میزان موجودی خانه های آمریکا و میزان فروش آنها

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor میزان خانه های موجود برای فروش و تأثیرات آن بر بازار مسکن را مورد بررسی قرار می دهد.

فروش خانه های موجود فروشی در ماه اکتبر به شدت رشد کرد، حتی در حالی که خریداران همچنان شکایت داشتند که خانه کافی برای فروش در بازار وجود ندارد. انجمن ملی مشاوران املاک NAR روز دوشنبه گزارش داد که فروش خانه های موجود که شامل معاملات انجام شده در مورد خانه های تک خانوار، خانه های شهری، کاندوها و شرکت های تعاونی می باشد، در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر 0.8 درصد افزایش داشته است. با این حال، میزان فروش خانه ها در مقایسه با یک سال قبل 5.8 درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که موجودی خانه های فروش نرفته در ماه اکتبر نسبت به همین زمان در سال قبل 12 درصد کاهش داشته است. عرضه محدود خانه ها برای فروش در برابر تداوم تقاضای قوی در میان خریداران بالقوه مسکن، همچنان موضوعی ادامه دار برای بازار مسکن است.

لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد NAR می گوید: “فروش خانه با وجود موجودی کم و افزایش چالش های استطاعت مالی برای خرید همچنان انعطاف پذیر است. فشارهای تورمی، مانند افزایش سریع اجاره بها و افزایش قیمت کالاها ممکن است برخی از خریداران احتمالی خانه را وادار کند که به دنبال یک وام مسکن با بازپرداخت های ثابت باشند.”

نرخ بهره وام مسکن همچنان پایین است، اگرچه نرخ ها در حال افزایش هستند.

در اینجا نگاهی دقیق تر به شاخص های کلیدی مسکن از آخرین گزارش NAR می اندازیم:

قیمت خانه: میانگین قیمت فروش خانه های موجود با 13.1 درصد افزایش در سال به 353,900 دلار رسید. قیمت ها در هر چهار منطقه اصلی ایالات متحده افزایش یافت.

موجودی خانه های فروشی: کل موجودی مسکن فروشی در پایان ماه اکتبر 1.25 میلیون واحد بود که 0.8 درصد نسبت به ماه سپتامبر کاهش داشت. موجودی مسکن فروخته نشده با سرعت فروش فعلی در عرضه 2.4 ماهه می باشد.

تعداد روزهای عرضه شدن خانه ها در بازار: هشتاد و دو درصد از خانه های فروخته شده در ماه اکتبر کمتر از یک ماه در بازار بودند. املاک معمولاً به مدت 18 روز در ماه اکتبر در بازار باقی ماندند که این میزان نسبت به مدت 21 روز در همین زمان در سال گذشته کاهش یافته است.

خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند: خریدارانی که برای اولین بار خانه خریدند 29 درصد از فروش را در ماه اکتبر به خود اختصاص دادند که نسبت به سال گذشته در همین زمان 32 درصد کاهش داشت.

سرمایه گذاران و کسانی که دومین خانه خود را خریدند: به گزارش NAR، سرمایه گذاران شخصی یا کسانی که دومین خانه خود را خریدند، 17 درصد از فروش خانه را در ماه اکتبر به خود اختصاص دادندکه نسبت به 13 درصد در ماه سپتامبر و نسبت به 14 درصد در ماه اکتبر سال 2020 افزایش یافته است. سرمایه گذاران و کسانی که دومین خانه خود را خریدند بیشترین حجم فروش تمام نقدی را تشکیل می دهند که 24 درصد از معاملات در ماه اکتبر را به خود اختصاص داده است.

فروش خانه های توقیف شده: بازستانی ملک و short sale کمتر از یک درصد از فروش را در ماه اکتبر درست برابر با ماه اکتبر سال 2020 به خود اختصاص داده است.

نگاهی منطقه ای به فروش خانه ها

دو منطقه از چهار منطقه اصلی ایالات متحده در ماه گذشته افزایش ماهانه ای را در فروش خانه های موجود ثبت کردند. با این حال، فروش مسکن در اکثر نقاط کشور همچنان قوی است، حتی با وجود پایین بودن موجودی مسکن.

یون می گوید: “در میان برخی از نیروهای کار، روند مداوم انعطاف پذیری برای کار در هر مکانی وجود دارد و این به افزایش فروش در برخی از نقاط کشور کمک کرده است. “بازارهای سهام با رکورد بالا و قیمت های بی سابقه مسکن به طور قابل توجهی ثروت کلی خریداران را افزایش داده و وقتی با انعطاف پذیری طولانی کار از راه دور همراه شود، تقاضا برای خرید مسکن در مناطق ییلاقی را افزایش داده است.”

در اینجا نحوه فروش خانه های موجود در سراسر کشور در ماه اکتبر آمده است:

شمال شرق: فروش در ماه اکتبر 2.6 درصد کاهش یافت و به نرخ سالانه 750,000 رسید. این نشان دهنده کاهش 13.8 درصدی نسبت به ماه اکتبر 2020 است. قیمت متوسط: 379,100 دلار، 6.4 درصد نسبت به یک سال قبل افزایش یافته است.

غرب میانه: فروش در ماه اکتبر 4.2 درصد افزایش یافت و به نرخ سالانه 1.5 میلیون رسید که در مقایسه با سال قبل 6.3 درصد کاهش داشت. قیمت متوسط: 259,800 دلار، 7.8 درصد نسبت به اکتبر 2020 افزایش یافته است.

جنوب: فروش در ماه اکتبر 0.4 درصد افزایش یافت و نرخ سالانه 2.78 میلیون را ثبت کرد که نسبت به سال گذشته 3.5 درصد کاهش داشت. قیمت متوسط: 315,500 دلار، افزایش 16.1 درصدی نسبت به سال گذشته.

غرب: فروش در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر ثابت ماند و در نرخ سالانه 1.31 میلیون باقی ماند. که نسبت به سال گذشته 5.1 درصد کاهش داشته است. قیمت متوسط: 507,200 دلار، 7.7 درصد نسبت به ماه اکتبر 2020 افزایش یافته است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.