چگونه در هر شرایط اقتصادی از سرمایه گذاری خود روی املاک سود ببریم

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بازار مسکن در حال حاضر در شرایط حساسی قرار دارد، اما همیشه صرف نظر از شرایط اقتصادی، راه هایی برای سود بردن از این بازار وجود دارد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در ابتدا برخی نکات را به شما توضیح می دهد و در پایان ذکر می کند که چگونه می توانید در هر شرایطی از سرمایه گذاری خود سود ببرید.

  • تغییرات بازار مسکن

بازار خریدار (buyer’s market) به شرایطی گفته می شود که در آن تعداد املاک موجود در بازار بیش تر از تعداد خریداران است. در این شرایط خریدار قدرت زیادی دارد و در این نوع بازار معمولا قیمت ها یا ثابت می مانند و یا کاهش می یابند، زیرا فروشندگان باید برای جذب خریدار با یکدیگر رقابت کنند.

به حالت عکس این شرایط بازار فروشنده (seller’s market) گفته می شود. در این نوع بازار تعداد املاک فروشی کم تر از تعداد خریداران است، و رقابت بین خریداران برای خرید خانه بیشتر است. در این بازار، فروشنده قدرت زیادی دارد و معمولا قیمت خانه افزایش می یابد.

توجه کنید که بازار مسکن در هر منطقه ای متفاوت است. حتی ممکن است از یک محله به محله دیگر هم متفاوت باشد.

  • منابع مالی

وقتی شرایط اقتصادی خوب و پر رونق باشد، سطح بیکاری کمتر است و مردم راحت تر درآمد کسب می کنند. در این شرایط بانک ها هم ضوابط خود را کاهش می دهند و راحت تر به افراد وام می دهند. مثلا کردیت اسکور کمتری برای اعطای وام می خواهند، و بسیاری از شرایط دست و پا گیر دیگر را هم لغو می کنند.

اما وقتی شرایط اقتصادی نامساعد باشد، مردم شغل خود را از دست می دهند و سطح بیکاری افزایش پیدا می کند. در این شرایط وام دهندگان هم ضوابط سخت تری برای اعطای وام در نظر می گیرند. برای گرفتن وام باید کردیت اسکور بالاتری داشته باشید، و احتمالا میزان بدهی مردم نسبت به درآمدشان هم بیشتر می شود. شاید حتی آمار تخلیه و بازستانی ملک هم بالا برود.

البته به یاد داشته باشید شرایط بازار مسکن در هر منطقه مختلف است. با این که رویداد هایی مانند شیوع ویروس کرونا در کل کشور تاثیر می گذارند، اما زمان و شرایط بهبودی هر شهر و ایالت با هم فرق می کند.

  • شرایط معاملات

توجه داشته باشید که خوب بودن شرایط اقتصادی الزاما دلیل این نیست که معاملات خوبی انجام خواهد شد. برخی تاکتیک هایی که در شرایط بد کاربرد دارند، در این شرایط به درد نمی خورند. در شرایط بد اقتصادی هم باید بیشتر دنبال وام دهنده ها بگردید تا وامی مناسب با شرایط خود پیدا کنید، و نیز باید سخت تر کار کنید تا پولی به دست آورید.

  • کارهایی که باید انجام دهید

با وجود نوسانات بازار امروز، سرمایه گذاران بازار مسکن باید به این 5 نکته زیر توجه کنند:

  • امروزه نرخ بهره وام ها بسیار پایین است. آیا وقت آن نرسیده که وام های فعلی خود را ریفایننس کنید؟
  • با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت عدم تخلیه مستاجران، آیا به زودی تعداد زیادی از ساختمان های شما خالی خواهند شد؟ آیا این باعث می شود که رقابت برای پیدا کردن مستاجر خوب بیشتر شود؟
  • با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه ها با ظرفیت کمتر از معمول کامل کار می کنند، آیا خوابگاه ها دچار مشکل خواهند شد؟ یا فقط مشکلی کوتاه مدت است؟
  • با سخت گیری وام دهندگان، آیا باید قیمت پیشنهادی و شرایط فروشندگان بالقوه خود را دوباره ارزیابی کنید؟
  • چه زمانی اوضاع بهبود خواهد یافت، و شما چه کارهایی برای آمادگی برای آینده انجام می دهید؟

فرصت هایی برای سرمایه گذاران املاک در هر شرایط اقتصادی وجود دارد. فقط باید بدانید که در کجای این بازار هستید و تمرکز خود را متناسب با شرایط اقتصادی تنظیم کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.