داده ها و نظرات متخصصین در مورد افزایش میزان مالکیت خانه در میان بیماری همه گیر کرونا در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در میان رکود اقتصادی و بدترین بحران بهداشت عمومی در یک قرن، میزان مالکیت خانه در ایالات متحده از زمان رکود اقتصادی بزرگ به بالاترین حد خود رسیده است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtor، در مورد علت افزایش میزان مالکیت خانه در میان بیماری همه گیر، به نکاتی اشاره می کند.

بر اساس گزارشی که اخیراً توسط اداره آمار و سرشماری ایالات متحده ارائه شده است، نرخ مالکیت خانه در سه ماهه دوم سال 2020 به 67.9 درصد رسیده است. این رقم از 65.3 درصد آمریکایی هایی که در سه ماهه اول سال جاری مالک محل سکونت خود شده اند و همچنین نسبت به رقم 64.1 درصدی که در سه ماهه دوم سال گذشته مالک خانه شده اند، بالاتر می باشد.

با وجود این که به نظر می رسد بازار مسکن بهبود پیدا کرده است، این نرخ کمی فریبنده است. تلاش ها جهت جمع آوری داده های سرشماری به واسطه بیماری ناشی از ویروس کرونا و تعطیلی های متعاقب آن تحت تأثیر قرار گرفت.

دانیله هیل (Danielle Hale) رئیس اقتصاددانان وبسایت Realtor.com، می گوید: “بخشی از افزایش مورد مشاهده احتمالاً به دلیل تغییر روش جمع آوری داده ها توسط اداره سرشماری ایالات متحده می باشد.” “بازار مسکن واقعاً خوب پیش می رود. به احتمال زیاد میزان مالکیت خانه افزایش یافته است، اما فکر نمی کنم افزایش آن آنقدرها زیاد باشد.”

بازار مسکن پس از یک توقف در طی دوره توصیه برای ماندن در خانه، دوباره بازیابی شده و رشد کرده است. کمبود خانه در بازار، انبوه خریداران خانه را دلسرد نکرده و از تعداد آنها نکاسته است، وجود نرخ پایین سود وام مسکن موجب شده است تا آنها به دنبال فرار از آپارتمان های کوچک شهری باشند. (نرخ ها برای اولین بار در اوایل ماه جاری تقریباً به زیر 3 درصد کاهش یافت.)

هیل می گوید: “مردم هنوز هم می خواهند مالک خانه باشند، و با کم بودن نرخ سود وام، افراد زیادی از آن استفاده می کنند حتی اگر اتفاقات ترسناکی در اقتصاد بیافتد.”

این امر باعث شده است تا میانگین قیمت خانه در هفته منتهی به 18 جولای 9.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد. این امر علی رغم رکود اقتصادی و گسترده ترین بیکاری از زمان رکود اقتصادی بزرگ است. در همین حال تعداد خانه های فروشی در مقایسه با سال گذشته 33 درصد کاهش یافته است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: realtor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.