آیا ما در حبابی از قیمت مسکن در آمریکا قرار داریم؟ متخصصان می گویند خیر.

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

به نظر می رسد این سؤال که آیا بازار املاک و مستغلات حبابی آماده برای ترکیدن است، در بسیاری از گفتگوها مطرح می باشد و هر کس یک نظری در این مورد دارد. با این حال نظراتی که دارای بیشترین اهمیت هستند، نظراتی می باشند که بر اساس تجربه و تخصص هستند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، نظر چهار متخصص در مورد حباب قیمت مسکن را بیان می کند.

در اینجا چهار نظر تخصصی از متخصصان و سازمانهایی آورده شده است که حرفه خود را به ارائه مشاوره عالی به صنعت مسکن اختصاص داده اند.

مرکز مشترک مطالعات مسکن در گزارش سال 2021 خود در مورد وضعیت مسکن مردم آورده است:

شرایط امروز کاملاً متفاوت از اوایل دهه 2000 است، خصوصاً از نظر قابلیت دسترسی به کردیت. افزایش فعلی قیمت مسکن نشان دهنده تقاضای شدید برای مسکن در میان عرضه به شدت محدود مسکن در کنار نرخ بهره اندک و کم سابقه وام مسکن است.

ناتانیل کارپ (Nathaniel Karp)، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در شرکت چند ملیتی اسپانیایی خدمات مالی Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA)، اظهار می دارد:

بازار مسکن مطابق با اصول اساسی می باشد زیرا نرخ بهره وام مسکن جذاب است و درآمدها به دلیل محرک های مالی زیاد می باشند که این امر بدهی را نسبتاً قابل استطاعت و مقرون به صرفه می کند و به خریداران مسکن این امکان را می دهد که واجد شرایط برای دریافت وام های بزرگتر شوند. استانداردها برای واجد شرایط شدن جهت دریافت وام هنوز قوی هستند، بنابراین خطر کمی برای ایجاد حباب مسکن وجود دارد.

ریسک محاسبه شده توسط بیل مک براید Bill McBride:

برای من کاملاً روشن نیست که در آینده نزدیک همه چیز به طور چشمگیری کند شود. در سال 2005 به شدت احساس می کردم که بازار داغ مسکن وارونه خواهد شد، و وقتی این اتفاق افتاد، اوضاع بسیار بد شد. امروز ابداً چنین حسی را ندارم، زیرا همه چیز اصولی و اساسی می باشد. تقاضا برای خرید مسکن برای مدتی زیاد خواهد بود زیرا افراد میانسال به خانه احتیاج دارند. قیمت ها برای مدتی افزایش می یابد زیرا موجودی خانه برای فروش کم است.

مارک فلمینگ  (Mark Fleming)، اقتصاددان ارشد در شرکت خدمات مالی First American:

با نگاهی به سالهای حبابی بازار مسکن، قیمت خانه در سال 2006 در سراسر کشور از قدرت خرید مسکن فراتر رفت، اما امروز قدرت خرید خانه تقریباً دو برابر متوسط فروش خانه در سطح ملی است.

باور این موضوع برای بسیاری از افراد دشوار است، اما قیمت مسکن در اکثر بازارها کم برآورد شده است و شکاف بین قدرت خرید خانه و قیمت های فروش نشان می دهد که در ماه های آینده مجال رشد بیشتر قیمت خانه وجود دارد.

سخن آخر

هر چهار نفر کاملاً اعتقاد دارند که ما در حباب مسکن نیستسم و مانند سال 2008 شاهد شکسته شدن و سقوط قیمت مسکن نخواهیم بود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.