MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

خریداران خانه در آمریکا برای Lock کردن وام مسکن خود می شتابند

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، اخبار مربوط به افزایش نرخ بهره وام مسکن و افزایش تقاضا برای خرید خانه و شتاب خریداران برای Lock کردن وام خود را به اطلاع شما همراهان گرامی می رساند.

به نظر نمی رسد که بازار مسکن آمریکا از کندی فصلی معمول خود در زمستان امسال پیروی کند. با پیش بینی اقتصاددانان مبنی بر افزایش نرخ بهره وام مسکن، در هفته گذشته خریداران خانه برای Lock کردن وام مسکن خود هجوم آوردند.

انجمن بانکداران وام مسکن (MBA) گزارش می دهد که نرخ بهره وام مسکن به بالاترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسیده است. خریدارانی که در حال حاضر با قیمت های بالای خانه مواجه هستند، نرخ های بهره وام مسکن را از نزدیک زیر نظر دارند، زیرا این نرخ ها بر توانایی خرید آنها تأثیر می گذارند.

بر اساس شاخص فصلی تعدیل شده انجمن بانکداران وام مسکن، درخواست های دریافت وام مسکن در هفته گذشته نسبت به هفته قبل 2 درصد افزایش یافته است. با این حال، درخواست های خرید نسبت به هفته مشابه سال قبل 17 درصد کمتر است، اما متخصصان املاک و مستغلات می گویند که دلیل اصلی آن موجودی کم خانه های فروشی است. آنها به شبکه تلویزیونی CNBC گزارش دادند که در  اوایل ژانویه فعالیت بیشتر از حد معمول از سوی خریداران خانه وجود داشت.

انجمن بانکداران وام مسکن گزارش می دهد که میانگین نرخ بهره قرارداد برای وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت برای مانده وام Conforming از میزان 3.33 درصد در هفته قبل به میزان 3.52 درصد افزایش یافته است. این بالاترین نرخ قرارداد از ماه مارس 2020 تا کنون است.

جوئل کان (Joel Kan)، اقتصاددان MBA می گوید: “نرخ بهره وام مسکن در همه انواع وام ها در هفته گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافت، زیرا سیگنال های فدرال رزرو مبنی بر سیاست های سخت تر پیش رو باعث شد بازدهی خزانه داری ایالات متحده بالاتر رود. “بازار مسکن، سال 2022 را با قدرت شروع کرد. میزان تقاضای خرید خانه با وام های معمولی و وام های تحت حمایت دولت افزایش هایی را نشان دادند، با افزایش تقاضا برای خرید خانه با استفاده از وام FHA تقریباً 9 درصد، و افزایش تقاضا برای خرید خانه با استفاده از وام VA بیش از 5 درصد افزایش را نشان داد.”

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.