چگونه به عنوان یک موجر یا مستأجر پاندمی را پشت سر بگذاریم

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

به علت بیماری کرونا، نرخ بیکاری به طور غیرعادی افزایش یافته و درصد قابل توجهی از جامعه، در صورت وجود، به استفاده از پس اندازهای بازنشستگی خود برای گذر از این برهه روی آورده اند. صاحبان ملک و مستأجران نیز از این قافله مستثنی نیستند و همانند بسیاری از مردم تحت تأثیر پاندمی قرار گرفته اند. تعداد بسیاری از مستأجران، به علت از دست دادن شغل، بخش زیادی از درآمد خود را از دست داده اند و بدین ترتیب به کمک های مالی دولتی جهت پرداخت اجاره وابسته شده اند که گاهی حتی این مورد نیز کافی نیست. بازخورد این رویداد بر مالکان نیز تأثیر بسزایی داشته است چرا که باید بدون وجود این درآمد حاصل از اجاره، مبالغ وام خود را بازپرداخت کنند.

مسکن آمریکا، مطلب زیر را با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در اختیار شما قرار می دهد.

معمولا عموم مردم دید بدی نسبت به موجران دارند و آن ها را افرادی قلمداد می کنند که فقط به دنبال منافع خود هستند و اهمیتی به وضعیت دیگران نمی دهند، در حالی که این طور نیست. با شروع این پاندمی بسیاری از مالکان دچار ضرر شدند. علاوه بر این از سوی رسانه، سیاست­مداران و دیگر سازمان­ها نیز آسودگی خاطری به منظور کاهش ریسک­هایی که این قشر متحمل می­شدند، فراهم نشد. تعداد قابل توجهی از مالکان، املاک خود را از دست داده یا در شرف از دست دادن آن ها هستند. با ادامه اعتصاب اجاره، دیگر امید چندانی به سازمان­های مسئول همچون شورای مؤجر و مستاجر و دیگر سازمان های مرتبط نیست، چراکه خود این سازمان ها نیز متحمل تعدیل نیرو و تعطیلی شده اند.

باید در این شرایط به مستاجران و مالکان آموزش های لازم داده شود تا از بروز آشفتگی جلوگیری شود. به کارگیری برخی مقادیر احتیاطی همچون تضمین نرخ اجاره و رهن قادر است تا بداقبالی های حاصل شده از شرایط جامعه را خنثی کند.

شاید برای سرمایه گذاران و مالکان غیرقابل باور به نظر رسد که حیاتی ترین عامل جهت ثبات طولانی مدت، گرفتن اجاره قابل توجه نیست، بلکه یافتن بهترین مستاجر است. عمدتا مالک باید به دنبال مستاجرانی باشد که سخت کوش هستند و مشاغل ثابتی دارند، اخیرا بازنشست شده اند یا افرادی که معرفین قوی و مصاحبه خوبی داشته اند، می باشد. اجاره ای معقول نیز یک عامل مشوق برای کاندید های مناسب است. این امر موجبات شروع یک رابطه طولانی مدت دوستانه را بین طرفین فراهم می کند که در نهایت شانس ثبات مالی طولانی مدت را هم برای موجر و هم برای مستاجر افزایش داده و هزینه های ناشی از تعویض پی در پی مستاجرین را کاهش می دهد. بدین ترتیب، هزینه های ناشی از اسباب کشی مداوم مستاجر هم کم شده و احتمال اجاره نرفتن ملک کمتر می شود و سود بیشتری نصیب موجر می شود.

مهم ترین عامل بین موجر و مستاجر، توانایی ارتباط برقرار کردن است. با اطلاع دادن به یکدیگر، می توانید از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید، به عنوان مثال، اگر مستاجر در روزی که باید اجاره را پرداخت کند، اطلاع دهد که قادر به انجام این کار نیست، باید به طور مستقیم آن را به موجر خود بگوید. موجر هم باید سعی کند که شرایط مستاجر را درک کند و از قضاوت کردن او خودداری کند، مخصوصا در این شرایط دشوار. هر دو طرف می توانند با بحث و گفتگو راه حل مناسبی پیدا کنند که به هر دو طرف کمتر ضرر وارد شود.

به عنوان مثال مالک می تواند پیش دستی کند و از مستاجرین خود بپرسد که آیا در پرداخت اجاره دچار مشکل هستند یا خیر. برای آن هایی که در مضیقه مالی به سر می بردند، مالک از پیش پرداخت ماه قبلی آن ها جهت پر کردن خلاء کنونی بهره برده و فرصتی 30 روزه برای ایشان فراهم نماید تا یا به منبع درآمدی دست یابند یا راهکاری موقتی برای شرایط کنونی پیدا کنند. این مورد یک نمونه اساسی از چگونگی کمک کردن مکالمه به حل مسئله بوده و می تواند به مستأجران نشان دهد که بر خلاف تصور عوام، مالک نیز یک انسان دلسوز است. این موضوع همچنین وجه ه­ای مثبت در جهت جذب مستأجران بعدی به مالک می­بخشد.

ما به یاد داریم که رابطه بین موجر و مستاجر تفاوتی با دیگر روابط انسانی ندارد: ما می­توانیم با استفاده از رفتار مناسب، آداب معاشرت و احترام این رابطه را قویتر کنیم. در این زمان سخت، بیایید این موضوع را در نظر بگیریم که همه ما در یک جبهه هستیم و نسبت به برخورد محترمانه با یکدیگر که هر بشری لایق آن است، متعهد شویم.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.