صاحبان املاک می توانند از سه طریق خطر ایجاد کپک در خانه را کاهش دهند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

اگر شما صاحب ملک اجاره ای هستید و مستاجر به نحوی متوجه وجود کپک در خانه شود، می تواند با انجام آزمایش و اثبات وجود کپک، از شما شکایت کند. با اینکه ارتباط بین قرار گرفتن در معرض کپک و اثرات سوء آن بر روی سلامتی آنطور که تصور می کنید مشخص نیست، اما تحقیقات انجام شده در سال 2004 نشان می دهند که کپک می تواند باعث بروز مشکل در سیستم تنفسی شود.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، به شما آموزش می دهد که چگونه می توانید ریسک وجود کپک در املاکتان را کاهش دهید.

بیمه های مربوط به آلودگی مکان به طور کلی فقط در مواقع قرار گرفتن در معرض ناگهانی و تصادفی کپک صادر می شوند و هیچ یک از آن ها موارد وجود طولانی مدت کپک را پوشش نمی دهند. بعلاوه، اگرچه شرکت های خاصی بیمه نامه هایی با آلودگی گسترده تری را ارائه می دهند، اما این نوع حق بیمه به طور معمول از 10 هزار دلار شروع می شود و حداقل 10 هزار دلار هم باید از جیب خود بپردازید. این یعنی 20 هزار دلار هزینه برای مالک، پیش از آنکه شرکت مبلغی را پرداخت كند که اصلأ ایده آل نیست. بنابراین بیمه راهکار خوبی نیست.

بهتر است شما سعی کنید از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کنید تا این که اصلا منتظر بروز آن باشید تا اقدامی انجام دهید. با انجام سه اقدام زیر، می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

  1. از یک متخصص بخواهید بررسی کند تا متوجه شود کپک در چه جاهایی رشد کرده است

بهترین شرکت های مدیریتی، متخصصانی استخدام می کنند که می توانند با استفاده از جدیدترین تکنولوژی و بدون هزینه های اضافی تشخیص دهند که آیا بعد از ورود مستاجر جدید کپک رشد کرده است یا خیر. با این کار شما می توانید از بروز هر گونه دعوای قانونی جلوگیری نمایید.

  1. بازرسی کنید، بازرسی کنید، و باز هم بازرسی کنید

آیا مدیر ملک شما بازدید منظم از فضای داخلی همه واحدها را انجام می دهد؟ اگر دو بار در سال هر آپارتمان را بازرسی نکنید، ممکن است شاخص های مهم خطر را نبینید.

  1. دستگاه های تشخیص نشت آب را نصب کنید

کپک به رطوبت نیاز دارد تا گسترش یابد و به طور معمول در اثر نشت آب پنهان در ملک ایجاد می شود. چندین دستگاه با قیمت مناسب برای تشخیص نشت آب در بازار وجود دارد که می تواند به جلوگیری از این کار کمک کند. این هزینه جزئی با عواقب مالی مخرب ناشی از نشت آب و ایجاد کپک قابل مقایسه نیست.

ایجاد کپک و دعوا های حقوقی ناشی از آن همگی موارد قابل پیشگیری هستند، پس پیش از آن که دیر شود قدم های فوق را بردارید تا خود و ملکتان را ایمن سازید. با این کار هم امنیت مستاجران را تامین می کنید و هم از بروز دعواهای حقوقی جلوگیری می کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.