سه مورد از آخرین گزارش ها نشان می دهد که بازار مسکن در آمریکا قوی است

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در حالی که ایالات متحده آمریکا هنوز در تلاش است تا بیماری همه گیر COVID-19 را شکست دهد، بازار املاک و مستغلات مسکونی همچنان رو به بهبودی و در حال بازگشت به حالت قبل از بیماری است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، سه گزارش جداگانه اخیر که نشان دهنده چگونگی رشد بازار مسکن می باشد را به شما همراهان گرامی تقدیم می دارد.

1- بررسی کارگزاری املاک و مستغلات آیوی زلمن (Ivy Zelman)

این نظرسنجی توضیح می دهد که تقاضای خریدار برای خرید خانه همچنان قوی است:

“رتبه کلی تقاضای خریدار خانه در این ماه، قوی ترین افزایش متوالی در تاریخ بررسی ما بود. این قدرت همچنان توسط خریداران عادی خانه (خریداران غیر تخصصی، کسانی که برای سرمایه گذاری و کسب سود خانه خریداری نمی کنند) هدایت می شود. در حالی که تقاضای بالا به معنای مطلق از استحکام کمتری برخوردار است، اما بهبود نسبی نیز حاصل شده است.”

2- شاخص بازار مسکن انجمن ملی سازندگان مسکن

این شاخص نشان می دهد که اعتماد به نفس سازندگان مسکن به سطحی که آخرین بار قبل از همه گیری بیماری دیده شده، رسیده است:

“بر طبق آخرین گزارش انجمن ملی سازندگان خانه، و شاخص بازار مسکن ولز فارگو Wells Fargo Housing Market Index (HMI)،  در یک سیگنال قوی مبنی بر آمادگی بازار مسکن برای هدایت بهبود و بازیابی اقتصادی پس از بیماری COVID-19، اعتماد سازندگان به بازار خانه های تازه ساز تک خانوار 14 امتیاز افزایش یافته و در ماه جولای به 72 امتیاز رسیده است. اکنون HMI به میزان خود در پیش از بیماری همه گیر در ماه مارچ پیش از این که فاجعه بیشتر سطح کشور را تحت تأثیر قرار دهد، رسیده است.”

3- شاخص بازیابی و بهبود بازار مسکن com

این شاخص به طور متوسط از چهار مؤلفه اصلی صنعت مسکن بهره می برد و هر یک از موارد زیر را ردیابی و دنبال می کند:

  • تقاضای مسکن: رشد در فعالیت جستجوی آنلاین
  • قیمت مسکن: رشد در پرسیدن قیمت ها
  • تأمین مسکن: رشد در ارائه لیست های جدید
  • سرعت فروش: تفاوت زمانی در بازار

سپس وضعیت فعلی را با روند بازار در آخرین هفته ماه ژانویه سال 2020، به عنوان مبنایی برای رشد بازار پیش از بیماری COVID-19 مقایسه می کند. شاخص کل در این دوره پایه بر مبنای 100 تنظیم شده است. هرچه میزان شاخص بازار بالاتر باشد، بازیابی و بهبودی آن نیز بالاتر می رود و بالعکس.

درآخرین نتایج میزان 101 به دست آمد، و Realtor.com توضیح داد:

“بازار مسکن ایالات متحده از اختلال سریع ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 بهبود یافته و به سطح رشد موجود در ژانویه 2020 بازگشته است.”

سخن آخر

کارگزاران املاک و مستغلات، سازندگان خانه و داده های صنعت همه توافق دارند که بازار مسکن به سطوح قبل از بیماری همه گیر COVID-19 رسیده است و رشد، استحکام و قابلیت بازیابی و بهبود فوق العاده ای را نشان می دهد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.