خریداران خانه در آمریکا برای Lock کردن نرخ پایین بهره وام مسکن شتاب می کنند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بازار خرید مسکن در بهار به طور معمول با فروش بیشتر خانه و تعداد بیشتر خریداران خانه مشخص می شود، اما بسیاری از متخصصان املاک و مستغلات احساس می کنند که از آغاز بیماری همه گیر در یک سال پیش، در طول این مدت بازار مسکن همانند یک بازار مسکن بهاری در بالاترین سطح فعالیت خود قرار دارد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد وضعیت فعلی بازار مسکن در آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

باب بردلی (Bob Bradley)، متخصص املاک و مستغلات در اورنج کانتی کالیفرنیا به وبسایت Bankrate.com گفت:  “بازارهای عمده این فرصت را نداشته اند که کاهش معمول فروش در زمستان را که معمولاً قبل از همه گیری بیماری دیده می شد، تجربه کنند. با شروع افزایش نرخ بهره وام مسکن، خریداران همچنان در تقابل هستند و با پیشنهاد قیمت بیش از حد درخواست شده برای خانه های تک خانوار، با یکدیگر رقابت می کنند.”

به نظر نمی رسد افزایش اخیر نرخ بهره وام مسکن نیز مانع خریداران احتمالی خانه شود. جرمی سوپکو (Jeremy Sopko)، مدیر عامل Nations Lending based in Independence در اوهایو به وبسایت Bankrate.com گفت: “مردم در حال تلاش برای استفاده از پایین ترین نرخ های بهره وام مسکن هستند و  افزایش نرخ بهره وام مسکن طی دو هفته گذشته بر آتش این تلاش دمیده است. دوم این که یک جابجایی جمعیت ناشی از همه گیری بیماری ایجاد شده است. دیگر لازم نیست میلیون ها نفر در شهرهای بزرگ یا نزدیک آنها زندگی کنند. آنها دیگر به آپارتمانهای کوچک با اجاره بالا نیازمند نیستند و در سایر نقاط آزاد هستند.”

  • موجودی خانه های فروشی در ماه فوریه در مقایسه با سال 2020 تقریباً 49 درصد کاهش یافته است.
  • قیمت میانگین خانه های لیست شده در ماه فوریه به 353,000 دلار افزایش یافت که در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل 14 درصد بیشتر بود.
  • تقاضای وام مسکن برای خرید خانه جدید در ماه ژانویه سال 2021 نسبت به سال قبل 19 درصد افزایش یافته است.
  • هفتاد و یک درصد از خانه های فروخته شده در ماه ژانویه کمتر از یک ماه در بازار بوده اند.

لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاورین املاک National Association of Realtors (NAR) به وبسایت Bankrate.com اظهار داشت: “روزهای حضور خانه ها در بازار در طول زمستان بسیار سریع و بدون هیچگونه وقفه یا فروکشی بوده است. اگرچه موجودی خانه های بیشتری در ماه های بهار نسبت به ماه های زمستان نشان داده می شود (حدود 20 درصد بالاتر از سطح موجودی خانه در زمستان)، مجموعه جدیدی از خریداران خانه نیز ظهور می کنند. بنابراین بازار مسکن هنوز مانند یک بازار داغ خواهد بود که در آن تعداد زیادی از خریداران در تعقیب تعداد بسیار کمی از خانه ها هستند.”

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.