مالکیت یک خانه در آمریکا هنوز مقرون به صرفه تر از اجاره کردن آن است

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

به نقل از کارشناسان، در بسیاری از موارد، هنوز هم خرید خانه نسبت به اجاره مسکن ارزانتر و مقرون به صرفه تر است.

مسکن آمریکا مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد مقرون به صرفه تر بودن خرید و مالکیت خانه نسبت به اجاره خانه را به شما همراه هان گرامی تقدیم می کند.

ATTOM data solutions اخیراً گزارش استطاعت اجاره مسکن در سال 2021 را منتشر کرده که در آن آمده است:

“مالکیت یک خانه سه اتاق خوابه با قیمت متوسط، مقرون به صرفه تر از اجاره یک خانه سه اتاق خوابه در 572 شهرستان، یعنی 63 درصد از 915 شهرستان در ایالات متحده است که برای تهیه این گزارش  مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند. این اتفاق رخ داده است حتی اگر متوسط قیمت مسکن در سال گذشته بیش از متوسط اجاره در 83 درصد این شهرستانها افزایش یافته و تقریباً در دو سوم کشور بیش از دستمزدها افزایش یافته باشد.”

این امر چگونه امکان دارد؟

پاسخ پایین بودن تاریخی نرخ سود وام مسکن می باشد. تاد تتا (Todd Teta)، مدیر ارشد در ATTOM data solutions جنین گزارش می دهد:

“قیمت مسکن در اکثر شهرستانها سریعتر از اجاره و دستمزد در حال افزایش است. با این حال، مالکیت خانه هنوز مقرون به صرفه تر است، زیرا نرخ های بهره وام مسکن به طور حیرت انگیزی به زیر 3 درصد رسیده اند، که به کنترل هزینه های افزایش قیمت مسکن کمک می کنند.”

در طی سال 2020 نرخ سود وام مسکن 16 بار به پایین ترین سطح خود رسیده است و امسال نیز تا کنون همچنان در سطح پایین قرار دارد. این نرخ های پایین عامل بزرگی در مقرون به صرفه بودن خرید و مالکیت مسکن است. تتا همچنین عنوان می کند که:

“دیدن این نوع روند شگفت آور است. اما این نشان می دهد که چگونه هم هزینه اجاره خانه نسبت به هزینه مالکیت خانه نسبتاً زیاد بوده است و هم این که نرخ های پایین بهره وام تأثیر قابل توجهی بر بازار مسکن و مالکیت خانه دارد. در میان بسیاری از سؤالات در ارتباط با همه گیری ویروس کرونا و اقتصاد گسترده تر، سال 2021 سالی کاملاً نامشخص است. اما در حال حاضر، به نظر می رسد که داشتن یک خانه برای کسانی که توانایی خرید آن را دارند، از نظر مالی یک انتخاب کاملاً مناسب است.”

سخن آخر

اگر امسال قصد خرید خانه را دارید، با یک متخصص محلی در زمینه املاک و مستغلات تماس بگیرید تا در مورد گزینه های منطبق با بودجه شما برایتان توضیح دهد، این مقرون به صرفه بودن مالکیت خانه به نفع شماست.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.