تورم زیاد بر املاک و مستغلات چه تأثیری می گذارد؟

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، تأثیر تورم بر املاک و مستغلات را توضیح می دهد.

افزایش تورم بر آمریکایی ها در همه طیف های اقتصادی به واسطه افزایش قیمت خواروبار و بنزین فشار وارد می آورد. در ماه نوامبر، قیمت ها برای مصرف کنندگان 6.8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت که بیشترین افزایش سالانه در 40 سال گذشته است. به گزارش MarketWatch، برخی از بیشترین افزایش قیمت ها برای انرژی، مسکن، اتومبیل و غذا رخ داده است که حدود 61 درصد از خریدهای مصرف کنندگان را تشکیل می دهند و 81 درصد از تورم را در 12 ماه گذشته تشکیل می دهند.

مستأجرین نیز ممکن است این تأثیر را احساس کنند. لارنس یون (Lawrence Yun) اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) می گوید: “اجاره خانه ها 3 درصد افزایش یافته و سالانه حدود 5 درصد افزایش می یابد. “همچنین قبوض انرژی های گرمایشی در حال افزایش است. قیمت گاز طبیعی 25 درصد افزایش یافته است.”

یون همچنین هشدار می دهد که افزایش تورم دلیل اصلی افزایش نرخ بهره وام مسکن در سال 2022 می باشد. پیش بینی می شود نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت تا پایان سال 2022 به 3.7 درصد برسد. طبق گزارش Freddie Mac، میانگین نرخ بهره وام در هفته گذشته 3.10 درصد بود. یون می گوید: یکی از جنبه های تورم این است که ثابت شده است که املاک و مستغلات پوشش و مانع خوبی هستند. همانطور که او در بیانیه اخیر خود توضیح می دهد:

“در دهه 1970، یک دوره تورمی بالا که (شاخص قیمت برای مصرف کننده) به طور متوسط 7.1 درصد در سال بود، افزایش قیمت مسکن با افزایش 9.9 درصدی از تورم پیشی گرفت. حتی زمانی که نرخ های بهره وام در دهه 1980 افزایش یافت و در نتیجه میزان فروش مسکن را کاهش داد، قیمت مسکن همچنان در حد تورم قیمت مصف کننده بود: 5.5 درصد در مقابل 5.6 درصد. این امر به این دلیل است که اجاره بها در حال افزایش است. دهه های دیگر نیز الگوی مشابهی را نشان می دهند. بنابراین، برای کسانی که نگران از دست دادن قدرت خرید پول و پس انداز هستندف مطمئن باشند که املاک و مستغلات نشان داده است که پوشش و مانع خوبی برای تورم می باشد.”

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.