برای دریافت وام مسکن در آمریکا به چه کردیت اسکوری نیاز دارید؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بر اساس چدیدترین گزارش ارائه شده توسط Ellie Mae، میانگین امتیاز FICO در قراردادهای منعقد شده برای وام ها در ماه فوریه به 753 رسیده است. از آنجا که اخیراً استانداردها برای دریافت وام مسکن سخت تر شده است، بسیاری از افراد نگران این هستند که آیا کردیت اسکور آنها به اندازه کافی قدرتمند می باشد تا آنها را واجد شرایط برای دریافت وام مسکن نماید؟ در حالی که استانداردهای سختگیرانه وام مسکن می تواند برای برخی از افراد یک چالش باشد، بسیاری از خریداران ممکن است از گزینه هایی که هنوز برای وام گیرندگانی با کردیت اسکور پایین تر در دسترس است، متعجب شوند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد میزان کردیت اسکور مورد نیاز برای دریافت وام مسکن در آمریکا توضیحاتی را ارائه می دهد.

این واقعیت که به طور متوسط آمریکایی ها در سال های اخیر شاهد افزایش کردیت اسکور خود بوده اند، نشانه خوبی از سلامت مالی است. هر چه کردیت اسکور یک فرد بالاتر برود، او در حال پیشرفت به سمت یک آینده مالی قوی تری است.  با ورود بیشتر آمریکایی های دارای کردیت قوی به بازار مسکن، شاهد افزایش طبیعی توزیع امتیاز FICO در قراردادهای منعقد شده وام هستیم. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است:

اگر کردیت اسکور شما زیر 750 باشد، این ترس وجود دارد که شاید نتوانید برای دریافت وام مسکن واجد شرایط شوید. با این حال، همیشه اینطور نیست. در حالی که اکثر وام گیرندگان در حال حاضر کردیت اسکور بالای 750 دارند، شرایط واجد شرایط شدن برای دریافت وام فراتر از کردیت اسکور است و هنوز گزینه هایی وجود دارند که کردیت اسکور پایین تری دارند هم اجازه می دهد تا خانه رویایی خود را خریداری نمایند.

در اینجا آنچه که Experian در گزارش کردیت خریدار خانه و تجارت می گوید آورده شده است:

  • وام های اداره مسکن فدرال (FHA): با 3.5 درصد پیش پرداخت، خریداران مسکن می توانند با کردیت اسکور 580 یا بالاتر وام مسکن FHA دریافت نمایند. اگر بتوانید 10 درصد پیش پرداخت داشته باشید، حداقل کردیت مورد نیاز برای دریافت وام مسکن به 500 می رسد.
  • وام های متداول و مرسوم: رایج ترین نوع وام معمولاً با کردیت اسکور حداقل 620 ارائه می شود.
  • وام های بخش کشاورزی (USDA): به طور کلی وام دهندگان برای ارائه وام (USDA) کردیت اسکور حداقل 640 را لازم دارند، هرچند که برخی از آنها ممکن است که کردیت اسکور 580 را نیز بپذیرند.
  • وام های مربوط به بخش کهنه سربازان (VA): وام های VA از نظر فنی حداقلی برای کردیت اسکور ندارند، اما وام دهندگان معمولاً کردیت اسکور بین 580 تا 620 را برای ارائه این وام ها نیاز دارند.

بدون شک داشتن کردیت اسکور بالاتر در هنگام درخواست وام، گزینه های بیشتر و شرایط بهتری را به شما ارائه می دهد، مخصوصاً که شرایط و استانداردهای وام همانند اکنون سخت است. هنگام برنامه ریزی برای خرید خانه، مشورت با یک متخصص در مورد اقداماتی که می توانید در رابطه با بهبود کردیت اسکور خود انجام دهید ضروری است، در این صورت در بهترین موقعیت ممکن قرار خواهید داشت. با این حال اگر کردیت اسکور کمتری کسب کردید، دریافت وام را غیرمحتمل فرض نکنید، بازار مسکن امروز هنوز پر از فرصت است.

سخن آخر

اجازه ندهید که فرضیه های مربوط به این که آیا کردیت اسکور شما به اندازه کافی قوی هست یا نه، شما را خیلی زود از رسیدن به هدف مالکیت خانه منصرف نماید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا