در وضعیت “بازار فروشنده” در آمریکا، خانه خود را بدون همکاری با یک متخصص املاک و مستغلات به فروش نرسانید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در “بازار فروشندگان”، برخی از صاحبان خانه ممکن است وسوسه شوند که به جای همکاری با یک متخصص املاک و مستغلات مطمئن، خانه خود را به روش For Sale By Owner (FSBO)، یعنی خودشان به تنهایی به فروش برسانند. هنگامی که موجودی خانه های فروشی مثل امروز کم است، خریداران خانه مشتاق هستند که هر خانه ای را که به بازار می آید از طریق روش های مجازی سریعاً خریداری کنند. این موضوع فروش خانه به روش FSBO را وسوسه انگیزتر می کند. اجازه دهید بررسی کنیم و ببینیم که چرا این کار یک اشتباه بزرگ است و می تواند در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد تفاوت فروش خانه به روش FSBO با فروش خانه با همکاری با یک نماینده فروش، به نکاتی اشاره می کند.

طبق مشخصات خریداران و فروشندگان مسکن که توسط انجمن ملی مشاورین املاک و مستغلات (NAR) منتشر شده است، 41 درصد از مالکان خانه هایی که سعی کردند خانه خود را به تنهایی به روش FSBO به فروش برسانند، این کار را به منظور عدم پرداخت کمیسیون یا همان کارمزد انجام دادند. در واقع، در یک “بازار فروشنده”، به احتمال زیاد سود کمتری نسبت به زمانی که خانه خود را به کمک یک نماینده فروش به فروش می رسانید، خواهید داشت.

گزارش (NAR) توضیح می دهد که:

قیمت فروش خانه به روش FSBO معمولاً کمتر از قیمت فروش خانه های دیگر است. خانه های فروخته شده به روش FSBO در سال 2020 با میانگین 217,900 دلار فروخته شد و میانگین این قیمت با این روش در سال 2019 به مبلغ 200,000 دلار بود که هنوز هم بسیار پایین تر از میانگین قیمت فروش همه خانه ها به مبلغ 242,300 دلار است. قیمت میانگین فروش خانه هایی که با کمک نماینده فروش مسکن به فروش می رسند، 295,000 دلار است. فروشندگانی که کار خود را با روش فروش FSBO آغاز کردند و سپس از یک نماینده فروش کمک گرفتند، 98 درصد قیمت درخواستی خود را دریافت کردند. در فروش خانه به روش FSBO، هنگامی که فروشنده خریدار را می شناخت، قیمت فروش حتی پایین تر هم بود و به قیمت 176,700 دلار رسید. به نمودار زیر نگاه کنید:

پول زیادی هنگام فروش خانه به روش FSBO به خطر می افتد، بسیار بیشتر از پول کمیسیون یا هزینه های دیگری که هنگام همکاری و کمک گرفتن از یک نماینده فروش می پردازید. متخصصان املاک و مستغلات مذاکره کنندگانی آموزش دیده با بینشی وسیع در بازار مسکن هستند. تخصص یک نماینده فروش می تواند استرس ناشی از فروش خانه را برای شما کاهش دهد و به شما کمک کند که هنگام انجام این کار بهترین معامله ممکن را انجام دهید.

سخن آخر

اگر امسال آماده برای فروش خانه خود هستید و می خواهید این کار را به تنهایی انجام دهید، حتماً به دقت در مورد این تصمیم فکر کنید. شما با همکاری با یک نماینده فروش مسکن آگاه و با تجربه بیشترین سود را خواهید برد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.