شش نکته مهم در مورد استفاده از کردیت کارت در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

کردیت کارت می تواند یک ابزار مالی بسیار مفید برای شما باشد. لازم به ذکر است که پرداخت های به موقع و منظم می تواند کردیت اسکور شما را افزایش دهد حتی می توان گفت برخی از کردیت کارت ها با نرخ بهره صفر درصد برای مدتی به شما پاداش برای خرید هم می دهند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت nationwide، شش نکته مهم در مورد طریقه استفاده از کردیت کارت را توضیح می دهد.

توجه داشته باشید که اگر خرج کردن شما از محل کردیتتان از کنترلتان خارج شود و هزینه ها بالا رود در این صورت بهره زیادی به آن تعلق می گیرد و این می تواند منجر به مشکلات بسیار بزرگی برای شما شود. برای پیش گیری از این مشکلات نکات زیر را رعایت کنید:

  1. مانده حساب کردیت کارت خود را هر ماه پرداخت و تسویه کنید

با پرداخت و تسویه منظم و ماهانه مانده حساب خود، از جریمه و افزایش بهره بر روی کردیت کارت خود جلوگیری کنید. و بر وسوسه های خود برای خرید بیش از اندازه از محل کارت غلبه کنید و بیشتر از مبلغی که می توانید ماهانه کارت خود را شارژ کنید خرج نکنید و با استفاده صحیح از کارت اعتباری خود از راحتی و آسایش خیال بهره مند شوید.

  1. از کردیت کارت خود برای احتیاجات و ضروریات استفاده کنید نه برای خواسته هایتان

از کردیت کارت باید با دقت زیادی استفاده شود. خرید با این کارت ها ممکن است منجر به وسوسه شما شود. اما از کردیت کارت تنها در شرایط ضروری و احتیاج باید استفاده کرد، شرایطی مانند پرداخت قبوض عقب افتاده. کردیت کارت را همچون یک وام موقت برای خود در نظر بگیرید که باید هر چه سریع تر آن را بازپرداخت کنید و این گونه وسوسه خود را در مقابل استفاده نادرست از آن تضعیف کنید.

  1. هیچگاه بازپرداخت ها و تسویه مانده کردیت کارت را به تاخیر نیندازید و نادیده نگیرید.

هر ماه به صورت مکرر پرداختی خود را انجام دهید، حتی اگر قادر به پرداخت تنها مقدار کمی از آن باشید. به تاخیر انداختن و نادیده گرفتن پرداختی ممکن است منجر به جریمه و ازدیاد آن شود و این موجب امتیازات منفی برای کارت شما می شود.

  1. از کردیت کارت به عنوان ابزاری برای بودجه بندی استفاده کنید.

اگر اطمینان دارید که می توانید هر ماه مانده کردیت کارت خود را به موقع پرداخت کنید و شخص مسئولیت پذیری هستید می توانید از این کارت بخوبی بهره مند شوید و از آن به عنوان ابزاری برای بودجه بندی هزینه ها استفاده کنید. با استفاده از کردیت کارت برای خریدهای خود می توانید در پایان هر ماه دقیقا میزان هزینه ای را که انجام داده اید مشاهده کنید. البته هنگام استفاده از آن باید قدرت خود را در تسویه بدهی در پایان ماه در نظر بگیرید.

  1. از کردیت کارت هایی که به شما پاداش ارائه می کنند(Rewards Card) استفاده کنید

اگر برای بیشتر خرید های خود از کردیت کارت استفاده می کنید بهتر است که از rewards card استفاده کنید، چرا که بهره چندانی ندارند و با پرداخت به موقع مانده آنها می توانید پاداش هایی دریافت کنید که شامل تخفیف در خرید، پاداش های نقدی، خرید بلیط و یا امتیازاتی می باشد.

  1. 30 درصد از کل میزان کردیت خود را در کردیت کارت نگه دارید.

یکی از راه های کسب کردیت اسکور برای شما حفظ و باقی گذاشتن حداقل سی درصد از مبلغ مجاز قابل برداشت در کارت می باشد. به عنوان مثال اگر شما 1,000 دلار شارژ کارتی دارید و مجاز به استفاده از آن هستید، باید به طور میانگین ماهانه سیصد دلار آن را در کارت نگه دارید اما در صورتی که دارای چندین کردیت کارت هستید، این امر برای مجموع کارت های شما در نظر گرفته می شود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: nationwide.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.