هفت صدا در خانه که هرگز نباید به آنها بی توجهی کنید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در بسیاری از خانه ها گاهی به طور مرتب صداهای عجیبی به گوش می رسد، از قبیل صدای “خش خش”، صدای لولای روغن نخورده، صدایی شبیه به “تاپ” ، صدای خراش و غیره. شما به عنوان یک صاحبخانه، باید بتوانید تشخیص دهید که آیا صدایی که می شنوید علامت یا هشداری جدی است یا خیر.

مسکن آمریکا مقاله منتشر شده در وبسایت bobvila، در مورد صداهایی در خانه که باید حتماً مورد بررسی قرار بگیرند را به شما همراهان گرامی تقدیم می کند.

هفت صدای عمده مشکل ساز به قرار ذیل هستند:

1- شنیدن صدای (clanck) صدایی شبیه به برخورد دو قطعه فلزی به یکدیگر درهنگام روشن کردن سیستم حرارتی منزل.

انتظار می رود که در هنگام روشن کردن سیستم گرمایشی یک صدای کلیک را از صفحه کلید کنترل سیستم گرمایشی آب گرم بشنوید. با این حال، پمپ مربوط به سیستم باید بی صدا باشد. اگر یک صدای تق تق را از داخل خود دیگ بخار شنیدید، از یک تعمیرکار بخواهید تا آن را مورد بررسی قرار دهد.

2- شنیدن صدای خراشیدگی از پشت دیوارها.

آیا تا به حال صداهای عجیب و غریب از اتاق زیر شیروانی یا صدای خراشیدن و لرزیدن از پشت کاغذ دیواری شنیده اید؟ این احتمال وجود دارد که در خانه شما موش، راکون و یا حتی سنجاب رفت و آمد داشته باشد. به محض این که به احتمال وجود آفاتی نظیر اینها مشکوک شدید، بلافاصله به آنها رسیدگی نمایید. برای جوندگان کوچکتر، تله کار بگذارید. برای آفات و جوندگان بزرگتر بهترین گزینه تماس با یک فرد مجرب و متخصص در این زمینه است. برای جلوگیری از مشکلات آینده، تمامی منافذ و شکاف های موجود در خانه را مهر و موم کنید.

3- صدای نشتی آب.

اگر تمامی شیرهای آب بسته هستند و کسی از آنها استفاده نمی کند، قطعاً نباید صدای جریان آب در لوله ها را بشنوید. این صدا می تواند نشان دهنده ترکیدگی لوله جایی در خانه شما باشد، حتی در داخل دیوار یا زیرزمین.

4- شنیدن صدای حباب از داخل آبگرمکن.

آبگرمکن مانند یک دیگ آب جوش عمل می کند، پس از روشن شدن آب داخل آن گرم می شود تا زمانی که آماده استفاده شود. رسوب در پایین مخزن آب گرم جمع می شود. صدای “جزجز” یا “ترق و تروق” عجیبی که می شنوید از حباب های ایجاد شده ناشی از رسوب است که می تواند نشانه خرابی زودرس مخزن باشد. برای جلوگیری از این وضعیت، هر چند ماه یکبار مخزن آبگرمکن خود را بیرون آورده و رسوب زدایی کنید.

5- صدای سوت از داخل کوره آبگرمکن یا شوفاژ.

این می تواند به این معنی باشد که فیلتر خروجی گازها از کوره باید تعویض شود  تا از ورود گازهای مضر به داخل خانه شما جلوگیری شود. این فیلترها باید به صورت ماهانه تعویض شوند.

6- صدای خاموش و روشن شدن پمپ آب در مواقعی که نباید روشن یا خاموش شود.

اگر دارای چاه آب در منزل هستید، بنابراین یک پمپ آب نیز در خانه یا در حیاط دارید. این پمپ آب را از چاه به داخل یک مخزن ذخیره آب منتقل می کند و هنگامی که مخزن ذخیره آب پر می شود پمپ نیز به طور خودکار خاموش می شود. اگر هر بار که شیر آب را باز می کنید و می بندید صدای روشن و خاموش شدن پمپ را می شنوید، نشانه وجود یک مشکل در سیستم است. احتمالاً یک نشتی آب در سیستم وجود دارد. ضمناً روشن و خاموش شدن پمپ چاه آب به طور مکرر موجب فرسودگی زودرس آن می شود. در این حالت سیستم آب رسانی خانه را بررسی نموده و در صورت لزوم با یک لوله کش تماس بگیرید.

7- صدای هیس

اگر خانه شما دارای انشعاب گاز می باشد، این صدا می تواند نشان دهنده نشت گاز باشد. در صورت نشت گاز اغلب بوی گاز را استشمام خواهید کرد، اما اگر در نزدیکی کنتور گاز یا ایستگاه گاز در فضای باز خانه صدایی می شنوید، فوراً محل را تخلیه کرده و با شرکت گاز تماس بگیرید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: bobvila.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.