در زمستان امسال خریداران خانه باید آماده اقدام برای خرید باشند

در بازار امروز برای موفقیت به عنوان یک خریدار خانه مهم است که بدانید کدام روند بازار بیشترین تأثیر را جستجوی خانه توسط شما خواهد داشت. دانیله هیل (Danielle Hale)، اقتصاددان ارشد realtor.com می گوید، دو عامل وجود دارد که هر خریدار خانه باید به آن توجه کند:  شرایطی که خریداران خانه در آینده با آن مواجه می شوند در درجه اول به دو چیز بستگی دارد: نرخ بهره وام مسکن و میزان عرضه مسکن.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت بازار مسکن در زمستان امسال به نکاتی اشاره می کند.

پیش بینی افزایش نرخ بهره وام مسکن در سال 2022

به عنوان یک خریدار خانه، نرخ بهره وام مسکن شما به طور مستقیم بر میزان بازپرداخت ماهانه اقساط وام شما تأثیر می گذارد. نرخ بهره وام شروع به افزایش می کند و کارشناسان پیش بینی می کنند که در سال 2022 به افزایش ادامه خواهد داد. (به نمودار زیر توجه نمایید):

همانطور که نمودار نشان می دهد، انتظار می رود نرخ بهره وام مسکن در سال آینده افزایش یابد. اما وقتی آنها را با چند سال پیش مقایسه کنید، هنوذ پایین هستند. این امر به خریداران امروزی انگیزه می دهد تا قبل از این که نرخ بهره بالاتر برود، یک نرخ بهره وام پایین را برای خود Lock نمایند.

انتظار می رود که تعداد خانه های بیشتری در این فصل در دسترس باشند

یکی دیگر از شرایط بازار که خریداران خانه باید بر آن نظارت داشته باشند، تعداد خانه های موجود برای فروش است. آخرین گزارش از فروش خانه های موجود، ارائه شده توسط انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) نشان می دهد که میزان موجوی فعلی خانه های فروشی تنها 2.4 ماه است، یعنی تنها 2.4 ماه طول می کشد تا این موجودی فعلی به فروش برسد. برای درک این موضوع، عرضه 6 ماهه خانه برای بازار متعادلی که خانه های کافی برای پاسخگویی به تقاضای خریداران خانه وجود دارد، ایده آل است.

با این حال، ممکن است خبرهای خوبی برای خریدارانی که منتظر گزینه های بیشتری هستند وجود داشته باشد. نظر سنجی اخیر realtor.com نشان می دهد که فروشندگان بیشتری قصد دارند خانه های خود را در زمستان امسال در لیست فروش قرار دهند، به این معنی که به زودی گزینه های بیشتری در دسترس خواهند بود.

این برای شما چه معنایی دارد؟

حتی اگر گزینه های شما در این فصل بهبود پیدا کند، شرایط بازار را یک شبه تغییر نخواهد داد. به گفته (NAR)، لیست های فروش بیشتری برای نزدیک تر شدن به بازار خنثی تر باید در دسترس باشد:

با توجه به میانگین تقاضای ماهانه برای خرید خانه، 3.55 میلیون خانه باید در بازار باشد تا سطح موجودی معادل 6 ماه تقاضا را برآورده کند، که به معنای کمبود 2.24 میلیون خانه برای فروش است.

بنابراین به یاد داشته باشید، حتی با وجود خانه های بیشتری که انتظار می رود در این فصل به بازار بیایند، رقابت بین خریداران همچنان شدید خواهد بود زیرا هنوز خانه های کافی برای فروش برای پاسخگویی به تقاضای فعلی وجود نخواهد داشت. این بدان معناست که وقتی آماده ارائه پیشنهاد هستید، باید سریع عمل کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.