چرا خرید خانه در آمریکا بسیار آسان تر شد؟

همواره دو مانع بر سر راه خریداران خانه وجود داشته است که موجب شده برخی از آنها نتوانند آرزوی خود برای خرید خانه را برآورده کنند.

  • امکان پس انداز پول برای پیش پرداخت خرید خانه.
  • توانایی واجد شرایط شدن برای دریافت وام مسکن با استانداردهای فعلی آن.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد هموار شدن مسیر خرید خانه برای بسیاری از خریداران احتمالی، توضیحاتی را برای شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

در هفته گذشته هردو این چالش ها برای خریداران خانه معتدل تر شده و کاهش یافتند. آژانس مالی مسکن فدرال (FHFA) که وام های مسکن ارائه شده توسط Freddie Mac و Fannie Mae و اداره مسکن فدرال را مدیریت می کند، در حال افزایش سقف وام برای خریداران احتمالی خانه در سال 2022 می باشد. اصطلاحی که برای توصیف حداکثر مبلغ وام مورد استفاده قرار می گیرد، Conforming Loan Limit یا سقف وام منطبق است.

تفاوت میان وام منطبق (Conforming Loan) و وام غیر منطبق (Non-Conforming Loan) چیست؟

طبق توضیح وبسایت investopedia:

وام های منطبق (Conforming Loans) وام هایی هستند که شرایط لازم برای گرفتن وام از طریق شرکت Freddie Mac وFannie Mae را دارا می باشند. وام های جامبو (Jumbo Loans) که سقف میزان وام آنها از حد مجاز فراتر می رود، رایج ترین نوع وام های غیرمنطبق هستند.

این امر برای ما به عنوان یک خریدار خانه چه تفاوتی را ایجاد می کند؟

در اوایل سال جاری وبسایت forbes طی مقاله ای مزایای یک وام Conforming Loan و دلیل وجود آن را توضیح می دهد:

از آنجایی که وام دهندگان نمی توانند وام های غیرمنطبق را به Fannie Mae یا Freddie Mac بفروشند تا پول نقد خود را آزاد کنند، این وام های غیرمنطبق برای وام دهنده کمی ریسک پذیرتر هستند. این امر به ویژه در مورد وام های جامبو که توسط هیچگونه تضمین دولتی پشتیبانی نمی شوند، صادق است. اگر یک وام جامبو را بازپرداخت نکنید، ضربه بزرگی به وام دهنده وارد خواهد شد.

بنابراین، وام دهندگان به طور کلی نرخ های بهره بالاتری را برای جبران آن دریافت می کنند و می توانند حتی شرایط و الزامات بیشتری را در نظر بگیرند. به عنوان مثال، وام دهندگانی که وام های جامبو را ارائه می دهند، اغلب از شما می خواهند که حداقل 20 درصد پیش پرداخت ارائه دهید و نشان دهید که حداقل شش ماه وجه نقد ذخیره دارید.

هفته پیش چه اتفاقی افتاد؟

FHFA به میزان قابل توجهی سقف وام های Conforming Loan خود را برای سال 2022 افزایش داده است. ساندرا ال تامپسون (Sandra L. Thompson) مدیر اجرایی FHFA، در بیانیه مطبوعاتی چنین توضیح می دهد:

در مقایسه با سالهای گذشته، به دلیل افزایش تاریخی قیمت مسکن در سال گذشته، سقف وام های Conforming Loan افزایش قابل توجهی را نشان می دهد. در حالی که 95 درصد از مناطق ایالات متحده مشمول سقف جدید پایه به میزان 647,200 دلار خواهند بود، تقریباً 100 منطقه دارای سقف وام Conforming Loan به مبلغ نزدیک به یک میلیون دلار خواهند بود.

این بدان معناست که اکنون خانه های بیشتری واجد شرایط دریافت وام Conforming Loan با شرایط پیش پرداخت پایین تر و استانداردهای وام دهی آسانتر هستند، دو چالشی که بسیاری از خریداران خانه را در سال گذشته مجبور به عقب نشینی کرده اند.

اداره مسکن فدرال (FHA) نیز سقف وام Conforming Loan را برای سال 2022 افزایش داد. این امر همچنین می تواند به معنای مسیر آسانتری برای مالکیت خانه برای بسیاری از خریداران احتمالی باشد. همانطور که یک مقاله منتشر شده در وبسایت forbes توضیح می دهد:

“اگر پس انداز زیادی نداشته باشید، یا اگر کردیت اسکور شما تنها در حدی باشد که بتواند تا اندازه ای برای شما کارکرد داشته باشد، وام های FHA می توانند بسیار سودمند باشند.”

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.