قیمت مسکن در آمریکا: در سال 2020 چه اتفاقی افتاد؟ امسال چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بازار املاک و مستغلات در طی نیمه دوم سال 2020 در آتش بود. تقاضای خریدار برای خرید خانه بالا رفته بود و عرضه خانه های موجود برای فروش به کمترین میزان رسید. قیمت هر چیزی با نسبت عرضه و تقاضا تعیین می شود، بنابراین قیمت مسکن در سال گذشته سر به فلک کشید.

مسکن آمریکا با انتخای گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد پیش بینی قیمت مسکن در سال جاری توضیحاتی را ارائه می دهد.

دکتر لین فیشر (Lynn Fisher)، معاون بخش تحقیقات و آمار آژانس مالی مسکن فدرال Federal Housing Finance Agency (FHFA) چنین توضیح می دهد:

قیمت مسکن در سراسر کشور بیشترین افزایش سالانه و سه ماه به سه ماه را در تاریخ شاخص قیمت مسکن FHFA به ثبت رسانده است. نرخ پایین سود وام مسکن، تقاضای متقاضیان خرید مسکن و عرضه محدود مسکن، هر منطقه از کشور را وادار به رشد سریعتر در سال 2020 در مقایسه با یک سال قبل به علت وجود بیماری همه گیر کرده است.

در اینجا میزان افزایش قیمت مسکن در پایان سال از طریق FHFA و دو شاخص برجسته قیمت گذاری دیگر ذکر شده است:

  • گزارش آژانس مالی مسکن فدرال FHFA از شاخص قیمت مسکن: 10.8 درصد.
  • برآورد شاخص قیمت مسکن توسط وبسایت CoreLogic: 9.2 درصد.
  • S&P Case-Shiller شاخص قیمت ملی مسکن ایالات متحده: 10.4 درصد.

سال گذشته واقعاً برهه قابل توجهی برای صاحبان خانه بود زیرا قیمت ها به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت. لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد در انجمن ملی مشاورین املاک (NAR)، اظهار می دارد که:

یک صاحبخانه معمولی در سال 2020، فقط به واسطه صاحبخانه بودن می توانست حدود 24,000 دلار ثروت انباشته در مسکن خود داشته باشد.

امسال چه اتفاقی در ارتباط با قیمت مسکن خواهد افتاد؟

بسیاری از کارشناسان معتقدند که تقاضای خریدار برای خرید خانه تا حدودی کاهش خواهد یافت زیرا نرخ بهره وام مسکن آماده است تا اندکی افزایش یابد. برخی نیز معتقدند که با ورود لیست های بیشتر خانه های فروشی به بازار امسال، چالش کمبود موجودی خانه های فروشی کاهش می یابد. بر این اساس، اکثراً پیش بینی می کنند که در سال 2021 شاهد افزایش شدید قیمت مسکن خواهیم بود اما نه به اندازه سال گذشته. در اینجا هفت گروه برجسته همراه با پیش بینی های آنها ذکر شده است:

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.