اکنون بهترین موقع سال برای گرفتن وام مسکن در آمریکا می باشد

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

خریداران مسکن بهتر است عجله کنند: این ماه ممکن است بهترین موقع سال برای گرفتن یک وام مسکن باشد. طبق مطالعه جدید انجام گرفته توسط شرکت Haus، ماه فوریه می تواند برخی از بهترین نرخ های بهره وام مسکن را ارائه دهد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد فرصت مناسب کنونی برای دریافت وام مسکن با پایین ترین نرخ های بهره را به شما همراهان گرامی تقدیم می کند.

این شرکت فصلی بودن، میزان وام، کردیت اسکور و سایر عواملی که در نرخ بهره وام نقش دارند را مورد بررسی قرار داد. محققان دریافتند که در ماه ژانویه، وام دهندگان تمایل به ارائه تخفیف نزدیک به 20 واحد پایه (واحد پایه که به اختصار bps یا bips شناخته می شود واحدی برای اندازه گیری است که در امور مالی برای توصیف درصد تغییر در ارزش یا نرخ مورد استفاده قرار می گیرد. یک واحد پایه معادل 0.01 درصد می باشد) نسبت به دوره زمانی بین ماه ژوئن و ماه اکتبر دارند که در این دوره نرخ ها معمولاً در بالاترین حد خود هستند. بر طبق مطالعه شرکت Haus، بعد از ماه ژانویه، ماه های فوریه و دسامبر ارزانترین ماه های سال برای نرخ های بهره می باشند.

رالف مک لاولین (Ralph McLaughlin)، اقتصاددان ارشد در شرکت Haus در این گزارش اشاره می کند که: “اگرچه نمی توانیم به طور دقیق بگوییم که چرا نرخ ها در ماه ژانویه نسبت به ماه های تابستان پایین تر هستند، اما می توان حدس زد که رقابت برای مشتریان مهم است.” “از آنجا که خرید خانه و ریفاینانس کردن وام یک امر فصلی می باشد، وام های مسکن در فصل زمستان کمتر هستند، بنابراین ممکن است وام دهندگان برای ادامه رقابت و جذب مشتریان نرخ های بهره خود را پایین آورند.”

اما بازار مسکن در این فصل رونق می گیرد. مطالعه شرکت Haus داده های وام Freddie Mac را برای بیش از 8.5 میلیون وام مسکن که از سال 2018 تا سال 2021 آغاز شده اند مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

طی هفته های اخیر، نرخ بهره وام های مسکن در حدود پایین ترین میزان تاریخی خود بوده است. اما اقتصاددانان هشدار می دهند که نرخ های بهره وام مسکن بسته به خط سیر اقتصاد، می توانند طی ماه های آینده افزایش یابند.

بسیاری از خریداران مسکن کنترل چندانی بر روی برنامه ریزی زمانی وام مسکن خود ندارند. این مطالعه برای این که خود را در بهترین موقعیت برای دریافت وام مسکن قرار دهید، به اهمیت کردیت اسکور اشاره می کند. وام گیرندگان با کردیت اسکور بالاتر از 800 موجبات دریافت وام مسکن با نرخ بهره 42 واحد پایه کمتر از وام گیرندگان با کردیت اسکور زیر 650 را برای خود فراهم می کنند. همچنین، دریافت وام مسکن با پایین ترین نرخ بهره منجر به پس  انداز پول برای شما می شود. این مطالعه یک اختلاف 75 واحدی را بین ارزان ترین و گران ترین وام های ارائه شده توسط وام دهندگان بزرگ در سراسر کشور نشان داد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا