تزریق واکسن COVID-19 چگونه بر بازارهای مسکن آمریکا تأثیر می گذارد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

همزمان با شروع تزریق واکسن های COVID-19، کارشناسان املاک و مستغلات در حال بررسی تأثیر آنها بر خط سیر بازار مسکن هستند. بسیاری از پیش بینی کنندگان املاک و مستغلات پیش بینی می کنند که با افزایش سرعت توزیع واکسن، موجودی خانه ها برای فروش در طی ماه های آینده بیشتر خواهد شد. برخی از فروشندگان احتمالی خانه هم ممکن است به دلیل بیماری همه گیر، تصمیم بگیرند که قراردادن خانه های خود در لیست فروش را به تعویق بیاندازند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد چگونگی تأثیر تزریق واکسن COVID-19 بر بازار املاک و مستغلات آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

دنیله هیل (Danielle Hale)، اقتصاددان ارشد در وبسایت realtor.com گفت: “با کاهش خطر بیماری جدی COVID-19 به دلیل واکسینه شدن افراد بیشتر، انتظار داریم فروشندگان بیشتری را ببینیم. این می تواند خبر خوبی برای خریداران مسکن که گزینه های محدودی دارند باشد.” هفته گذشته وبسایت realtor.com گزارش داد که موجودی مسکن در ماه دسامبر با افزایش تقاضای خریداران به کمترین میزان خود رسیده است.

رابرت دیتز (Robert Dietz)، اقتصاددان ارشد انجمن ملی سازندگان خانه، پیش بینی می کند که سازندگان خانه برای کمک به افزایش موجودی خانه های فروشی در طی سال آینده، حدود یک میلیون مسکن تک خانوار و خانه های شهری را احداث کنند.

افزایش عرضه مسکن می تواند قیمت مسکن را کاهش دهد. قیمت مسکن طی ماه های اخیر سود سالانه دو رقمی داشته است. وبسایت realtor.com گزارش می دهد: “همچنان که اقتصاد رشد می کند و مردم دیگر نمی ترسند در فاصله 6 فوتی از یکدیگر قرار بگیرند، مشاغل جدید پیدا کرده، پیشرفت نموده و ارتقاء می یابند.  این امر به آنها پول نقد لازم برای صاحب خانه  شدن یا خرید یک خانه بزرگتر را می دهد.”

کارشناسان املاک و مستغلات می گویند شهرها احتمالاً جمعیت از دست داده خود را پس می گیرند. آنها این همه گیری را عامل اصلی مهاجرت از شهرهای بزرگ به حومه شهرها می دانند، جایی که فضا به وفور یافت می شود. جاناتان میلر (Jonathan Miller)، ارزیاب املاک و مستغلات مستقر در شهر نیویورک به realtor.com گفت: “در شهرها یک بازگشت چشمگیر به حالت اولیه در قابلیت تهیه کردن خانه وجود دارد. این موجب شروع علاقه مندی جوان تر هایی که قدرت ورود به بازار مسکن و خرید خانه را نداشتند می شود.”

هنوز هم حومه شهرها همچنان یک انتخاب برای صاحبان خانه است که به دنبال فضای بیشتری در ازای پرداخت پول کمتر هستند. لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاورین املاک به realtor.com گفت: “خانه های تک خانوار در حومه شهرها به طور مسلم نسبت به آچارتمان های مرکز شهر بیشتر مورد پسند قرار می گیرند. حتی ممکن است مردم به دنبال حومه های دورتری باشند.”

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.