سال 2021 می تواند فرصت های بزرگی را برای سرمایه گذاران املاک در آمریکا به همراه داشته باشد

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

هیچ کس نمی توانست وقایع سال 2020 و تأثیر آن بر بازارهای املاک و مستغلات در سراسر جهان را پیش بینی کند. بنابراین، چه چیزی برای سال 2021 در انتظار است؟ بستگی به آن بخش از بازار دارد که در حال بررسی آن هستید.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد فرصت های سرمایه گداران املاک در سال 2021 به نکاتی اشاره می کند.

این بیماری همه گیر تأثیر عمیقاً متفاوتی در بازارهای املاک مسکونی و تجاری داشته است. به نظر می رسد در سال 2021، این دو داستان متفاوت ادامه داشته باشند و فرصت های بی نظیری را برای انواع مختلف سرمایه گذاران ایجاد کنند.

پیش بینی های بازارهای املاک مسکونی در سال 2021

در سال 2020، املاک مسکونی در گرم ترین بازارهای املاک و مستغلات کشور افت ناگهانی داشت. شهر نیویورک، سانفرانسیسکو و بسیاری دیگر از مناطق شهری دیگر پس از سال ها رشد، با افت معاملات و ارزش املاک روبرو شدند. مهاجرت به حومه شهرها، به ویژه در میان افراد میان سال همراه با فرزندانشان، تا حد زیادی عامل این تغییر می باشد.

به نظر می رسد در سال 2021 رشد حومه شهرها ادامه داشته باشد. در این جا لازم به یادآوری است که حتی قبل از این بیماری همه گیر، بسیاری از خانواده های جوان قبلاً در خانه های بزرگتر حومه شهر زندگی می کردند. اما این به معنای تمام شدن زندگی در شهر نیست.

مهاجرت از شهرها احتمالاً کند خواهد شد و در سه ماهه سوم یا چهارم، ممكن است شاهد افزایش معاملات نسبت به سال 2020 باشیم. تا زمانی كه بازارهای شهری از رقابت كمتری برخوردار باشند، می توان انتظار ادامه فرصت برای خریداران، از جمله خریداران برای اولین بار را نیز داشت که ممکن است قبلاً این بازارها را دور از دسترس خود دیده باشند. این خریداران احتمالاً از افزایش موجودی خانه های فروشی نیز بهره مند می شوند.

سرانجام، چه این که کسی تصمیم بگیرد برای خانه ای در حومه شهر رقابت کند یا به دنبال تخفیف در داخل شهر باشد، به نظر می رسد نرخ بهره وام در سال 2021 پایین باشد. همه این ها خبر خوبی برای خریداران املاک مسکونی است. فروشندگان خانه در حومه شهرها نیز احتمالاً از افزایش ارزش املاک خود بهره مند خواهند شد.

پیش بینی بازارهای املاک تجاری در سال 2021

در قسمت املاک تجاری بازار، امیدواری بسیاری وجود دارد که سال 2021 سال بسیار پررونقی باشد. همچنین می تواند سال خوبی برای سرمایه گذاران ریسک پذیر باشد.

در ابتدای همه گیری این بیماری، بسیاری از مالکان تجاری از فربرنس، مثلاً بخشودگی بازپرداخت وام استفاده کردند. با پایان یافتن امتیازات و ارفاق ها، و تداوم در کار کردن از راه دور و محدودیت در فعالیت های حضوری، تقاضا برای فضای تجاری در مقایسه با همین زمان در سال گذشته کم است و به نظر می رسد در کل سال 2021 در همین سطح کم باقی بماند. این وضعیت برای صاحبان تجاری خبر بدی است. همچنین قطعاً فرصت های باورنکردنی برای سرمایه گذاران ایجاد می کند.

با خالی ماندن بیشتر فضاهای تجاری، تعداد فزاینده ای از مالکان مشتاق به دست آوردن نقدینگی بوده و مایل به انجام این کار با فروختن این املاک تجاری با قیمت هایی با تخفیف بیشتر هستند. پایین آمدن قیمت اجاره نیز باعث می شود که نگه داشتن املاک تجاری از جذابیت کمتری برخوردار شود و به طور بالقوه غیرقابل اجرا باشد. برای سرمایه گذاران، سال 2021 می تواند یک فرصت در زندگی باشد تا بتوانند یک ملک تجاری قوی را ایجاد کنند. اما این امر سؤال واضحی را به وجود می آورد: آیا با کاهش تقاضا برای فضاهای تجاری، واقعاً زمان مناسبی برای سرمایه گذاری بر روی این املاک است؟

فرصت هایی برای سرمایه گذاران بر روی املاک تجاری

در بخش املاک، بزرگترین برندگان، پیشگامان واقعی هستند. آنها افرادی هستند که مایلند به سرزمینی بروند که هیچ کس نمی خواهد و مناسب نیست. در سال 2021، خرید یک ساختمان خالی اداری خلاف واقع به نظر می رسد، اما این فضاهای خالی ممکن است طلای فردا باشند.

با فرض اینکه بسیاری از شرکت ها حتی پس از شیوع بیماری همه گیر به طور دائمی کار خود را از راه دور پیش می برند، فضاهای اداری تقاضای کمتری خواهند داشت. هنوز هم، این دلیل نمی شود که تصور کنیم ساختمان های اداری برای همیشه ارزش خود را از دست می دهند. بسیاری از ساختمان های اداری خالی در حال حاضر در بازارهای بسیار ارزشمند املاک کشور واقع شده اند. سؤال واقعی این است که آیا این ساختمان ها به عنوان فضاهای اداری بازگشایی می شوند؟

در ماه آگوست، Harvard Business Review، مقاله ای را درباره آینده ساختمان های اداری توسط چهار طراح منتشر کرد. در میان گمانه زنی های دیگر، آنها پیشنهاد می کنند که پس از این همه گیری، بسیاری از فضاهای اداری به عنوان فضاهای چند منظوره مورد استفاده مجدد قرار گیرند. به عنوان مثال، ممکن است یک ساختمان اداری موجود دوباره طراحی شود تا ترکیبی از فضای کار، سالن های ورزشی و رستوران ها را در خود جای دهد. همانطور که نویسندگان مقاله اظهار کرده اند، هیچ چیز جدیدی در مورد “توزیع فضاها و خدمات در یک قطعه از ملک” وجود ندارد. این اتفاق بیش از یک دهه است که رخ داده است – به عنوان مثال اجاره های تجاری کوتاه مدت. پس از این بیماری همه گیر، به نظر می رسد این روند گسترش یابد.

احتمال دیگر این است که حداقل برخی از ساختمان های اداری به عنوان ساختمان های مسکونی در دنیای پس از این همه گیری دوباره مورد استفاده قرار گیرند. اما برای ساختمان های اداری که برای مصارف مسکونی یا کار تجاری جایگزین دوباره مورد استفاده قرار می گیرند، چیزی بیش از تصور طراحان خواهد بود. برنامه ریزان شهری نیز باید در آئین نامه های مربوط به منطقه بندی که در مورد نحوه استفاده از انواع مختلف ساختمان ها در مناطق خاص محدود می شود، تجدید نظر کنند.

با کمی ابتکار، همکاری شهرداری و ریسک پذیری سرمایه گذاران، آینده املاک تجاری می تواند درخشان باشد. در سال 2021، سؤال این است که چه تعداد سرمایه گذار قادر و مایل به جستجوی بزرگترین فرصت های آینده هستند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا