10 مورد از اختیارات انجمن صاحبان خانه (HOA) در آمریکا که ممکن است شما از آن اطلاع نداشته باشید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

Homeowner Association Wooden Blocks Surrounded With Miniature House Models Over The White Background

شاید فکر کنید اعضای انجمن صاحبان خانه (HOA) تنها مسئول تعیین فردی برای تمیز کردن استخر و جمع کردن آشغال هستند و مسئولیت یا اختیار خاصی ندارند. گاهی اوقات این تصور درست است، ولی در مجتمع های مسکونی بزرگ، HOA ها انجمن هایی هستند که دارای اختیارات فراوانی می باشند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مطلب منتشر شده در سایت fool، مقاله زیر را به شما تقدیم می کند.

نکته جالب این است که اعضای انجمن مالکان خانه Homeowners Association (H.O.A) ، معمولاً داوطلب هستند. یعنی افرادی که علاقه مند باشند به طور رایگان بر مجتمع مسکونی نظارت کنند. اگر می خواهید به مکانی که دارای HOA است نقل مکان کنید، حتما قوانین Covenants, Conditions & Restrictions (CC&Rs) را بخوانید تا از اختیارات آنان آگاه شوید.

1) HOA به طور تحت اللفظی می تواند مالک زمین خانه شما باشد.

اگر شما در یک کاندومینیوم (نه مالکیت مطلق) زندگی می کنید، شما فقط مالک خود ساختمان هستید، نه زمینی که ساختمان در آن ساخته شده است. این یک “منطقه مشترک” است و متعلق به شرکت می باشد.

2) به عنوان بخشی از مناطق دارای مالکیت مشترک، می توانند صاحب برخی از عناصر ساختمان نیز باشند.

سقف، دیوارهای بیرونی، پاسیو و ایوان می تواند جزو این مناطق مشترک باشد و این یعنی انجمن می تواند مشخص کند که رنگ دیوار هایتان باید چه باشد و چه زمانی آنها را رنگ کنید.

3) آنها می توانند خانه شما را برایتان نقاشی کرده و صورتحساب آن را برای شما ارسال نمایند.

این جنبه از اداره HOA یکی از ناامید کننده ترین قسمت ها برای مالکان است. اگر انجمن یا هیئت مدیره به دلایل موجهی تصمیم بگیرند که برای تعمیرات از صاحبان خانه کمک بگیرند (در صورت کمبود بودجه)، می توانند رای گیری کنند و از همه اعضای مجتمع درخواست پول کنند.

4) آن ها می توانند هوای درون خانه شما را کنترل کنند.

شاید فکر کنید دما و هوای خانه یک چیز شخصی است، اما اگر مثلا کولری روی پنجره نصب کنید که بخشی از آن در بیرون خانه واقع شده باشد، اگر از نظر انجمن جلوه و منظره خوبی نداشته باشد، می توانند از شما بخواهند که آن را حذف کنید.

5) آن ها می توانند مشخص کنند که چگونه در پارکنیگ اتومبیل خود را پارک کنید.

انجمن / شرکت مالک محوطه پارکینگ است و فضاهایی را در اختیار شما قرار می دهد یا اجاره می دهد. اما آن ها مقررات را نیز برای پارکینگ وضع می کنند. ممکن است کارگران ساختمانی را برای انجام پروژه ای بیاورند، که گرد و خاک را بر روی اتومبیل های پارک شده بریزند و این را حق انجمن بدانند. اما اگر مالک تصمیم بگیرد که اتومبیل خود را جور دیگری پارک کند یا علاوه بر اتومبیل خود، دوچرخه را در فضای خود نگه دارد، ممکن است از نظر انجمن خلاف قوانین ایمنی یا ظاهری ساختمان باشد.

6) آنها می توانند قوانینی را در مورد نحوه ورود و خروج شما از خانه تان تعیین كنند.

اکثر HOA ها دارای قوانینی پیرامون ایمنی و پاکیزگی معقول مجتمع هستند، اما نحوه نگارش آن ها در برخی از CC & R ها می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، به دنبال قوانینی باشید که بیان کند چه مدت می توانید درب گاراژ خود را باز بگذارید، در چه ساعاتی می توانید زباله های خود را بیرون بیاورید، یا اینکه آیا اجازه تزئین حیاط خود را دارید یا خیر.

7) در صورت عدم رعایت قوانین می توانند شما را جریمه کنند.

اگر از قوانین HOA پیروی نکنید، ممکن است مشمول جریمه نقدی باشید. مهم نیست که این قانون به نظرتان مسخره باشد یا خیر.

8) آن ها می توانند قوانینی را برای محوطه سازی تنظیم کنند که در تضاد با سلامت محیط زیست است.

گاهی اوقات انجمن ها از قوانین محلی سرپیچی می کنند. مثلا ممکن است اجازه دهند ساکنان فقط نوع خاصی از درخت را بکارند یا در تمام فصول حیاط خود را سبز نگه دارند. این برای صاحبان خانه که مایل به محوطه سازی و آبیاری با آب کم هستند ناامید کننده است، حتی اگر منطقه آنها این امر را اجباری نکرده باشد.

اگر انجمن بخواهد قوانینی وضع کند که با محدودیت های آبی آن منطقه در تضاد باشد، ممکن است مجتمع مسکونی شامل جریمه شود. اگر انجمن از شما خواست تا کار غیرقانونی انجام دهید، می توانید با مراجع ذیصلاح تماس گرفته و  گزارش دهید.

9) آن ها می توانند پیمانکاران غیرمجاز را برای پروژه های بزرگ استخدام کنند.

این معمولاً عمدی نیست، اما از آنجا که اعضای HOA داوطلب هستند و اغلب در حین انجام کار امور را یاد می گیرند، اطلاعاتی برای تماس با پیمانکاران معتبر را ندارند و معمولا با معرفی از طرف دیگران یا با شرکتی که کمترین هزینه را مطالبه نماید، همکاری می کنند. البته شما می توانید رای بدهید که آیا مایل به کار با این شرکت هستید یا نه، اما معمولا دیر متوجه چنین تصمیماتی می شوید.

مثلا اگر مجتمع شما نیاز به پنجره های مقاوم در برابر طوفان داشته باشد و شما هم ببینید که انجمن پیمانکاری را برای این کار استخدام کرده، تنها در صورتی که ماه ها از این قرارداد بگذرد و هیچ اتفاقی نیفتد، متوجه می شوید که پیمانکار نادرستی انتخاب شده است.

10) آن ها می توانند برای بهبود وضعیت ملک وام های زیادی را بگیرند و صورت حساب آن را بین شما و همه همسایگان تقسیم کنند. 

به عنوان مثال دیده شده که پس از انجام بررسی های مربوطه، مشخص شده است که مجتمع برای مقاوم سازی در برابر طوفان به هزینه بسیار زیادی نیاز دارد. اعضای انجمن تصمیم گرفته اند وامی 20 میلیون دلاری برای انجام این تعمیرات بگیرند و هزینه های آن هم بین ساکنان آن مجتمع تقسیم شده است.

  • قبل از ساکن شدن در خانه با حیطه اختیارات HOA آشنا شوید.

قوانین هر مجتمع با هم متفاوت است. به همین دلیل است که هر متخصص توصیه می کند که برای نقل مکان به هر مجتمع مسکونی یا ساختمان مورد نظر، یک کپی از CC&R را درخواست کنید، و همچنین با چند تن از ساکنان که در اداره امور انجمن شرکت ندارند، صحبت کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fool.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.