چگونه می توانید در آمریکا مستأجر بودن را کنار گذاشته و صاحبخانه شوید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بازار املاک و مستغلات در آمریکا داغ است و کارشناسان پیش بینی می کنند که به این زودی ها سرد نخواهد شد. خبر خوب این است که نرخ پایین بهره وام مسکن این امکان را برای بسیار از افراد فراهم کرده است که زودتر از موعدی که برای خرید خانه برنامه ریزی کرده اند اولین خانه خود را خریداری نمایند. مستأجران در همه جا، بخصوص 12 میلیون آمریکایی که بیش از نیمی از درآمد خود را صرف پرداخت اجاره بها می کنند، خدمات خوبی را خواهند داشت تا حداقل بررسی کنند که آیا اکنون زمان مناسب برای خرید خانه هست یا خیر.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد کارهایی که باید برای صاحبخانه شدن انجام دهید را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

اسناد مالی خود را آماده و مرتب کنید

درک وضعیت مالی خود و آنچه که توانایی مالی خرید آن را دارید اولین قدم برای داشتن خانه است. کردیت اسکور خود را بررسی کنید، بدهی های خود را جمع کنید و پس اندازهای خود را بررسی کنید تا آمادگی کار با وام دهنده را داشته باشید. در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید:

  • داشتن حداقل سه ماه هزینه زندگی در پس انداز خود، همراه با پیش پرداخت و پول برای تأمین هزینه های بستن قرارداد کاری هوشمندانه است. برخلاف تصور عمومی، شما لزوماً نیاز به پیش پرداخت به میزان 20 درصد قیمت خانه ندارید. بسته به نوع وامی که دریافت می کنید، ممکن است بتوانید به میزان 3.5 درصد قیمت خانه پیش پرداخت داشته باشید.
  • برای واجد شرایط شدن جهت دریافت وام مسکن، معمولا باید کردیت خوب، سابقه پرداخت های به موقع و نسبت بدهی به درآمد Debt To Income (DTI) کمتر از 40 درصد داشته باشید. این یک قانون و قاعده خوب است که هزینه های مسکن خود را به حدود 30 درصد از درآمد ناخالص ماهانه خود محدود کنید.
  • هنگام بررسی وضعیت مالی خود، کپی اسناد را برای وام دهنده تهیه نمایید تا بتوانید پی تأییدیه بگیرید. آنها از شما مدارکی دال بر اشتغال و درآمد شما، اثبات میزان دارایی، کپی صورت حساب های ماهانه بانکی و اظهارنامه های مالیاتی دو سال گذشته شما را درخواست می کنند.

 در آغاز کار با یک وام دهنده کار کنید

قبل از شروع جستجو برای منزل، وام دهندگان  می توانند علاوه بر تأیید واجد شرایط بودن شما جهت دریافت وام و ارائه نامه پیش تأییدیه دریافت وام، به روش های مختلفی به شما کمک کنند. آنها اغلب می توانند در مورد بهبود کردیت اسکور شما مشاوره ای ارائه دهند و توضیح دهند که چگونه سناریوهای مختلف مانند مالیات، میزان پیش پرداخت و یا بیمه خصوصی وام مسکن (PMI) می توانند بر استطاعت شما برای خرید خانه اثر بگذارند. علاوه بر مشارکت در طرح تشویقی برای خریداران مسکن برای اولین بار، وام دهنده همچنین می تواند به شما کمک کند تا دریابید که کدام وام برای شما مناسب است و توضیح دهد که چگونه شرایط و روش های مختلف بازپرداخت وام با پرداخت های شما تطبیق می یابد.

بدانید چه می خواهید و به چه چیزی احتیاج دارید

هنگامی که با وام دهنده خود کار کردید تا محدوده قیمت خود را بر اساس حقوق، پیش پرداخت و سایر فاکتورها تعیین کنید، آماده خواهید بود تا بر اساس بودجه خود در جستجوی خانه ای برای خریدن باشید.

در این مرحله از کار، ایده خوبی است که همراه با لیستی از خواسته ها و نیازهای خود در هر منطقه ای در جستجوی خانه باشید. مکان، نوع خانه، اندازه، ویژگی های خانه و امکانات رفاهی را در نظر بگیرید. اگر با ی نماینده خرید کار می کنید، او جستجوی شما را آغاز می کند تا بتوانید خانه های جدیدی را که مطابق با معیارهای شما هستند در لیست آنها مشاهده کنید.

بی درنگ از خانه ها بازدید کنید

در بازار فعلی خانه ها به سرعت در حرکت و نقل و انتقال هستند. اگر خانه ای را مشاهده کردید که به آن علاقه دارید، فوراً به طور مجازی یا حضوری از آن بازدید کنید و در آن گشت بزنید. هنگام گشت و گذار در خانه، به چیزهایی فکر کنید که نمی توانید تغییر دهید، مانند مکان، سبک خانه و نقشه. اجازه ندهید ویژگی هایی مانند رنگ های پررنگ یا وسایل منسوخ شده شما را از این کار دور کنند. چندین روش برای به روز رسانی مقرون به صرفه یک خانه وجود دارد، و رنگ یک راه حل آسان است. به عنوان یک خریدار خانه برای اولین بار، جستجوی ملکی که نه تنها می توانید از آن لذت ببرید بلکه دارای ارزش افزوده نیز خواهد شد، کاری هوشمندانه است.

یک پیشنهاد قوی ارائه بدهید

برای آگاهی از موعد پیشنهاد از نماینده خود سؤال کنید. اگر فروشندگان منتظر بررسی پیشنهادها هستند، کمی بیشتر وقت دارید تا یک پیشنهاد قوی را ارائه دهید. هنگام تهیه پیشنهاد خود، بررسی کنید که آیا شرایط خاصی وجود دارد که فروشنده به آن شرایط امیدوار باشد. آیا فروشنده مایل به بسته شدن سریع قرارداد هست؟ اگر چنین است، با وام دهنده خود مشورت کنید تا ببینید آیا می تواند در سرعت بخشیدن به کار جهت کوتاهتر نمودن زمان بستن قرارداد به شما کمک کند. روش های دیگری را نیز در نظر بگیرید که با استفاده از آنها می توانید انعطاف پذیر باشید. فروشندگان خانه با یکدیگر متفاوت هستند و ممکن است بتوانید با احترام به درخواست های فروشنده از او درخواست تجدید نظر کنید.

قرارداد خرید خانه رویایی خود را ببندید

پس از پذیرفتن پیشنهاد شما از جانب فروشنده، آماده برای داشتن اولین خانه خود و آماده برای مقابله با مراحل نهایی خواهید بود. این مراحل شامل ودیعه اولیه، تعیین زمان بازرسی خانه و تکمیل بازدید نهایی قبل از بسته شدن قرارداد است. بسته شدن کامل قرارداد خرید یک خانه معمولاً بین 30 الی 45 روز طول می کشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.