آیا باید برای خرید خانه منتظر نرخ پایین تر بهره وام مسکن در آمریکا بمانیم؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در حال حاضر، نرخ پایین سود وام مسکن انگیزه بزرگی برای خریداران مسکن می باشد. در سال 2020، نرخ پایین سود وام مسکن 16 بار رکورد زد و این روند در اوایل سال جاری ادامه داشت. بسیاری از خریداران امیدوار خانه کنجکاوند که بدانند آیا باید برنامه های خود برای خرید مسکن را به تعویق بیاندازند و منتظر پایین ترین نرخ قابل تصور بهره وام مسکن بمانند؟ با این حال واقعیت این است که اگر آماده خرید خانه هستید، اقدام زودتر برای این کار ممکن است یک پیروزی واقعی باشد.

مسکن آمریکا مقاله مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد فرصت استفاده از نرخ پایین سود وام مسکن برای خرید خانه را به شما همراهان گرامی تقدیم می کند.

بر طبق نظر Greg McBride، تحلیلگر ارشد امور مالی در وبسایت Bankrate:

“با در دسترس قرار گرفتن واکسن ها به صورت گسترده تر و شروع به بازگشت به حالت عادی، مشاهده خواهیم کرد که نرخ بهره وام های مسکن دوباره از پایین ترین سطح بازگشت کرده و افزایش خواهند یافت.”

در حالی که برای سال 2021 تنها اندکی افزایش در نرخ بهره وام مسکن پیش بینی شده است، برخی از کارشناسان معتقدند که این نرخ ها افزایش می یابد. به عنوان مثال، در هفته گذشته، نرخ متوسط سود وام مسکن اندکی افزایش یافت و به 2.79 درصد رسید. این در مقایسه با روندهایی که در طول زمان مشاهده کرده ایم هنوز بسیار باورنکردنی است. بر طبق نظر وبسایت Freddie Mac:

“وام گیرندگان هوشمند هستند که از این نرخ های کم سود وام مسکن نفع می برند.”

دلیل این امر به شرح زیر است

با افزایش نرخ بهره وام مسکن، این افزایش بر هزینه کلی خرید خانه تأثیر می گذارد. هر چه نرخ بهره وام مسکن بالاتر باشد، مبلغ بازپرداخت اقساط ماهانه وام شما بیشتر خواهد بود. بخصوص که قیمت مسکن نیز افزایش می یابد. سام خاطر (Sam Khater)، اقتصاددان ارشد در وبسایت Freddie Mac می گوید:

“نیروهای پشت این کاهش نرخ در طی چند ماه گذشته تغییر کرده است و امسال نیز انتظار می رود که نرخ ها به طور متوسط افزایش یابد. ترکیبی از افزایش نرخ سود وام مسکن و افزایش قیمت مسکن موجب کاهش استطاعت مالی خریداران و فشار بیشتر به خریداران احتمالی مسکن در فصل فروش بهاره مسکن خواهد شد.”

این برای خریداران مسکن به جه معناست؟

در حال حاضر، موجودی خانه های فروشی نیز در پایین ترین سطح در تاریخ خود قرار دارد و در بسیاری از مناطق یافتن خانه ای برای خریدن، چالش برانگیزتر از حد معمول است. با ورود بیشتر خریداران به بازار مسکن در فصل بهار، ممکن است یافتن خانه در ماه های آینده دشوارتر شود. با توجه به این نکته، لن کیفر (Len Keifer)، معاون اقتصاددان ارشد در وبسایت Freddie Mac، توصیه می کند هم از نرخ پایین بهره وام مسکن و هم از فرصت خرید استفاده کنید:

“اگر خانه ای پیدا کردید که متناسب با نیازهای شما و با قیمتی مطابق با استطاعت مالی شما می باشد، بهتر است اکنون اقدام کنید تا این که منتظر کاهش نرخ های سود وام مسکن در آینده ای باشید که ممکن است هرگز پیش نیاید، آینده ای که احتمالاً موجودی خانه های فروشی بسیار محدودی دارد.”

سخن آخر

در حالی که امروز نرخ پایین بهره وام مسکن فرصت های خوبی را برای خریداران مسکن فراهم می کند، اما ممکن است برای همیشه این طور نباشد. اگر آماده برای خرید خانه هستید، وقت آن است که با یک مشاور املاک صحبت کنید تا بتوانید از آنچه امروز بازار مسکن ارائه می دهد استفاده کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.