کدام مورد برای گرمایش خانه مناسب تر است، نفت، گاز یا برق؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت 128plumbing، در مورد گرم کردن منزل در فصل زمستان توسط سوخت های رایج  و مزایا و معایب آنها توضیحاتی را ارائه می دهد.

هنگامی که بهترین نوع گرمایش را برای خانه ای در شرق ماساچوست انتخاب می کنید، عاقلانه است که سوخت ها یا منابع انرژی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. نفت، گاز و برق سه سوخت رایج گرمایشی هستند که برای گرم نگه داشتن خانه ها در طول فصل های سرد مورد استفاده قرار می گیرند. گرمای گاز، برق و نفت هر کدام گزینه های متعددی را برای سیستم ها و تجهیزات گرمایشی ارائه می دهند:

[the_ad id="21974"] [the_ad id="21986"] [the_ad id="21989"] [the_ad id="22000"] [the_ad id="22002"] [the_ad id="22005"] [the_ad id="22007"]
  • گرمایش نفت بیشتر در بویلرها و کوره های همراه با فشار هوا مورد استفاده قرار می گیرد.
  • گاز طبیعی را می توان برای سوخت کوره ها ی همراه بافشار هوا، دیگ های بخار سنتی، دیگ های بخار ترکیبی بدون مخزن و آبگرمکن ها و سیستم های گرمایش هیدرونیک مورد استفاده قرار داد.
  • برق می تواند پمپ های حرارتی مینی اسپیلت بدون کانال، کوره های همراه فشار هوا (فن کوئل، چیلر)، شومینه های دیواری برقی، بخاری های دیواری برقی، سیستم های گرمایش از کف الکتریکی را تأمین کند.

گاز، برق و نفت برای گرمایش خانه

محبوبیت برق، گاز طبیعی و نفت برای گرمایش خانه نزد عامه مردم بسیار متفاوت است. به گفته فرمانداری ماساچوست، بیش از  50 درصد خانه های این ایالت با گاز طبیعی گرم می شوند. گرمایش توسط نفت تقریباً در 27 درصد از منازل مسکونی استفاده می شود و 15 درصد از صاحبان خانه به گرمای الکتریکی متکی هستند. در حالی که گزینه های مختلفی برای گرم کردن خانه با برق وجود دارد، روش هایی مانند استفاده از بخاری های الکتریکی و کوره های برقی نسبت به استفاده از گاز طبیعی یا نفت کمتر مؤثر بوده و گرانتر نیز می باشند.

مقایسه ایجاد گرمایش از طریق نفت، گاز و برق

[the_ad id="20216"] [the_ad id="19431"]

ساده ترین راه برای قضاوت در مورد مزایا و معایب گرمایش گاز، نفت و برق این است که به نحوه مقایسه آنها در کنار یکدیگر بر اساس عوامل کلیدی مانند موارد زیر توجه نمایید:

هزینه های اولیه خرید تجهیزات گرمایشی برای نفت، گاز و برق

صرف نظر از این که نفت، گاز یا برق را به عنوان منبع انرژی برای گرمایش خانه انتخاب می کنید، هزینه تجهیزات گرمایش جدید به میزان تجهیزات مورد نیاز برای گرم کردن خانه، نوع سیستم گرمایشی و این که آیا امکان و اختیار انتخاب یک مدل با اثر بخشی و راندمان بالا را دارید یا خیر بستگی دارد.

به طور کلی:

  • دیگ های بخار نفتی یا گازی گرانتر از کوره های نفتی یا گازی هستند.
  • تجهیزاتی که نفت می سوزانند نسبت به تجهیزاتی که با گاز طبیعی کار می کنند هزینه کمتری دارند.
  • پمپ های حرارتی معمولاً دارای قیمت بالاتری نسبت به کوره های گازی یا نفتی و سیستم های گرمایش دیگ بخار هستند.
  • سیستم های گرمایشی دوگانه سوز که پمپ های حرارتی (فن کوئل، چیلر) را با کوره های گازی یا نفتی کوپل می کنند معمولاً گرانترین گزینه هستند.

هزینه های اضافی نیز برای نصب سیسم های گرمایشی گازی یا نفتی وجود دارد. برای استفاده از نفت، باید یک مخزن ذخیره بخرید و آن را در فضای باز در ملک خود نصب کنید. برای استفاده از گاز، باید یک خط از لوله اصلی گاز راه اندازی نموده و یک کنتور گاز نصب کنید. هنگام مقایسه هزینه های اولیه تجهیزات گرمایشی نفتی و گازی با تجهیزات گرمایشی الکتریکی، به خاطر داشته باشید که پمپ های حرارتی (اسپیلت، فن کوئل، چیلر) در زمستان به عنوان بخاری عمل می کنند، سپس عملکرد معکوس را برای ارائه تهویه مطبوع مرکزی در طول تابستان انجام می دهند.

قابلیت دسترسی به برق، گاز و نفت برای گرمایش

امروزه اکثر خانه ها به شبکه برق متصل هستند، بنابراین منبع تغذیه برای پمپ حرارتی الکتریکی در دسترس می باشد. شبکه های گاز زیرزمینی نیز در بسیاری از شهرها و شهرهای شرق ماساچوست وجود دارد، اما اگر خانه شما بیشتر روستایی بوده یا در منطق های بدون این زیرساخت های ضروری باشد، گرمایش توسط گاز برای شما گزینه مناسبی نیست. نفت برای گرمایش خانه توسط مخزن نفت تحویل داده می شود و به راحتی از طریق تأمین کنندگان متعدد نفت در سراسر منطقه ساحل شمالی آمریکا در دسترس است.

بهره وری و راندمان انرژی سیستم های گرمایشی برقی، گازی و نفتی.

وقتی صحبت از گرم کردن خانه توسط انرژی برق می شود، پمپ های حرارتی (اسپیلت، فن کوئل، چیلر) بهترین گزینه در مقایسه با گاز و نفت هستند زیرا 100 درصد تا 300  درصد کارایی دارند. برخی از اجزای این سیستم های گرمایشی با برق کار می کنند، اما به جای مصرف انرژی برای ایجاد گرما، از ماده سرد کننده برای جذب گرمای هوای بیرون و انتقال آن به داخل خانه استفاده می کنند. به لطف پیشرفت های صنعتی، اکنون پمپ های حرارتی در دسترس هستند که می توانند گرما را در خارج از منزل از هوای دارای دمای تا 15- در جه فارنهایت جذب کنند. این دستگاه های مورد استفاده در اقلیم های سرد می توانند بخش بزرگی از نیازهای گرمایشی خانه شما را برآورده کنند، اما همچنان به یک کوره یا دیگ بخار نفتی یا گازی نیاز خواهید داشت.

کوره های گازی با راندمان تا 98 درصد در دسترس هستند در حالی که راندمان تجهیزات گرمایشی نفتی از 78 درصد تا 87 درصد می باشد. دستگاه های گرمایشی با کارآیی بالا معمولاً دارای گواهینامه ENERGY STAR هستند و درصد بیشتری از سوخت را در مقایسه با مدل های استاندارد به گرما تبدیل می کنند.

هزینه های عملیاتی برای سیستم های گرمایشی برقی، گازی و نفتی

هزینه های گاز طبیعی، نفت و برق بر اساس واحدهای اندازه گیری مختلف است و قیمت گاز و نفت می تواند در طول یک فصل و از سالی به سال دیگر در نوسان باشد. تعمیر و نگهداری یکی دیگر از هزینه های عملیاتی می باشد و هزینه های احتمالی شما به نوع تجهیزات و استفاده از برق، گاز یا نفت بستگی دارد.

  • وبسایت دولتی ماساچوست راهنمایی هایی را در مورد انواع مختلف سیستم های گرمایشی خانه، مقدار تقریبی هر سوختی که برای گرم کردن خانه هایی با اندازه مشابه لازم است، و تخمینی از کل هزینه سالانه گرم کردن خانه توسط نفت، گاز و برق ارائه می کند. به گفته این وبسایت، گرمای حاصل از نفت بیشترین هزینه را دارد و پس از آن گاز طبیعی. راه اندازی پمپ حرارتی برقی با منبع هوا کم هزینه ترین گزینه است و بیشترین صرفه جویی را به همراه دارد.
  • اگرچه همه تجهیزات گرمایشی باید سالانه تعمیر و نگهداری شوند، بخاری های نفتی معمولاً در مقایسه با تجهیزات گازسوز به خدمات بیشتر و عمیق تر و تعویض فیلتر اضافی نیاز دارند زیرا آنها به تمیزی و پاکیزگی نمی سوزند و در هنگام احتراق سوخت دوده تولید می کنند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: 128plumbing.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا