افزایش نرخ بهره وام مسکن در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

خریداران مسکن ممکن است برای Lock کردن بهره وام مسکن خود بیش از پیش شتاب کنند و سعی نمایند از هر گونه افزایش بیشتر آن جلوگیری نمایند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد افزایش نرخ بهره آن به نکاتی اشاره می کند.

در طی ماه گذشته، نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت بالاتر از میزان متوسط فوق العاده پایین خود قرار گرفت و در هفته جاری به میانگین 3.17 درصد رسیده است.

سام خاطر (Sam Khater)، اقتصاددان ارشد در وبسایت فردی مک (Freddie Mac)، می گوید: در طی همه گیری بیماری کرونا، خانه بیش از هر زمان دیگری مهم شده است. در نتیجه تقاضا برای خرید خانه همچنان به شدت ادامه دارد و تعداد خریداران از فروشندگان بیشتر است. از ماه ژانویه گذشته، نرخ بهره وام مسکن از پایین ترین سطح تاریخ خود نیم درصد افزایش یافته و قیمت مسکن نیز افزایش یافته است و خریداران بالقوه مسکن قدرت خرید کمتری دارند. متأسفانه، این امر به طور نامتناسبی بر ارزان ترین بخش بازار مسکن، جایی که مسکن به کمترین تعداد عرضه می شود، تأثیر گذاشته است.

با وجود افزایش نرخ بهره وام مسکن در این هفته، این نرخ هنوز پایین تر از یک سال قبل، زمانی که بیماری همه گیر برای اولین بار در کشور دیده شد، باقی مانده است. نادیا اوانجلو (Nadia Evangelou)، اقتصاددانارشد و مدیر پیش بینی در انجمن ملی مشاورین مسکن، برای وبلاگ انجمن Economists’ Outlook می نویسد: انتظار می رود که نرخ بهره وام های مسکن در سال 2021 در حدود 3.3 درصد پایین بماند.

فردی مک (Freddie Mac) میانگین ملی ذیل را در مورد نرخ بهره وام مسکن برای هفته منتهی به 25 مارس گزارش می کند:

  • وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت: با میانگین 0.6 امتیاز افزایش نسبت به میانگین 3.09 درصدی هفته گذشته، به میانگین 3.17 درصد رسید. یک سال پیش میانگین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله 3.50 درصد بود.

 

  • وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت: با میانگین 0.6 امتیاز افزایش نسبت به میانگین 2.40 درصدی هفته گذشته، به میانگین 2.45 درصد رسید. یک سال پیش میانگین نرخ بهره وام مسکن 15 ساله 2.92 درصد بود.

 

  • وام مسکن 5 ساله با نرخ قابل تنظیم: با میانگین 0.2 امتیاز افزایش نسبت به میانگین 2.79 درصدی هفته گذشته، به میانگین 2.84 درصد رسید. یک سال پیش میانگین نرخ بهره وام مسکن 5 ساله با نرخ قابل تنظیم 3.34 درصد بود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.