حقوق خدمات وام در آمریکا چیست و چگونه از آن در املاک و مستغلات استفاده می شود؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در صنعت وام به ندرت اتفاق می افتد که وام دهنده، یعنی شرکتی که وام را ارائه می دهد، خود اقساط و بازپرداخت ها را مستقیماً از وام گیرنده جمع آوری و دریافت نماید. در عوض، وظیفه جمع آوری اقساط وام و پرداخت های مربوط به وام از طریق حقوق خدمات وام مسکن به یک شرکت ثالث منتقل می شود.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت millionacres، در مورد حقوق خدمات وام توضیحاتی را ارائه می دهد.

بدانید حقوق خدمات وام چیست، چگونه از آنها در املاک و مستغلات استفاده می شود و چرا درک این موضوع به عنوان یک سرمایه گذار در املاک و مستغلات مهم است.

حقوق خدمات وام (Mortgage Servicing Rights) چیست؟

حقوق خدمات وام مسکن قراردادی بین یک شرکت ارائه دهنده خدمات دارای مجوز و وام دهنده می باشد که حق وصول بدهی را از وام دهنده به شرکت خدمات دهنده منتقل می کند. سپس شرکت خدمات دهنده مسئول مدیریت وام است که می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • جمع آوری اقساط وام به طور ماهانه.
  • لحاظ کردن اصل و سود وام ناشی از هر پرداخت به مانده وام.
  • جمع آوری و پرداخت حق بیمه املاک یا مالیات های جمع شده در سپرده نزد شرکت ثالث.
  • گزارش و ارسال صورتحساب یا اعلامیه ماهانه به وام گیرنده.
  • در صورت قصور و کوتاهی از جانب وام گیرنده کمک به وام گیرنده جهت جلوگیری از ضرر و زیان.

وام دهنده هزینه ای را به صورت ماهانه برای خدمات انجام شده به شرکت خدمات دهنده پرداخت می کند، و شرکت خدمات دهنده تمام بازپرداخت های انجام شده توسط وام گیرندگان را پس از جمع آوری و ثبت در سیستم خود به وام دهنده منتقل می کند.

چگونه حقوق خدمات وام در املاک و مستغلات مورد استفاده قرار می گیرد؟

حقوق خدمات وام تقریباً به طور انحصاری در میان بانک های تراز اول و مؤسسات وام دهنده مورد استفاده قرار می گیرد، که بسیاری از آنها دپارتمان خود را برای ارائه خدمات امور وام برای مؤسسات وام دهنده به عنوان یک شاخه مجزا یا بازوی عملیاتی شرکت دارند.

ارائه دهندگان خدمات وام ملزم به رعایت دقیق قوانین و مقررات مربوط به حقوق خدمات وام جهت جمع آوری بدهی هستند. این حقوق خدماتی، برخی از ریسک های مربوط به جمع آوری اقساط وام یا بدهی را برای وام دهنده اصلی کاهش می دهد و به مؤسسه وام دهنده امکان می دهد تا به جای مدیریت وام ها بر روی ایجاد وام های جدید تمرکز کند.

چرا دانستن حقوق خدمات وام برای سرمایه گذاران بر روی املاک و مستغلات مهم است؟

به عنوان یک سرمایه گذار مهم است بدانید که صنعت وام چگونه کار می کند و چرا در مکاتبات مربوط به وام مسکن متعلق به یک ملک مورد سرمایه گذاری ممکن است نام شرکت دیگری را مشاهده کنید. حقوق خدمات وام مسکن در صنعت املاک و مستغلات برای وام های مسکونی و تجاری بسیار شایع است. درک چگونگی عملکرد آن موجب می شود که شما در آینده خریدار املاک یا سرمایه گذار آگاه تری باشید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: millionacres.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.