چرا فروش خانه شما توسط خودتان در آمریکا در سال 2021 یک اشتباه است

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

کار کردن با یک متخصص املاک و مستغلات هنگام فروش خانه خود مزایای بسیاری دارد. در برهه های چالش برانگیز مانند آنچه که امروز با آن روبرو هستیم، داشتن یک متخصص مورد اعتماد برای کمک و راهنمایی به شما در فرآیند فروش خانه، از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد فروش خانه توسط مالک خانه به تنهایی (FSBO) به نکاتی اشاره می کند.

اگر قصد فروش خانه خود توسط خودتان به تنهایی را دارید که در صنعت تحت عنوان “فروش خانه توسط مالک خانه For Sale By Owner (FSBO)” شناخته می شود، در نظر گرفتن موارد زیر بسیار مهم است.

1- ایمنی و سلامت شما یک اولویت است

ایمنی و سلامت شما همیشه باید مقدم بر همه چیز باشد، این امر با توجه به وضعیت فعلی بهداشت در کشور از هر زمان دیگری مهم تر است. هنگامی که یک فروشنده خانه FSBO هستید، کنترل ورود دیگران به خانه شما بسیار دشوار است. یک متخصص املاک و مستغلات پروتکل های مناسبی را به کار می بندد تا نه تنها از وسایل شما، بلکه از سلامت خود شما نیز محافظت نماید. از تنظیم تعداد افراد در خانه شما در یک زمان گرفته تا اطمینان از بهداشت مناسب در حین و بعد از نشان دادن خانه به افراد، و حتی تسهیل تورهای مجازی، متخصصین املاک و مستغلات برای پیروی از آخرین استانداردهای توصیه شده توسط انجمن ملی مشاورین املاک (NAR) و محافظت از شما و خریداران بالقوه خانه شما تجهیز شده اند.

2- یک استراتژی آنلاین قدرتمند برای جذب خریدار یک ضرورت است

مطالعات اخیر توسط NAR نشان داده است که حتی قبل از COVID-19، اولین قدم 43 درصد از تمام خریداران هنگام جستجوی خانه، چستجوی آنلاین بود. در طول فرآیند، این تعداد به 97 درصد می رسد. امروز این اعداد رشد چشمگیری داشته اند.اکثر نمایندگان املاک و مستغلات یک استراتژی قوی در اینترنت و رسانه های اجتماعی برای ارتقاء کیفیت فروش خانه شما ایجاد کرده اند.

3- مذاکرات بسیار زیادی وجود دارند

در صورتی که تصمیم به فروش خانه خود توسط خودتان یعنی به روش FSBO بگیرید، تنها تعداد کمی از افراد هستند که نیاز به مذاکره با آنها خواهید داشت.

  • خریدار خانه، که بهترین معامله ممکن را می خواهد
  • نماینده خریدار، که تنها منافع خریدار را در نظر می گیرد
  • شرکت بازرسی از خانه، که برای خریدار کار می کند و تقریباً همیشه چالش هایی با خانه پیدا می کند
  • ارزیاب خانه

به عنوان بخشی از آموزش، به نمایندگان املاک و مستغلات آموزش داده می شود که چگونه در مورد همه معاملات املاک و مستغلات مذاکره کنند و چگونه می توانند احساسات خریدارانی که می خواهند بزرگترین خرید زندگی خود را انجام دهند را متوجه شوند.

4- شما نمی دانید که آیا خریدار خانه شما واجد شرایط برای دریافت وام مسکن هست یا خیر

داشتن یک خریدار که بخواهد خانه شما را خریداری کند اولین قدم است. اطمینان از توانایی خریداران برای خرید خانه شما نیز به همان اندازه مهم است. شما به عنوان یک فروشنده خانه به طریق FSBO، تقریباً غیر ممکن است که بتوانید در روند اخذ وام خریدار خانه خود شرکت کنید. یک متخصص املاک و مستغلات طوری آموزش دیده است تا سؤالات مناسب را بپرسد و در بیشتر موارد از پیشرفتی که در جهت اخذ وام توسط خریدار حاصل می شود، کاملاً آگاه خواهد بود. شما به کسی نیاز دارید که هر روز با وام دهندگان کار می کند تا آوردن خریدار خانه شما به پای میز انعقاد قرارداد خرید خانه را تضمین کند.

5- اگر خودتان فروشنده خانه خود باشید یعنی یک فروشنده FSBO باشید، از نظر حقوقی کاری دشوارتر است

ارائه اسناد و مدارک دخیل در فرآیند فروش با افزایش اجباری افشای اطلاعات و مقررات به طور چشمگیری در حال رشد است. در جامعه ای که به طور فزاینده ای اقامه دعوا می شود، نماینده به عنوان یک شخص ثالث برای کمک به فروشنده برای جلوگیری از مخاطرات قانونی عمل می کند. این یکی از دلایل عمده ای است که باعث شده تا درصد افرادی که خانه خود را به طریق FSBO می فروشند، طی بیش از 20 سال گذشته از 19 درصد به 8 درصد کاهش یابد.

6- شما هنگام استفاده از یک نماینده فروش املاک و مستغلات پول بیشتری پس انداز می کنید

بسیاری از مالکان خانه فکر می کنند که اگر خانه خود را خودشان به فروش برسانند مبلغ کمیسیون املاک و مستغلات را پس انداز می کنند. آگاه باشید که دلیل اصلی نگاه خریداران خانه به فروشنده FSBO این است که آنها نیز معتقدند که می توانند مبلغ کمیسیون بنگاه املاک و مستغلات را پس انداز کنند. هم فروشنده و هم خریدار نمیتوانند در مبلغ کمیسیون بنگاه املاک و مستغلات صرفه جویی کنند.

یک مطالعه توسط Collateral Analytics نشان داد که از طریق روش فروش FSBO بدون کمک یک نماینده در واقع نمیتوان چیزی پس انداز کرد. در برخی موارد، حتی ممکن است فروشنده پول کمتری از فروش خانه خود به دست بیاورد. این تحقیق نشان داد که اختلاف قیمت بین یک خانه FSBO و خانه ای که داری لیست فروش توسط یک نماینده می باشد 6 درصد است. یکی از دلایل اصلی تفاوت قیمت قرار گرفتن در معرض فروش به طور مؤثر است:

“املاک ذکر شده با یک کارگزار عضو MLS محلی با سایر وبسایت های کارگزار شرکت کننده در لیست به صورت آنلاین قرار می گیرد و خریداران بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. و این املاک MLS معمولاً به نمایندگانی که خریداران را معرفی می کنند، پاداش می دهد، آنها را برای نمایش و فروش ملک تشویق می کند و مجدداً به طور بالقوه مجموعه خریداران را افزایش می دهد.”

هر چه خریداران بیشتری خانه را ببینند، احتمال وقوع جنگ مزایده ای بین خریداران بیشتر خواهد بود و به طور بالقوه قیمت را نیز بالاتر می برد.

سخن آخر

لیست کردن خانه توسط خود شما باعث می شود که کل معامله را خودتان مدیریت کنید. چرا وقتی می توانید نماینده فروشی را استخدام کرده و همچنان همان مقدار پول را به دست بیاورید، خانه را توسط خودتان به فروش می رسانید. پیش از این که تصمیم بگیرید چالش فروش خانه خود را به تنهایی بپذیرید، با یک متخصص محلی در زمینه املاک و مستغلات تماس بگیرید تا در مورد گزینه های خود با او مشورت نمایید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.