی می باشند. سال گذشته CBRE ، تاثیرات  دو رکود اقتصادی گذشته بر بازار املاک و مستغلات تجاری را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داد و دریافت که خانه های چند خانواری سودآورتر از دفاتر تجاری و املاک صنعتی در طی رکود اقتصادی سال 2001 بوده اند و همچنین در طی رکود اقتصادی سال های 2008 الی 2009 نسبت به همه بخش های عمده و اصلی املاک (تجاری، صنعتی، مغازه) سودآورتر بوده است. به طور کلی خانه های چند خانواری دارای کاهش اجاره بهای کلی کمتری می باشند و همچنین دارای سرعت بازیافت اجاره بیشتری پس از رکود اقتصادی هستند.

متعاقب رکود اقتصادی سال 2001، خانه های چند خانواری سریعتر از دیگر مقوله های املاک تجاری بازیابی شده و بهبود یافتند و به رشد اجاره بهای بالاتری به میزان (10 درصد) یعنی فراتر از اوج و حداکثر میزان تاریخی خود و املاک صنعتی و مغازه و فروشگاه یعنی به ترتیب 4.3 درصد و 5.7 درصد رسیدند.

رکود اقتصادی سالهای 2008-2009 موجب کاهش شدید مالکیت خانه و کاهش تقاضا برای خانه های تک خانواری شد، که موجب تقویت بازار خانه های چند خانواری در دهه گذشته گردید. این تقاضا علائمی مبنی بر  کاهش در ماه های اخیر را نشان نداده است.

بازار از چند ربع قرن پیش رکود اقتصادی را پیش بینی کرده است. اگرچه کمتر کسی می توانست شیوع یک بیماری را پیش بینی کند،  اما متخصصان صنعت برای مدتی آماده برای حفظ و نگهداری صنعت به جای رشد آن می باشند. تاریخچه قوی تحمل رکود اقتصادی، به ما این اطمینان را می دهد که به وضعیت قبل از رکود بازگشت خواهیم کرد و به رغم چالش ها با رکود اقتصادی وداع خواهیم کرد.

تأثیرات بیماری همه گیر تا به امروز

در حالی که بازار املاک به دنبال بیماری همه گیر ممکن است انتظار کاهش سطح اشتغال را داشته باشد، کارشناسان پیش بینی می کنند که این مدت کوتاه باشد. اصول و مبانی خانه های چند خانواری در قابلیت واکنش به نوسانات و تغییرات کوتاه مدت و بازیابی و بهبودی درازمدت سهم و نقش دارد. بیماری COVID-19 بر سرمایه گذاری در خانه های چند خانواری تأثیر داشته است، اما می توان انتظار داشت که این بخش همچنان به مقاومت خود ادامه دهد.

علاوه بر موارد گفته شده، از خانه های چند خانواری بنا به دلایل زیر حمایت می شود:

  • نرخ بهره کمتر
  • با توجه به این که تعداد کمی از مردم قابلیت خرید خانه و مالکیت خانه را دارند، مستأجرینی که تحت شرایط مختلف ممکن است صاحب خانه شوند، مستأجرین آپارتمان ها باقی خواهند ماند.
  • با کاهش پیش بینی شده در مالکیت خانه و کاهش تحویل آپارتمان های چند خانواری، کمبود فعلی در عرضه خانه های چند خانواری افزایش خواهد یافت.
  • با توجه به این که مردم به دنبال ثبات در جای خود هستند جابجایی ساکنان خانه ها کمتر خواهد شد.
  • خانه هایی که قبلاً به منظور فروش در بازار، اجاره و اقامت ساخته و آماده شده بود، به منظور سودآوری و جذب مستأجران حفظ و نگهداری خواهند شد.

حتی اگر رکود با شدت بیشتری ادامه پیدا کند مردم همچنان به خانه احتیاج دارند و تقاضا در این بخش بالا خواهد بود و در سال 2020 سرمایه گذاران بر روی خانه های چند خانواری آسایش مالی بیشتری خواهند داشت.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا