بیمه خانه در آمریکا چه مواردی را تحت پوشش قرار می دهد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

چیزهای کمی به اندازه یک بیمه خوب خانه، آرامش خاطر لازم را به خریداران مسکن جدید در مورد ملک خود می دهند. بیمه مسکن این اطمینان را به خریداران می دهد که در صورت بروز بلایایی مانند گردباد، آتش سوزی یا موارد دیگر، برای پرداخت هزینه های گران تعمیرات کمکشان خواهد کرد. با این حال، بیمه منزل دقیقا چه مواردی را در بر می گیرد؟ آیا مواردی هست که صاحبان خانه تصور می کنند در بیمه پوشش داده می شود، اما در واقع این طور نیست؟

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtor، به شما توضیح می دهد که حقیقت بیمه خانه چیست.

1) بیمه مسکن چه مواردی را در بر می گیرد؟

معمولاً، یک بیمه مسکن استاندارد، اکثر بلایای طبیعی، سرقت و حوادث (اما نه همه) را تحت پوشش قرار می دهد. به عنوان مثال، هنگامی که یک طوفان رخ می دهد و باعث وارد شدن آسیب به سقف منزل شما می شود، شما درخواست مطالبه خسارت از شرکت بیمه خود را تنظیم می کنید و شرکت بیمه گر خانه، به شما کمک می کند تا سقف منزل خود را تعمیر کنید. اگر خسارت وارده به منزل شما به حدی باشد که غیر قابل سکونت شود، ممکن است بیمه گر تا زمانی که بتوانید به منزل خود برگردید، هزینه اقامت در هتل را هم پرداخت کند.

جاش هرز (Josh Herz)، رئیس مشاوران بیمه و مدیریت ریسک در این مورد می گوید: “به طور کلی، در صورت وارد آمدن آسیب به منزل در اثر آتش سوزی، باد، صاعقه یا سایر بلایای طبیعی، شرکت بیمه هزینه تعمیر یا بازسازی خانه شما را پرداخت می کند. همچنین، بیمه مسکن، وسایل شخصی شما، هزینه های اضافی زندگی و مسئولیت شما و دیگران (در صورتی که شخصی در ملک شما آسیب ببیند و برای جبران خسارت اقامه دعوا کند) را در بر می گیرد.”

باید توجه داشت که بیمه ها با یکدیگر متفاوت هستند، پس باید اسناد بیمه منزل خود را با دقت مطالعه نمایید. به علاوه، شاید تعجب کنید که چه چیزهایی در بیمه پوشش داده نمی شوند.

2) آیا بیمه مسکن، آتش سوزی را نیز پوشش می دهد؟

صرفنظر از اینکه علت بروز آتش سوزی چیست، این اطمینان را داشته باشید که اکثر آتش سوزی هایی که در منزل ایجاد می شوند، توسط بیمه مسکن پوشش داده می شوند. این خبر خوبیست، زیرا این حادثه ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. به طور معمول شرکت های بیمه مبلغ 11,971 دلار برای خسارت ناشی از آتش سوزی پرداخت می کنند.

3) آیا بیمه مسکن، خسارت ناشی از آب را در بر می گیرد؟

به طور معمول، خسارت ناشی از آب، در صورتی که به طور ناگهانی و اتفاقی رخ بدهد (به عنوان مثال، یک لوله یخ بزند، ترک بخورد و در زیرزمین منزل شما جاری بشود، یا آبگرمکن شما منفجر شود)، توسط بیمه استاندارد خانه پوشش داده می شود. به طور متوسط، شرکت های بیمه مبلغ 10,849 دلار برای خسارت ناشی از این نوع حوادث پرداخت می کنند، اما توجه کنید که همه انواع خسارات ناشی ار آب تحت پوشش بیمه نیستند.

4) آیا بیمه مسکن خسارات ناشی از نشت آب را نیز پوشش می دهد؟

در حالی که معمولا خسارات ناگهانی تحت پوشش قرار می گیرند، به طور کلی، شرکت های بیمه نشت آب را که به تدریج و به دلیل فرسودگی لوله ها ظاهر می شود یا در ضعف سیستم لوله کشی منزل است، پوشش نمی دهند. به عبارت دیگر، اگر سقف منزل شما قدیمی است و چکه می کند، یا اگر لوله آب منزل شما به این دلیل که در زمستان منزل خود را برای مدتی ترک کرده اید ولی فلکه سیستم آب منزل را نبسته اید بترکد، بیمه این موارد را پوشش نمی دهد.

همچنین شرکت بیمه گر منزل شما به جبران خسارت ناشی از آب کمک خواهد کرد، اما به جایگزینی و تعمیر منبع خسارت کمک نمی کند. مثلا اگر از ماشین ظرف شویی آب نشت کند، هزینه خرید ماشین ظرف شویی جدید پرداخت نخواهد شد.

5) آیا شرکت بیمه، خسارات وارد شده به لوله کشی منزل را تحت پوشش قرار می دهد؟

از آن جایی که مشکلات لوله کشی می تواند باعث بروز خسارت ناشی از آب شود، یک بیمه استاندارد خانه باید خسارات ناشی از این مشکل (به عنوان مثال، خسارات ناشی از ترکیدگی لوله آب) را پوشش بدهد. اما به طور کلی، اگر لوله های شما قدیمی هستند و نیاز به جایگزینی دارند، هزینه ای بابت آن پرداخت نخواهد شد.

6) آیا بیمه مسکن خسارات وارد شده به سقف منزل را در بر می گیرد؟

این موضوع بستگی به علت بروز خسارت وارد شده دارد. اگر سقف (و همچنین سایر قسمت های خانه) در اثر بروز باد، تگرگ یا سقوط درخت سالم دچار آسیب شود، معمولاً این خسارات تحت پوشش بیمه خانه قرار دارند. این مشکل هم نسبتا متداول است، و شرکت بیمه به طور متوسط 11,200 دلار برای جبران خسارت آن پرداخت می کند.

با این حال به یاد داشته باشید که باید هر 30 سال یکبار سقف خود را عوض کنید و بیمه خسارات ناشی از فرسودگی آن را پرداخت نخواهد کرد. نیز اگر درخت خشک و مرده ای روی سقف بیافتد، ممکن است شرکت بیمه تشخیص دهد که کوتاهی کرده اید و هزینه ای بابت آن پرداخت نکند.

7) آیا بیمه مسکن خسارات ناشی از بروز طوفان را پوشش می دهد؟

این امر نیز به موارد متعددی بستگی دارد، زیرا طوفان ها به یکی از دو طریق (باد و یا آب) به ساختمان آسیب می رسانند. به طور معمول، خسارات ناشی از باد توسط شرکت بیمه کننده منزل پوشش داده می شوند، اما معمولا سیل ناشی از طوفان تحت پوشش بیمه استاندارد خانه نیست.

8) آیا بیمه مسکن، خسارات ناشی از سرقت را پوشش می دهد؟

اگر کسی وارد خانه شما شود و بعضی از وسایل منزل شما را سرقت کند، شرکت بیمه گر، با پرداخت پول به شما کمک می کند تا نسبت به جایگزین نمودن وسایلی که دزدیده شده است اقدام نمایید. نیز اگر حین دزدی به بخشی از خانه شما آسیب وارد شود، بیمه هزینه این خسارات را هم پرداخت می کند. شرکت های بیمه به طور متوسط 4,391 دلار برای پرداخت خسارات ناشی از آن، پرداخت می کنند.

9) آیا بیمه مسکن، خسارات ناشی از گاز گرفته شدن توسط حیوانات خانگی و سایر آسیب ها را پوشش می دهد؟

اگر سگ (یا گربه) شما شخصی را در منزل شما گاز بگیرد، یا اگر مهمانی در هنگام راه رفتن از پله ها به زمین بیافتد، ممکن است از شما بخواهند که هزینه صورتحساب های پزشکی مربوطه را پرداخت کنید. همچنین، اگر این آسیب دیدگی مانع از کار کردن آنها شود، ممکن است مجبور به پرداخت دستمزدهای آنها در این مدت نیز باشید.

بیشتر بیمه های استاندارد شامل مواردی هستند که تحت عنوان پوشش بیمه مسئولیت شناخته می شوند، یعنی اگر کسی در ملک شما آسیب ببیند، شرکت بیمه گر در پرداخت این هزینه ها به شما کمک خواهد کرد. این هم خبر خوبی است، زیرا به طور متوسط 45,000 دلار بابت این خسارات پرداخت می شود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: realtor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.