9 کاری که یک مشاور املاک خوب باید برای شما انجام دهد

اگر به خرید یا فروش خانه فکر می کنید، قبل از انتخاب یک مشاور املاک، اطلاعاتی در مورد آنچه که او باید انجام دهد کسب نمایید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، کارهایی که یک مشاور املاک خوب باید برای شما انجام دهد را بیان می کند.

1- در دسترس شما باشد.

تماس ها و ایمیل ها باید در اسرع وقت پاسخ داده شوند و ارتباط باید واضح و آسان باشد. اگر تا پایان یک روز کاری پاسخی از مشاور املاک خود دریافت نکردید، نماینده دیگری پیدا کنید.

2- رسیدگی به تمام برنامه ریزی ها.

نماینده املاک و مستغلات شما باید برای هر ملکی که به آن علاقه دارید، قرار ملاقات های فهرست بندی شده ای را برنامه ریزی نماید. او همچنین باید فهرست های مشابه، فهرست های خارج از بازار محلی، و خانه های دیگری را در نواحی و مناطق دیگر به شما نشان دهد که ممکن است نیازهای شما را بهتر برآورده کند. اگر نمی توانید شخصاً در محلی که خانه های مورد نظر در آنجا واقع شده اند حضور داشته باشید، نماینده باید شما را در لیست های FaceTime راهنمایی کند و عکس ها و خلاصه های ویدیویی را با جزئیات بیشتر برای شما ارسال کند.

3- باید به شما کمک کند تا برای دریافت وام مسکن از قبل نامه پیش تأییدیه بگیرید.

اگر هیچ وام دهنده ای را در نظر ندارید، نماینده شما باید بتواند شما را با یک وام دهنده مرتبط کند. دریافت نامه پیش تأییدیه روش خوبی است که دریافت وام را از پیش تضمین می کند. این کار به نماینده شما تصویر دقیقی از بودجه شما می دهد و در عین حال به او نشان می دهد که شما یک خریدار جدی هستید.

4- اخبار و تغییرات روز بازار مسکن را به شما اطلاع دهد.

نماینده شما باید بازار مسکن محلی منطقه مورد نظر شما و خارج از منطقه مورد نظر شما را بشناسد، بهترین املاک را با توجه به بودجه و اهدافتان به شما توصیه کند، و جزئیات مربوطه را برای مدیریت پیش بینی ها در مورد قیمت گذاری به اشتراک بگذارد.

5- یک برنامه برای بازاریابی داشته باشد.

چه نماینده شما به صورت انفرادی یا تیمی، و چه به صورت مستقل یا در یک کارگزاری بزرگ مشغول به کار باشد، مطمئن شوید که او آماده است تا فهرست مورد نظر شما را به طور کامل بازاریابی کند. به فهرست های گذشته نگاهی بیاندازید، یا از او بخواهید تا نحوه بازاریابی یکی از فهرست های اخیر را با بودجه مشابه با شما به اشتراک بگذارد. نماینده شما شخصی است که ایده های بازدید از خانه هایی که نیاز به گرفتن وقت قبلی برای بازدید ندارند را ارائه می دهد، تبلیغات رسانه های اجتماعی را اجرا می کند، بر تورهای عکاسی و ویدیویی نظارت می کند، و لیست شما را برای خریداران خانه تبلیغ می کند. مطمئن شوید که او ایده های خلاقانه ای دارد و می داند چگونه یک کمپین بازاریابی در مقیاس کامل را اجرا کند.

6- بستن قرارداد خرید خانه را برای شما انجام دهد.

شما مذاکره کننده ای می خواهید که بتواند بهترین قیمت را برای شما به ارمغان بیاورد، همچنین به فردی خلاق و با تجربه نیاز دارید که در مواقعی که شرایط سخت می شود، بتواند قرارداد را ببندد. هنگامی که فروشندگان خانه تغییر عقیده داده و بخواهند شرایط توافق را تغییر دهند، یک نماینده خوب راه حلی پیدا می کند، امتیازی می دهد یا مصالحه می کند. نماینده خوب یک مذاکره کننده خوب سرسخت است و می تواند با کمی تفکر و خلاقیت سریع هر معامله ای را به انجام برساند.

7- ترتیب انجام بازرسی از خانه مورد نظر را می دهد و آن را مدیریت کند.

هر نماینده ای می تواند یک بازرس محلی خانه را توصیه کند، اما یک نماینده خوب باید بهترین بازرس محلی خانه را توصیه کند. شما به یک بازرس مستقل، با تجربه و با صلاحیت نیاز دارید که به تمام موضوعات در مورد خانه رسیدگی کند و تمام جزئیات را برای شما شرح دهد. نماینده شما همچنین باید در بازرسی از خانه شرکت کند و پیامدهای یافته ها را به طور کامل برای شما توضیح دهد، از جمله مذاکره برای کاهش قیمت یا در صورت لزوم گرفتن امتیازات دیگر از فروشنده

8- نظارت بر سیر طبیعی بسته شدن قرارداد.

نماینده شما در هنگام بستن قرارداد حضور خواهد داشت تا شما را تا پایان بسته شدن قرار دا همراهی نموده و بر امور نظارت داشته باشد. او کسی است که باید از امضاء شدن اسناد، انتقال پول و تحویل کلیدها و اسناد اطمینان حاصل کند.

9- شما را به فروشگاه ها و کاسب های محلی مرتبط کند.

آیا به یک کارگر یا دکوراتور داخلی نیاز دارید؟ آیا می خواهید بدانید که بهترین همبرگر را در محله جدید خود از کجا تهیه نمایید؟ می توانید از نماینده املاک و مستغلات خود بپرسید؟ یک نماینده خوب به عنوان یک متخصص در بازار توصیه های محلی مختلفی را برای ارائه به شما خواهد داشت.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.